Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Duck663 #20 üzenetére

    Nem olvastál elég figyelmesen.
    Ha van egy fertőzött, amúgy megbízható oldal, akkor nem kell gyanús helyekre navigálni a böngészőt, hogy beszívj valamit...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz drotsztyuart #43 üzenetére

    Haverék újságja valami kis tárhelyszolgáltatónál volt (kis helyi lap).
    Egyszer csak szól, hogy nem megy az oldal.
    Befertózte valami a Joomla-t, amin futott, és a userek gépeire akart menni a vírus lefele, amikor betöltődött az oldal.
    Szerencsére ez feltűnt a szolgáltatónak. (Az mondjuk nem, hogy az ő Windowsuk, amiről futott a cucc, is fertőzött :D )

    Szal nem kell ehhez gyanús oldalakra menni.

    @Egon : Így-így.

    @ricsi99 : Ha user error, az ellen nincs védelem. De a biztonság alapja az, hogy az OS hibamentesen legyen tartva, nyilván amennyire lehet.
    A víruskereső nem fog védeni olyanok ellen, hogy az OS valamelyik komponensét megszólítva a böngészőből admin jogot szerzel.

    @Pötyi : Linux, vagy 32 bites Win10, vagy esetleg virtuálgépen egy 32 bites bármi, ami nincs kiengedve net felé.

    @Pingüino : Mondjuk azt sem értem miért törik le a user keze attól, hogy egy parancssorba másol be valamit. Meg hát Windowsra is elég sok parancssoros megoldás létezik problémákra.
    Az külön öröm, hogy "nem pont olyan mint a Windows" - mivel nem az... :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Darmol #92 üzenetére

    Kiválóan hat az IT biztonság ellen, mert a userek nem bíznak a frissítésekben. Well done, egy cégnek hatalmas befolyása van a világ biztonságára.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz paatrick #99 üzenetére

    Az mocsok érdekes, hogy a 2003 nem ment, mert az már évek óta pöcc-röff.
    Mondjuk a 2003-al az a baj, hogy tiszta lyuk, bárminek sebezhető, szal jobb azt is kerülni már.

    GIMP, attól függ, milyen szinten kell rajzolni. Nekem pl. amatőr fotósként tök elég, ritkán retusálok.

    @Pötyi : Tök jó, ezt hívják vendor lock-in -nek. Ugyanez a magyartanár fel lenne háborodva, ha csak egyféle bort lehetne kapni. Vagy sört. Vagy mondjuk egy sörgyártól lenne világos, barna, meg félbarna, más nem.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #115 üzenetére

    Hát, az előző munkahelyemen IBM Notes volt :D
    Az a baj, hogy ez mind MS. Akármit csinálsz, MS kell.
    Mondj egy piacot, aminek jót tett egy cég monopóliuma.

    @Precorus : Abevjava-t pont úgy rakok rá, ahogyan Linuxra ABevjava-t kell telepíteni. Simán megy. És Windowson is lehet vele jókat szívni.

    BTW nem is annyira arról van szó, hogy Linux vagy Windows, hanem hogy van 1 azaz 1db desktop OS az egész világon, ami eléggé korlátozza a lehetőségeket, mert borzalmas tákolmány (céges gépen folyamatos vele a macera pl.). És 1 cég, aminek a cuccait nem tudod kikerülni.

    Meg az még egy dolog, hogy a konzumer OS kódja gázos, és minden frissítés tud bajt okozni, de ugyanez a színvonala az enterprise cuccnak is. És kitesztelik a melóhelyen, jó, kimegy élesbe, és sorban jönnek a userek kék halállal, mindenféle franccal, meg hogy nincs 3 órája build updatelni.

    Én meg ha feljön az update a Kubuntu 18.04-en, rányomok, feltelepül, nem kell újraindítani (és nem is indul újra magától), nem áll meg tőle a gép, észre se veszed, hogy csinál valamit.
    De ez szar, mert nem a microsoft csinálta. Hát komolyan :W

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #125 üzenetére

    "Van rá külön "Excel dokumentum (97-2003) (xls)" kompatibilitási megnyitási mód "
    Amivel megint más hibákat lehet előidézni.
    OK, általában működik, de az átlagos doksikat a Libre is jól nyitja ám xlsx meg docx -ből...

    (Részemről használok MS Offiszt, Libre-t is, és nemrég váltottam egy olyan melóhelyről, ahol Linux+Win+OSX klienseket lehetett használni... A MS OFfice ugyan létezik Mac-re, de borzalmas volt a usereknek, a linuxosok néha kénytelenek voltak online Ecxelben tölteni formokat, de azok gyanúsan olyan csapatoktól jöttek, akik az adminisztrációjukat a bejövő melók elkerülésére építették, értsd, úgy volt designolva a cucc, hogy lehetőleg ne tudd jól kitölteni :D Minden más esetben tökéletesen működött ez a heterogén kliens-flotta.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #130 üzenetére

    Oszt' ha az én munkahelyem meg már a 60-as években is létezett?

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #135 üzenetére

    Cégeknél elég sokan szeretnének LTSC-t, pláne a termelésben, ahol jópár milliós kieséseket okoz, ha úgy gondolja a build update, hogy most akkor bugzik
    Mondjuk pont céges környezetben ha van saját update szerver, akkor azért van kontroll, de akkor is megszűnik a support az egyes buildekre, és muszáj upgradelni mindenféle vezérlőgépet, amin amúgy futhatna XP is, ha nem kéne hálón lennie.

    @Pumba : Na most az van, hogy fizettél a Win10-ért, majd fizetsz az adataiddal. Illetve a MS sem köti az orrodra, hogy mit csinál a gyűjtött adatokkal - a cégek meg szerződésben állnak a MS-el.
    Adathörcsögökről meg már kiderült pár dolog. Nem csak a fb. áruhatja a megszerzett profilokat.
    Meg azt sem szeretem, ha begyűjtik, mit szeretek, és az alapján reklámokat mutogatnak.
    Az sem legitimálja a MS adatgyűjtését, hogy másik ötezer cég is gyűjt.

    @sheratan : Igen, de az alatt a 3-5 év alatt békén hagy. S ráadásul az ablakkezelők sem szoktak úgy változni, hogy hopp, teljesen átrajzoljuk, mint a 7-8-10. Fapadabb ablakkezelők sok-sok évig kb. ugyanúgy néznek ki, vagy visszatémázod, vagy felteszel egy másikat.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #151 üzenetére

    Ja, kikapcsolhatod, hogy mindent, vagy csak kevesebbet... És azt honnan tudom, hogy a következő frissítésben nem nyomják be, hogy mindent is? :D Az eljátszott bizalmat elég nehéz visszaszerezni, még úgy sem megy, hogy van egy olyan generáció, ami MS only nőtt fel...

    "Nekem helyi fiókom van, azaz nem vagyok bejelentkezve Microsoft fiókba,"
    Felháborító! :D

    "Adatvédelem menüben meg ki van kapcsolva minden, szóval pár alapadaton kívül semmit nem tud gyűjteni."
    Ha minden ki van kapcsolva, akkor az egyetlen elfogadható művelet a semmi küldése lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #155 üzenetére

    "Onnan, hogy azóta egyszer sem nyomott be semmit nálam sem. "
    Ja, akkor tuti nem is fog. Egy olyan cégtől, aminek nem ez az első ilyen botránya :D Higgyem el?

    @Sheratan : A nem LTS Ubuntu egy Debian Testing. Mit vársz tőle? (Jó, a LTS is, csak az rendesen össze van rakva.)
    Nekem utoljára bajom akkor volt, amikor valaki elírta a KDE default témáját. Az mondjuk elérte a tömeges Win10 halálok szintjét. Különben semmi.
    Céges környezetben meg még annyi sem - azoknál a kollegáknál halt be a céges, fizetős desktop verzió upgrade, akiknek illegál tárolók voltak felvéve, mert az nem volt összelőve a céges cuccokkal.
    De amikor a 64 bites szerverre véletlenül felerőszakoltam a 32 bites kernelt, meg letöröltem a /opt és /var-t, meg ilyenek, azt simán rendbe lehetett tenni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #160 üzenetére

    Igen, amúgy illene kiírni, hogy azért na, a sima az nem túl jó (de most dolgozzanak maguk ellen?), de az esetek nagy részében azért a sima is szokott működni. (Azért egy winnél jobban.) Meg azért nézzük már meg a két cég méretét... A MS méreténél már elvárnád, hogy legyen rendes tesztelés.

    Win10 LTSC-t viszont otthonra nincs esélyed megvenni.

    "Amúgy Ubuntunál engem pont az idegesített, hogy fél éves release cycle volt, és ha egy konkrét release-en voltál, akkor szoftverekből sem kaptad meg az újabbat "
    Azt' akkor felvetted annak az izének a tárolóját, amiből kell a friss, és paramm.

    "Amúgy régen használtam Ubuntut, de pont ott mintha ők is átálltak volna az automatikus frissítés telepítésre egy időben."
    Nem.
    Feldobja, hogy frissíts, és ha akarod, frissítesz.
    Fedorán kaptam herótot az unattended-upgrades-től, ami pont azt csinálja, hogy leállítás közben updatel. :W

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #163 üzenetére

    "De amúgy érdekelne, hogyan kellene tesztelniük mégis? Vegyenek meg minden létező hardvert 15-20 évre visszamenőleg,"
    Ahogyan a tesztelős csapat leépítése előtt történt. A MS ugyanis pár éve leépítette a tesztkapacitást (erősebben épít a bétatesztelő önkéntesekre), azóta kezdett látványosan romlani a kód minősége.
    Amúgy igen, ilyen nagyobb helyeken kb. így zajlik a tesztelés (a MS-nél is így ment, és valamilyen szinten még megy is), rengetegféle hardver rendelkezésre áll, és az egyes hibákat keresik. Nyilván nem lehet minden variációra tesztelni, de nagyon sokra megvan így is.
    Az meg azért elég durva, hogy kék halált okozzon, na. Annak ki kéne buknia a bétateszteken is.
    Volt melóhelyen, és a mostanin is, itthon csinálják a cég globál OS image-ét (jó, előzőn csak a tesztelés volt itt). Minden, a cégben használt (standard) hardverből (mondjuk Lenovo T410-től kezdve, de W-s, P-s, desktop gépek, minden) volt nekik, és az új imageket oda-vissza végigdarálták minden, ha meg valahonnan problémát jeleztek egy-egy új szoftverrel, azt is addig nyúzták az adott konfigon, amíg ki nem derült, mi baja. Ezt egy globális multinál 5-10 ember ellátja. Egy MS-nél nyilván több, de ők OS-t fejlesztenek, ez fontos lenne.

    GPO nincs otthonra, ugyanúgy. Kisebb cégeknél sincs.
    És az LTSC azért nem csak annyi.

    "Ja, felveheted a tárolóját, ha van neki. Nem minden csomagnak van,"
    Komplett szoftvereknek szokott lenni. És ha teljesítetlen függőségek vannak, akkor nem frissül le, meg létezik verziózárolás is. Nekem szépen fel van véve a Gimp meg a Rawtherapee tárolója, frissül is, ahogyan kell.
    Átlagusernek azért nem szokott lenni olyan igénye, hogy valamiből nem lehet frissebb valaminél... De ha mégis, megteheti. Windowson lehetőség sincs ilyesmikre (meg miről beszélünk, egy nyamvadt always on top sincs).

    BTW anyámnál lescripteltem a frissítést, észre se lehet venni, hogy mindig up to date a gép (notificationt azért feldob, hogy mikor kezdte, és mikor fejezte be, meg sikerült-e).

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #165 üzenetére

    "Azért ha megnézed pár éve azt is bevezették, hogy nem kérnek el minden OS verzióért újra és újra több tízezer forintot, hanem ingyenes rolling release van."
    Akkor már legtitim az adatszipkázás?

    "Plusz oké, hogy cégen belül az összes hardverre teszteltek valamit, de az néhány fajta hw kombinációt jelent összesen. "
    Ja, csak ez a cég nem OS-t gyárt. Egy OS gyártónak azért illene sokfélén tesztelni. (Amúgy nem is kell olyan sokra, mint elsőre gondolod, mivel sok esetben van ugyanaz a chip több gyártó termékén, stb.)

    "Nyilván nem véletlen váltottak amúgy erre az új modellre, gondolom kicsit drága volt fenntartani azt a tesztelői gárdát,"
    Akkor meg örüljetek neki, hogy a Világ Legjobb Szoftvercégének annyit nem érnek a felhasználói, hogy normális minőségű kódot toljon alájuk. Míg ingyen kevésbé csillivilli módon, de megkapod. Ez azért már a világ vicce, hogy egy ingyenes, sokkal kisebb fejlesztői bázisú cucc megbízhatóbban megy a támogatott hardverein, és szélesebb spektrumot is fed le (régebbi és egzotikusabb cuccokat is).

    "GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak"
    Otthonra Home szokás, vagy hackelt Enterprise (jó, abban is benne vam, csak a usereknek fogalma sincs, hogy mi az :D ) ...

    "Ja, a verzió mindegy egy otthoni usernek, de ha mondjuk X funkció csak az újban elérhető, akkor meg bosszankodik, hogy miért nincs és írja a gép, hogy a legfrissebben van, amikor nem is. "
    Ha nem LTS, akkor nem szokott nem a legfrissebb lenni.

    " Ez a repó lista amúgy jól működik olyanoknak, akik hajlandók extra erőbefektetésre, de otthoni usereknél pont nem igazán felhasználóbarát."
    Olyan dolog a világon nincs, amihez ne kéne megmozdulni, sajnos. Akinek annyi a hozzáállása, hogy "jaj nekem ez túl bonyolult", az így járt, vagy fizessen valakinek, aki megoldja.
    Erre szoktam mondani, hogy aki nem hajlandó érteni az OS-hez, annak mindegy, mit raksz elé.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #168 üzenetére

    "Linux-on még mindig olyan alap dolgok hiányoznak, hogy böngészőben YouTube hardveres videó gyorsítás nincs. "
    A Linux fejlesztői nem fejlesztenek böngészőt. Mondjuk a MS sem tudott egy normálisat összehozni, már az IE is Chrome :D Szóval vicces.
    Viszont előbb-utóbb lesz hw gyorsítás.

    "Windows-on alapból ki van használva a hardver teljes tudása, "
    Úgy érted, hogy feleslegesen szénné terheli?

    Nekem fordított, sokkal kevesebb gondom van, mint Windows-on lenne. Melóban Windows van most megint :( , meg 2016-ig is az volt, otthon mondjuk 2008 óta Linux az elsődleges, 2015 óta nincs is fizikai gépen. Nem hiányzik.
    (Ilyenekről nem beszélve, hogy a user régebbi ablakkezelő-kinézetet szeretne, azt Windowson sehogyan nem oldod meg, pedig rengeteg macera megelőzhető lenne, ha vissza lehetne tenni Lune felületre, vagy Aero-ra, rengeteg user panasz megszűnne.)

    Ja, meg hogy a cégek nem paráznak az adatvédelem miatt? Az előző melóhelyen évekig csúszott a Win10 image az end usereknek, mert nem tudtak megegyezni az MS-el a telemetriáról. És hasonló méretű IT cégről van szó, mint a Microsoft.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    És EU-n kívül? Meg el is hiszem, hogy nem is lesz?

    "Az egy dolog, hogy ugyanazt a chipet használja két hardver, de nem hw-re tesztelik a rendszert, hanem driverekre, az meg " a chiphez íródik, az INF driver meg csak azt mondja meg, hogy melyik chiphez mit.

    "Ha nem LTS, hanem csak kijött már a következő félévi release, akkor a régi repódat nem frissítik."
    Azért nem LTS. Mondjuk érdemes tudni, hogy mit tettél fel.

    "Szóval pontosan ennyit akarok csak mondani, hogy ha értesz hozzá, akkor a W10 is jól használható"
    Én valamennyire értek hozzá, de szerintem használhatatlan.
    Valamennyire meg amúgy érteni kell minden dologhoz, amit használsz, nem csak informatikában. Sajnos magától működő dolgok csak a marketingesek képzeletében léteznek.

    " akkor nem tudok mit hozzátenni részemről már."
    Nem is kell, tkp. nekem teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, az én véleményem nem változik. Mondjuk a fociultrás hasonlat ott sántít, hogy alá tudom támasztani a bajaimat szakmai érvekkel.

    "Nem mondja senki, hogy a világlegjobbcége, meg hasonlók"
    Elég sokan igen + gyak. leuralta a (megkérdőjelezhető) módszereivel a világpiacot, így azért elvárható lenne, hogy a termék is jó legyen - mármint nyilván nem lesz, hiszen nincsenek rákényszerítve. Ebből a szívatásból pedig nem kérek, inkább kívülről röhögök rajta.

    "Egzotikus alatt nem tudom mit értesz, de próbáltál már szkennert beüzemelni? "
    Nem azt, amit te. (Bár mondjuk próbáltam, bedugtam az USB kábelt, és ment.)
    Arról volt szó, hogy milyen hardverekre teszteli le a Microsoft az OS-ét, és jaj az mennyi meló - míg a kevesebb erőforrásból fejlesztett Linux meg kb. hibátlan azon hardvereken, amire egyszer meg lett oldva a driver. Nem ám összedől boot közben.
    A routeremen Linux van pl. (Openwrt.) Mondjuk a gyári sw is Linux volt :D Tudok egy TP-Link routerre Windwst? Tudok egy Power szerverre Windowst? Mainframe-re? És akkor ott tartunk, hogy kevesebb eszközre kéne wint tesztelni, hiszen az leginkább x86*-ra létezik.
    Igaz, az orvosi eszközök egzotikusabbak, de azok perifériák, ahol a periféria gyártójának kéne támogatást biztosítania - ezek helyett szokta valaki megcsinálni a drivert.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    Illetve scanner. Itt panaszkodott valaki, vagy egy topiccal odébb, hogy azért kéne új nyomtatót vennie, mert 10-re nincs driver? (Valami 10 év körüli, teljesen jó működő cucc, de már az MS sem teszi bele az x64-be a drivert.)
    De scannerrel is jártunk így nemrég.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #176 üzenetére

    "Mondjuk a családban van egy nyomtató-szkenner. Linux Mint alatt működik, képes szkennelni, de például a gépen levő scan gombra semmi nem történik, m"
    Windowsra feltelepül egyáltalán? (Egyáltalán, ha Linuxba lehet drivereket pakolni úgy, hogy 5-6GB egy kisebb GUI-s rendszer, akkor a MS miért nem képes erre? Kb. végtelen pénzből? :D )
    (Amúgy Windowson a régebbi scannereket ált. viszi a Vuescan, de van user, akinek az se jó. Meg nyomtatni attól még nem fog.)

    "bedugtam az USB kábelt, és ment" - oké, és mit csinálsz ha bedugod és nem megy? Aztán feltúrod a netet, van rá 5 tipp, végig próbálod és egyikkel sem megy? "
    Ugyanazt, amit Windowson hasonló esetben (keresek tovább :D ) , ugyanis ott is előfordul... Csak ott ha nincs driver, esélyed nincs megoldani. Linuxon azért lehet találni megoldásokat.

    Azt nem mondom, hogy cégnél mostanában szórtam le több user gépéről az új MS drivert kamerához, hálókártyához, mert nem ment. Pár éves HW-eken. Gyártótól leszedett driverrel meg működött.

    "Örülök, hogy előjött az aduász "szakmai érvek" érv is."
    Általában hoztam, amire ép ésszel lehetett.

    "Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?"
    Mondjuk 1. De azért egyre inkább kezdenek a gyártók is kiadni Linux drivereket, ahogyan terjed a cucc. TPM meg szerverekben is van...

    "Miért, a parancssorban konfigurálás igen? :)"
    Miért kéne parancssorban konfigolni Linuxon?
    Repot is fel lehet venni GUI-n.

    "Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10?"
    És kinek hiányzott?
    Service Pack szinten meg azért elég normálisan lett kezelve, sokkal kevesebb baj volt vele..
    Ez a féléves feature update meg már a Canonicalnak sem jött be, mint fentebb megbeszéltük.

    "Nekem amúgy sosem ment az ujjlenyomat a Thinpadeimen, sem a Smartcard,"
    Érdekes, mert nekem ment, már amikor olyan gépem (TP) volt, amiben volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #179 üzenetére

    De jó neked. Csak itt nem arról volt szó, hogy ki mennyit jár ott, hanem a mögötte levő filozófiáról.

    Aztán itt van ez az izé, amin már minimum 2 féle felület keveredik, a Gépház is inkább csak egy fölévarrt valaminek tűnik. Volt a csempés + mellé a Charms, ami kb. eltűnt, meg van, amit registryből, GPO-ból, vagy éppen parancssorból kell csinálni.
    Hát ez kva felhasználóbarát hallod :D

    Mindezt azért, mert a MS a 8-ra már azt hitte, hogy akármit megtehet, úgyis rájuk vannak utalva a userek :D

    Pedig addigra talán már a Canonical is rájött, hogy nem jó ötlet olyan felület erőltetni defaultba', amit nem akarnak a felhasználók :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #188 üzenetére

    Még mindig az a problem, hogy a világon mindenhol használt, egyetlen és oszthatatlan OS elég káoszos, és valakik szerint ez így jó :DDD Én szakemberként kibírom, de amikor usernek kell elmagyarázni, az gáz.
    (És nem érv, hogy meralinuxonmegparancssorvan - az ugyanis mindegyiken ugyanolyan :D - mer' winyózról van szó.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Darmol #196 üzenetére

    Mondjuk egy ideje már a Win sem feltétlenül hal meg egy ilyen váltástól. 30-35 év után megértük.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #198 üzenetére

    Ja, előítéletes vagyok, mert rámutatok, hogy amit a MS csinál, az nem jó :D De amúgy előítéletesnek is szabad lenni :P
    Mondjuk amihez a kedves gyártó biztosít drivert, az megy azóta, hogy kiad hozzá drivert a gyártó. Mint Windows-on, csak ugye egy sokkal kisebb user bázisra nem szerettek fejleszteni (ami azóta változott). És itt megint a piaci versenynél tartunk (amire eddig nem kaptam választ, hogy miért jó egy monopolhelyzet).
    Aztán jön az, hogy van egy régebbi kártyád, amihez már Linux drivert sem ad ki az AMD/Nvidia, meg Windows-osat sem - és 10 (főleg x64) alatt vagy megy normálisan a Microsoftossal, vagy nem, Linuxon meg viszi a nyílt forrású driver.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #201 üzenetére

    Nem próbálom erőltetni, sem mással elmondatni. Csak jeleztem, hogy erre a felvetésre még mindig senki nem adott választ.

    "Nem erről volt szó, hanem hogy azért mert nem tetszik valamiért az üzleti hozzáállása a cégnél, rögtön a termékre is szar és használhatatlan kell legyen. "
    Ugye nem érted, mi a baj a monopolhelyzettel?
    MATÁV megvan? Azzal sem volt gond?
    De, a monopolhelyzet szükségszerűen szar terméket eredményez, mert nincs verseny, nincs a cég kényszerítve, hogy fejlesszen, és nincs az a hülye management, ami pénzt fektetne a fejlesztésbe, ha nincs konkurrencia.

    " A valóságban meg nem az, csak úgy látszik nem értesz hozzá kellően :F"
    Természetesen, 26+ éve szórakozok winfossal mindenféle területeken, tehát nem értek hozzá :D Ember, a ****** állásinterjúján rosszabb Unix-os tesztet írtam, mind windózost... :D (Felvettek Linux adminnak :D )

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #203 üzenetére

    Korábban is felvetettem. Igencsak köze van.

    "csak két sorral később pont azt erőlteted tovább :DDD"
    Szoktam válaszolni, ha valamit írnak nekem. Mondjuk olyat sosem mondtam, hogy jó lenne a monopólium, csak véleményekre voltam kíváncsi, hogy miért rajonganak emberek egy monopolcégért, amikor tudják, hogy az nem szokott jól kijönni...
    De érdemi választ még mindig nem kaptam, csak azon pufogsz, hogy miért merem megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #206 üzenetére

    Cégnél a 120G SSD tele úgy, hogy alig van a usernek cucca, apósnál a 250-es, mert valami oknál fogva egyszer csak nem engedte be az a csoda, és új profilt kellett neki kreálni.
    Viszont a régiből is használ valamit, mert ha letörlöm az Outlook cuccait a régiből, akkor nem működik az újon sem az OL :D És egyéb, user profil marhaságok is előjönnek.
    (Legális, dobozos win, megvette.)
    És a MS telefonos support megoldása az volt, hogy ja, rakd újra.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz sirály69 #212 üzenetére

    Függőség Microsoftul.

    Nekem ma borult össze melóban egy elég fontos gép, indulás közben Inaccessible boot device, WIndows Boot Manager duplázódás után (ami pedig egy upgrade után kövtkezett be).
    Asszem megvan a heti programom + a cégen egy marha nagy kiesés.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák