Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz anda64 #820 üzenetére

    Hmm valami itt tényleg nem ok. Google által írt érték valószínűleg amerikai adatbázisból dolgozik, náluk meg a szénhidrát érték tartalmazza a rostot is (bruttó ch), szóval a ketogén étrend szempontjából lényeges ch mennyiség az a kiírt - rost. USDA oldalán megnézve 13g netto ch van 100g napraforgó magban: [link].
    Mondjuk ettől függetlenül az a 3,9 tényleg gyanúsan kevés. Keresgéltem egy kicsit, ez alapján a 3,9-es érték úgy jöhet ki, hogy ha héjjal együtt méred a súlyt, de csak a mag tápértékét veszed figyelembe. Magyarul totál hülyeség ami a zacskóra van írva. Sajnos ilyen előfordul, nincsenek kötelezve a gyártók arra, hogy helyes értékeket tüntessenek fel :((( Pl. Mogyi féle sósmogyorón is rosszul szerepel a szénhidrát érték, igaz ott az ellenkező irányba tévednek (illetve valamiért a bruttó ch-t írják, felteszem alapanyag beszállítótól kapott táblázatot csak 1-1-ben lefordították).

    Paleos vonalat vágtam amúgy, csak azért írtam így, mert kicsit úgy éreztem, hogy Arpee78 szerint ketogén étrend tiltja a tejtermékeket (is).

    tlac:
    Ha rendesen elosztod a ch-t, akkor az inzulinod is el lesz osztva. Mostani verziódban az a jó, hogy a nap egy jó részében alacsonyan van az inzulinszinted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák