Új hozzászólás Aktív témák

  • IamMenyus

    tag

    válasz Brandynew #89 üzenetére

    Zöldségeket beszélsz írsz. Kistermelői piacra milyen alternatívát tudsz? Én pl gyerekkorom óta járok ki, a méhész bácsi, a zöldséges család, a baromfitenyésztő mind-mind ismerős, eszem ágában sincs közértben bevásárolni sokszor gyengébb minőségű termékeket csak azért hogy tudjak kártyával fizetni. Ha ezekre a letűnőben lévő világ kereskedőire rájuk is tudják erőltetni a kártyázást, akkor is meg fognak drágulni amiért ki fizet, na ki?

    Én abban hiszek hogyha reformokat akarunk akkor előbb teremtsük meg a táptalajt hozzá, ha már zöldségtéma akkor növesszenek tököt, és regulázzák meg a bankokat, legyen olcsón, akár részletre elérhető az olcsó online terminál mindenkinek (támogassák meg pl ingyen netkapcsolattal), és UTÁNA akarjanak erre építve megvalósítani ilyen szintű pénzügyi reformokat. Meg lehet ezt csinálni úgy hogy sokkal kisebb kárt és frusztrációt okozzon.

    Ha ez így átmegy csak az lesz hogy minden drágul, és a vevők fizetik ezt ki. Aki ezzel egyet ért ebben a formában az nem evett elég zöldséget gyerekkorában :P

    Hozzáteszem, sosem fog tetszeni hogy MI fogja figyelni és kiértékelni a vásárlási mintákat, és csak idő kérdése hogy ezek is elkezdjenek pontozni ki - milyen jó állampolgár, ha sok chipset veszel megemelik majd a TB-det, stb. Ajánlom a googlepizza story-t mindenkinek :)
    Hello. Gordon Pizza?
    Nem Google Pizza!
    Rossz számot hívtam?
    Nem uram, a Google felvásárolta a Gordon pizzát.
    Oké. Szeretnék rendelni…
    Nos uram, a szokásosat kéri?
    A szokásosat? Ismer engem?
    A hívó azonosítója szerint az utolsó 12 alkalommal pizzát rendelt sajttal, kolbásszal és vastag tésztával.
    Szuper! Ezt kérem.
    Ajánlhatok ezúttal rukkolás ricottás pizzát szárított paradicsommal?
    Nem. Utálom a zöldségeket.
    De a koleszterin szintje nem megfelelő.
    Honnan tudja?
    A subscribers guide-on keresztül. Rendelkezésünkre állnak az ön vérvizsgálati eredményei az elmúlt 7 évből.
    Rendben, de nem akarok ilyen pizzát, már bevettem a gyógyszeremet.
    Nem szedi rendszeresen a gyógyszerét. Mindössze egyetlen 30 tablettás dobozzal rendelt 4 hónappal ezelőtt a Drugsale Networktől.
    Másik gyógyszertárból vettem a többit.
    Nem találom a bankkártya tranzakciók között.
    Készpénzzel fizettem.
    De nem vett fel ennyi készpénzt a bankjából.
    Máshonnan is van készpénzem.
    Nem találom az adóbevallásában, hacsak nem szürke módon jutott hozzá.
    Mi van?! Elég! Herótom van a Google-től, a Facebooktól, az Instagramtól, a twittertől, a WhatsApptól. Elmegyek egy szigetre, ahol nincs internet, se mobil, se senki, aki kémkedne utánam.
    Értem uram, de meg kell újítania az útlevelét, mert 5 hete lejárt

Új hozzászólás Aktív témák