Új hozzászólás Aktív témák

  • juhasz.jozse

    tag

    SuperCamera tapasztalataim:

    SLX Rom alapértelmezés szerint a "gyári" vagy másnéven "vanilla" Android camera alkalmazást használja.
    Ahhoz, hogy az SLX Rom alatt működjön a Lenovo "gyári" SuperCamera illetve SuperGallery alkalmazás, nem elegendő kizárólag az alkalmazásokat feltenni, mivel az alkalmazások (SuperCamera) előfeltétele hogy bizonyos függőségek (library-k) fenn legyenek a rendszeren.
    Ezek a library-k bootolás során töltődnek majd be, és így a kamera eszközhöz a hozzáférés így egy picit eltér a "gyári" Android kamera hozzáféréstől (cserébe megfelel a Lenovo SuperCamera app működéséhez).

    A fenti függőségek hiánya okozza(hatja) a következő problémákat:
    - videókamera módba váltáskor FC (force close) vagy fagyás.
    - véletlenszerű FC

    Megoldás:
    SuperCamera 3.1.1 (SLX topicból)
    - Alap SLX Rom-ra a fejlesztő fórum topicjából kell feltenni az SLX Rom-hoz való Lenovo_SuperCam_v.2_SLXROM.zip-et.
    - Ez a telepítőcsomag tartalmazza a szükséges library-kat illetve magát a SuperCamera és SuperGallery appokat is. (3.1.1 verzióval, mindenféle egyéb szemét nélkül)
    - Telepítés során a csomag (a fennt említett library függőségeket is telepíti)
    - Egyúttal az inkompatibilitási problémák miatt el is távolítja a "gyári" Android camera alkalmazásokat.

    Supercamera 3.5.6
    Ha ki szeretnénk próbálni a SuperCamera 3.5.6-ot ahoz is készítettem egy szintén a TWRP-ből flashelhető zip-et.
    Lenovo_SuperCam_3_5_6_SLXROM.zip
    Vigyázat, egy-két menüpont kínai, illetve van benne "szemét" is, de az app frisebb csak nem tudom mivel tud többet.
    Működni természetesen kifogástalanul működik.

    Eredeti Camera app visszaállítása
    Ha vissza szeretnénk állítani az SLX Rom v23a-ban eredetileg lévő camera alkalmazásokat (és így a már nem szükséges lenovo függőségeket eltávolítani) ahoz készítettem egy TWRP-ből flashelhető zip-et
    Original_SLX_Camera_SLXROM.zip

    Minden kamera app verziónál érvényes:
    SLX v23, vagy v23a verziót követően tapasztalható "recsegés", "túlvezérlés" a videófelvételek hangján. (update-revert.zip megoldja)
    Visszajelzések alapján a google hangalapú gépelést is megoldja/javítja.
    http://data.hu/get/7523181/update-revert.zip

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák