Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gejala

    őstag

    válasz Silenzio #5 üzenetére

    "Sekélyes parafaktor, ocsmány linearitás, kevés stratégiázási lehetőség. Az a RE, amiben meg kell tervezned a következő lépéseidet."

    A RE sose volt egy parás széria, talán az elsőben volt ilyesmi nyomokban felfedezhető. Max egy-két kis jump scare volt, de azon is inkább nevetett az ember és nem lettek tőle rémálmai. Az igazi parafaktor az a Silent Hill, Undying (első fele), System Shock, White Day és társai voltak akkoriban is.

    A linearitás dolgot sem értem. Az összes RE játék csőlineáris. Pontosan ki van találva, mikor hova mész, mit veszel fel, milyen sorrendben oldod meg a puzzle-ket, stb. Az csak illúzió, hogy pl. a 2-ben van egy nagy bejárható RPD, mert úgyis minden egyes végigjátszásnál tök ugyanazon az útvonalon mész, mert más merre nem lehet. Max ki lehet hagyni dolgokat. De először fixen az East Wingbe kell menni megnézni a cutscenet, nem mehetsz előtte a West Wingbe.

    Stratégiázási lehetőség is kb. annyi van az egész szériában, hogy választhatsz, hogy leállsz lövöldözni vagy elfutsz a zombik mellett. Az egyetlen limitáció, hogy szűkös az inventory, de ez is csak annyit változtat a dolgokon, hogy mondjuk a magnumot csak a bossra veszed ki a ládából.

  • gejala

    őstag

    válasz AxBattler #14 üzenetére

    Pedig a mai napig a 4 a legjobb rész. Mai szemmel az irányítás elsőre kicsit fura, de egyébként nem lehet belekötni. Huszadik végigjátszásra is akkora jóság, mint elsőre.

    Annak meg örülj, hogy CV-hez nem volt "szerencséd". Az a rész állatorvosi lova a "mi volt rossz a 90-es évek játékaiban" témának. Nem egyszerűen rossz az a játék, hanem kibírhatatlan. Folyamatosan aktívan halálba idegesít valamivel. Na és persze Steeeve is ott van, mint a 90-es évek legkreténebb vadbarma. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gejala

    őstag

    válasz Silenzio #17 üzenetére

    Én eddig hatszor futottam végig a 3 Remake-en és simán ez volt a legélvezetesebb RE számomra az 5 óta. Mert ugyan a 2 Remake-ben is van majd 100 órám, de a csatorna/Sherry/Ada szekció igencsak uncsi a 10. kör után. A labor meg befejezetlen.
    A 3-ban minden helyszín tuti lett, egyedül a kórházas defense téma, ami kicsit túl hosszúra nyúlik. Egyébként egy nagyon lendületes játék, amit nem szakítanak meg olyan részek, amit már előre unsz.

    "Mikor beláthatatlan szögből oldalról betámadtak felsikoltottam, aztán 3 zombi körbevett, próbáltam kiszabadulni, de épp rám kapott az egyik mire elengedett a másik, végig rángattam a billentyűzetet, ki is repült egy darab."

    Az ilyen nekem nem para, csak olcsó trükk. A pillanatnyi ijesztgetés nem félelmetes. Én azt tartom parás horrornak, amiből ki kellett lépnem egy idő után, mert minden idegszálam remegett már. Ilyen volt nekem a SH 1-4, az Undying (az a rövid csatorna rész meg Aaron fejezete, atyaúristen) vagy a White Day (ez már aztabüdösmindenit kategória).

Új hozzászólás Aktív témák