Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Arpee78 #1610 üzenetére

    Tegyük fel hogy az én koleszterin szintem nem magas. A HDL amúgy is duplája az LDL-nek és nem fordítva.
    Margarint évek óta nem használunk. Vajat csak főzéshez és sütéshez.
    Imádom az olajakat.
    A konyhában repce- és olívaolaj fogy a legnagyobb mennyiség. A napraforgóolaj jó, csak mindenütt azt használják. A repce és napraforgó olaja, amúgy is mennyiségi olaj. Nem a minőségről szól a történet. Sütéshez az avokádó olaj lenne az ideális, sajnos minden pozitív tulajdonsága ellenére, az íze nem főnyeremény.
    A tökmagolaj férfiaknak hasznos, idősebb korban. Az íze nagyon finom. A saláták és zabpehely reggelik nélkülözhetetlen kelléke.
    A lenolaj sem rossz ízű. Sütésre nem jó. Viszont az ómega 3-ban gazdag változata roppant egészséges.
    A mákolaj is finom. Ráadásul egészséges is. Akár a hajadra is kenheted.
    Most találtam rá a máriatövismag olajra. Jó az íze és májbarát. Ha létezik méregtelenítő anyag, akkor ez az olaj az. Még a gombamérgezés esetében is segít.
    Feketekömény olaj. Vannak országok ahol a vaj helyett kenik a kenyérre. Ezzel nagyjából mindent fontosat elmondtam róla. A feketekömény zamatosabb, de az olaj is jó. Buddha egyszer azt mondta, hogy a feketekömény, a halálon kívül, mindenre orvosság.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák