Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz woodworm #27 üzenetére

    "Köszvényesként igen érdekesnek tartom ezt az étrendet. Egyáltalán nem elégít ki a cikkben említett magyarázat, hogy nincs ok az aggodalomra, mert a fruktóz okozza. A köszvény egy anyagcsere betegség, a fehérjékben található purint nem tudja lebontani a szervezet. Elég nehéz megtalálni az egyensúlyt így is, nemhogy a szénhidrátok szinte teljes kilövése mellett."
    Ketogén étrenden nem kell több fehérjét enni, mint hagyományos étrenden! Ha neked (most mondok valamit) 60g fehérje kell egy nap, hogy a köszvényed rendben legyen, ehetsz ugyanennyit keto alatt is.
    Fruktóz azért okozza a köszvényt, mert akadályozza a purin kiürülését. De holnap jobban utánajárok ennek a témakörben, a családban is van érintett.
    De itt pl. arról beszélnek, hogy a köszvény és a fehérje bevitel között nincs ok-okozati összefüggés, csak tipikusan amerikai kutatásokban azok fogyasztanak purin gazdag (vörös) húsokat, akik amúgy se figyelnek az egészségükre (mivel ugye a vörös húsok közellenségnek vannak kikiáltva), és ezért ők jó eséllyel nagyon sok cukros dolgot is fogyasztanak. De azért ez nem a legmegbízhatóbb forrás, szóval keresgélek majd még :)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZion

    félisten

    válasz woodworm #58 üzenetére

    Házi tészta az volt, de ezek a bolti tartósítós kaják nem. Szvsz ezekkel van a legnagyobb baj, mindenféle kitudjamit adnak hozzá a legegyszerűbb kajákhoz is. Az biztos, h nem ültek 10-12 órát a PC előtt régen.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz woodworm #342 üzenetére

    A lentebb írt "6-8 sör, vagy 2-3 üveg bort szoktam magamhoz venni, töményet ritkán, csak parti esetén."? Az sehogy se fér bele. Se ketoba, se fogyásba (fogyásba beleférhet, de akkor nem eszel mellé semmit, és akkor meg elég ütős deficiteid alakulnak ki).

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz woodworm #342 üzenetére

    Semennyi alkohol nem fér bele a ketogénbe. lehetne számolni, hogy az mennyi szénhidrát, de mivel szinte tiszta cukor lesz a vége, ami tökéletesen haszontalan, ezért messziről kerülendő.

    Nem tudom, volt-e róla szó, de a ketogén diéta eredetileg betegségek kezelésére kitalált dolog. Ennek fogyásra optimalizált verziója az Atkins-diéta, annak is a modernizált változata, ami megtervezi a visszatérést a szénhidrát fogyasztásra, ill. az egyensúly megtalálására.
    szerk.: alaposabban átnéztem a cikket, le van benne írva. :)

    Még egy dolgot hadd jegyezzek meg két Atkins diéta után. Miután eltűnik a kezdeti kóma, ami 3-4 nap, után annyival fittebb lesz az ember, hogy gyakorlatilag kávéra sem lesz szüksége. Én ittam, de csak megszokásból. Egyébként vigyázni kell vele, mert a kávé csökkenti a vércukor szintet, így az első 4 napban szerintem kerülendő. Én pl. annyira készen voltam az első 3-4 napban, hogy még nagydolog közben is le akartam fordulni a WC-ről, mert ájulás közelben voltam. Ha ez elmúlt, akkor sokkal fittebb vagy, nincs fáradékonyság.
    Én most Abonettet tolok reggelire és vacsorára, ebédre pedig belefér egy kevés szénhidrát. Így tudom tartani úgy is a súlyom, hogy alig mozgok. 10 kg-ot adtam le a második diétával, annál többet viszont nem tudtam elérni mozgás nélkül. Ha családnál vagyunk, ahol azonnal indul a grill sörrel és pálinkával, és ez mondjuk 2 naposra sikerül, akkor azonnal feljön valamennyi.
    Summa summarum, mozgás nélkül is lehet fogyni, lehet is tartani, de vagy így, vagy úgy, új berendezkedést igényel a súlykontroll.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz woodworm #353 üzenetére

    Igen, sajnos ez is igaz. Vagy egy elfogadható hozzáállás amerikai részről, miszerint ha napi 60 g alkohol alatt maradsz, ez ugyebár a (2-3 dl bor vagy 1-2 sör kategória), akkor jó eséllyel nem leszel alkoholbeteg, és a szervezetedre sem leszel romboló hatással. Ugyanakkor, ha ehhez a mennyiséghez szoktatod a szervezeted, könnyebben esel át a ló másik oldalára. Tehát van az a mennyiség, amivel nem fogod tönkretenni magad, de a rendszeres fogyasztás mindenképpen rizikófaktor.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák