Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Franklin #21 üzenetére

    bocsi, nem voltam egyértelmű. valóban, a diéta kifejezés a magyarban ezt jelenti, és amúgy van egy ilyen kicsit negatív felhangja, én inkább az angol diet miatt használom a diéta szót magyarban, ami ugye ott az étrend, nem is hiszem hogy náluk van két szó a két dologra.

    extrém alatt pedig azt értettem hogy itt a szénhidrátból minimális mennyiséget ajánl. ugyanúgy használtam volna olyan étrendre ami a nagyon magas/alacsony fehérje vagy szénhidrát bevitelt promózza.

    nyilván a legártalmasabb az, amit te is írsz, én is a súlyvesztésemet valószínűleg nagyobb részben az ilyen kaják teljes vagy részleges kigyomlálásának köszönhetem, mintsem egyéb változtatásoknak az étrendemben :)

    [ Szerkesztve ]

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • woodworm

    veterán

    válasz Franklin #21 üzenetére

    "bár jobban szeretem az étrend szót, mert egy diéta időszakos, egy étrend pedig állandó"

    Ez csak azért van, mert a barom média teljesen a fogyókúrához kötötte a diéta szót. Szerintem a diéta speciális szempontok alapján kialakított étrend és nagyon sok ember számára nem időszakos, hanem állandó.

    Köszvényesként igen érdekesnek tartom ezt az étrendet. Egyáltalán nem elégít ki a cikkben említett magyarázat, hogy nincs ok az aggodalomra, mert a fruktóz okozza. A köszvény egy anyagcsere betegség, a fehérjékben található purint nem tudja lebontani a szervezet. Elég nehéz megtalálni az egyensúlyt így is, nemhogy a szénhidrátok szinte teljes kilövése mellett.

Új hozzászólás Aktív témák