Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz nbg #338 üzenetére

    Nekem az első szimpatikusabb a nátrium és kálium tartalma miatt. De ez is nagyon jó.

    "en ugy tudtam az egetett szesz gyakorlatilag tomeny cukor..."
    Az alkoholgyártásnak az a lényege, hogy a cukor átalakul alkohollá (ezért oké a száraz bor ketora, de az édes nem). Kalóriatartalmuk ütős (mennyiséghez képest), de szénhidrát nincs bennük.

    "szerk.szerk: amugy mi a helyzet a "zero" colaval, es az alkoholmentes (nem buza)sorrel? :B"
    Zero cola ahogy a nevéből is adódik zero, nincs benne szénhidrát :) Édesítő van, arról lásd amit írtam a cikkben, de ha eddig is ittál, most se lesz gond. Alkoholmentes sör szénhidráttartalma megegyezik az alkoholos sörével. Viszont léteznek "diétás" (szénhidrátcsökkentett) sörök, azokban csak 1, vagy kevesebb ch van dl-enként. De hogy ezek milyenek azt nem tudom :) (személy szerint sose szerettem a sört)

    looser
    "utána egy 1 deci bor 4 deci szóda fröccs isteni tud lenni jéghidegen"
    Ha száraz bor, akkor teljesen ok, 1dl száraz borban 2,6g ch van.

    "Egyébként az körülbelül megállja a helyét, hogy paleoban a zöldség/gyümölcs/hús, míg a ketogénben a zöldség/hús/tejtermék engedélyezett?"
    Nagyon leegyszerűsítve igen.

    "150kg/187cm, úgyhogy valamit kezdenem kell magammal, de a sört baromi nehéz letenni :-/"
    Pedig csak azzal is nagyon sokat tudnál fogyni, ha semmit se változtatsz, csak elhagyod a sört.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz nbg #338 üzenetére

    A lényegi különbség számomra a cinktartalmuk. Keress rá, hogy mire jó a cink és el tudod dönteni kell-e. Egyébként a cinket túl lehet adagolni.

    331:
    A nátrium a közönséges konyhasó egyik összetevője, ha csak nem sportolsz keményen, akkor aligha kell neked arra figyelned, hogy elegendő nátrium jusson a szervezetedbe, mert kb minden félkész-kész kaját telenyomnak sóval, onnan igen bőven megvan egy nem keményen sportoló ember nátriumszükséglete.

    Ha sok sajtot vagy szalámit tervezel enni, akkor számíthatsz rá, hogy abban lesz nátrium...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák