Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Hieronymus #241 üzenetére

    "Abba a tányérba nem szarunk, amiből eddig ettünk."
    Ez gyak. alattvalói szemléletmód.

    Nekem is van egy frappáns mondásom:
    "Az elnyomót, a csicskát mindig megismerni az áldozathibáztatásról."

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Hieronymus #241 üzenetére

    Na úgy látszik még csak kicsit sem erőltetted meg magad, és nem néztél utána, hogy mi történt valójában.
    Snowden azért van most Oroszországban, mert ott ragadt. Hongkongból érkezett oda, és amikor az orosz reptéren volt átutazóban, időközben usákia érvénytelenítette Snowden papírjait. Egyébként onnan Dél-Amerikába akart menekülni, egész pontosan Ecuadorba, de érvényes útlevél nélkül ez ugye nem megy. 40 napot tartózkodott a reptéren, mire rendeződött valamelyest a jogi huzavona.
    Franciaország és Németország, meg még valamelyik európai állam felajánlotta, hogy menedékjogot ad neki, azonban az usákiai kormány felszólította őket, hogy ha valamely ország befogadja ezt az embert, akkor "Annak következményei lesznek." Szerintem ez elég sokatmondó, konkrétan ez fenyegetés volt.

    A #243-ban írt feltevésed igazán fergeteges, "Egyszer már feltettem a kérdést ebben a fórumban. Ki akarná foglalkoztatni. Egy ember válaszolt igennel, de neki is volt némi fenntartása a dologgal kapcsolatban."
    mert ez a fórumos kis kutatásod aztán nyilván totál reprezentatív :DDD

    Csapd már fel az internetet, Snowden több véleményben hősnek számít, semmint árulónak.
    Akik szerint Snowden áruló, az nagy részben nincs tisztában a valósággal, a valóban megtörtént eseményekkel, mint ahogy ugye ez a te esetedben is fennáll.

    A titoktartási kötelezettséget ugyan megszegte, azonban ezt azzal a tudattal tette, hogy a kormány amely munkát ad neki, törvénytelen gyakorlatot folytat több százmillió ember ellen.

    De persze lehet itt jönni az ámerikái kormánypropaganda fújásával, ami ugyan hazugság, de ha esetleg az etikai, erkölcsi részét is figyelembe vennéd, az sokat segítene a téma megértésében számodra.

    De ha még csak a száraz törvényi részeket nézzük, akkor az usákiai kormány akkor is sokkal súlyosabbat vétett, mint Snowden.

    Továbbá negyvenedjére leírom, a kérdéseimre érdemi választ még mindig nem kaptam, csak egy újabb, offba tett kommentet. De mivel most már világossá vált, hogy a részletekről egyébként fogalmad sincs, érthető hogy érdemben nem tudsz a témához mit hozzátenni. Javaslom előbb a téma alapos átkutatását, hogy legalább leessen mihez is szólsz hozzá.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák