Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bluegene

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #106 üzenetére

    az Xboxban ha jól tudom olyan 2900XT szintű GPU van, mégis jobban futnak rajta a játékok mint egy 2900XT-vel szerelt gépen

    mi ennek az oka? szerintem üzletpolitikai illetve technikai

    technikai, mert a játékfejlesztőknek van egy fix hardver arra nagymértékben optimalizálhatnak, ráadásul nincs DX9-DX10 nincs XP vagy vista csak egyfajta egyszerű oprendszer ami játékra van kihegyezve, viszont PC-n lassítja a windows lassítják a háttérben futó dolgok, lassítja a driver is, sokkal bonyolultabb PC-re megírni, szal oda lehet kétszer olyan erős hardver kell minimum, sőt a CPU+chipset+GPU közti kommunikáció se biztos h olyan ideális mint egy konzolnál, ráadásul nagyon ritka a tök egyforma PC, mutass nekem olyan embert akinek 100% dettó ilyen gépe van mint nekem vagy neked, valszeg nem találsz a fórumon

    üzletpolitikai, mert tudják hogy ha konzolra megírnak egy játékot azt el tudják adni, abba van lóvé, az megéri, esetleg átírják PC-re is, de tudják h sok ember ellopja, és ez sérti az érdekeiket, nem ezért programoznak, ez érthető, nem csodálnám ha kikopna a PC, meg is érdemli

    az XBOX-ba van még tartalék(Tesselator) amit még nem aknáztak ki ha jól tudom, illetve a Ps3-ban is erős CPU van azt se nagyon aknázták ki, szal simán lehet hogy a crysis2 konzolon is futni fog(ezt nyilatkozták), a Crytek-nél is el voltak keseredve h mindenki elwarezolta a játékukat, bosszúból nem lesz crysis2 csak konzolra, vagy legalábbis úgy írják meghogy bika sz.gép kelljen hozzá, hogy az nvidiától is kapjanak pénzt, szerintem sok játéknak nem is kellene ilyen erős gép, vannak olyan játékok amik kis gépigényűek mégis gyönyörűek(ME, AC..stb), a többi csak azért fut rosszul h megvedd a hardvert, ez üzlet :D a konzol előnye éppen ez hogy ott nem szól bele se az Intel, se az Nv, se az Ati, érdekes módon egy gyönyörű játék szépen fut pedig régi :U

    biztos vagyok benne hogy 3 év múlva lesznek olyan játékok amik ezen a 2 GPu-s szörnyön rosszul fognak futni, XBOX-on meg elszaladgál, majd meglátjátok, nem a hardver hibája lesz hanem az üzletpolitika áldozata ;) tudom fárasztó vagyok, akit nem érdekel ne olvassa el

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Új hozzászólás Aktív témák