Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz #16820480 #62 üzenetére

    A legjobb virusirto meg mindig a NAT-olt halozat... Persze messze nem eleg, de azert rendesen megfogja a terjedest.

    [ Szerkesztve ]

  • Pötyi

    őstag

    válasz #16820480 #69 üzenetére

    Mondjuk csinálhatná úgy a MS, hogy kiküldik a hardvergyártóknak bétatesztre, hogy ellenőrizzék a saját termékeik tekintetében és nyilatkozzanak: kiadható-e a patch? Nincs összeakadás? Viszont onnantól kezdve a hardvergyártó felelőssége lenne a dolog.

    QNX is cool!

  • Márton

    nagyúr

    válasz #16820480 #69 üzenetére

    "tegye lehetővé, hogy vagy halasztani lehessen"
    :U

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Reggie0

    félisten

    válasz #16820480 #69 üzenetére

    Ha nem akarjak tesztelni, akkor ne kenyszeritsek az uj drivert. Szoval igen, elvarhato.

  • Reggie0

    félisten

    válasz #16820480 #73 üzenetére

    Onkent vallaltak magukra a feladatot, nehogy mar meg sajnalni is kelljen oket. Raadasul senki sem kerte oket erre. Ezert vannak a gyartok, talan egyutt kene mukodni veluk. Ha a gyartok le tudjak tesztelni a sajat termekuket, akkor meg lehet oldani.

    Ha be kell latni, hogy ez igy nem megy, akkor nem az a megoldas, hogy fogadjuk el a rendszeres szopast, hanem az, hogy hagyjanak fel a gyakorlattal.

    [ Szerkesztve ]

  • Pötyi

    őstag

    válasz #16820480 #73 üzenetére

    A probléma pont azzal van, hogy amikor húsz évvel ezelőtt megvette azt a terméket, akkor a használati leírásban, vagy a liszensz feltételekben szó sem volt arról, hogy ezt csak egy bizonyos ideig használhatja. Ugyanis ha nincs időbeli korlát, akkor a felhasználó jogosan vélelmezi, hogy az örökkévalóságig/világ végéig/feltámadásig használhatja, amit egyszer kifizetett.

    *Nem kívánt törlendő.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz #16820480 #83 üzenetére

    Hát most gyakorlatilag megismételted, amit én írtam. Csak én azt akartam kifejezni, hogy ez GOND! Úgy általában gond. Gond, mert:
    - feleslegesen költök
    - ha nem ad a gyártó frissebb dárájvert, ÉS a win se ismeri fel, úgy érzem, át vagyok baszva
    - meg ha már itt tartunk, környezetvédelem

    Az az eszköz sokkal tovább bírná! Miért vagyok rákényszerítve, hogy kidobjam?

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    Igen, de ez - ha józan paraszti ésszel tovább gondolod - akkor messze vezető kérdés.

    Mi az általánosan elterjedt offisz programcsomag? Hát a MSO

    Miben kéri a tanár a beadandót a középiskolás gyerektől? MSO formátumban.

    (Nyilván, mivel neki is az van, abban tudja megnyitni, anélkül, hogy szétesne a formátum.)

    Milye van otthon a gyereknek? Hekker/rendszergazda apja által felbarkácsolt LO.

    Miért nem rak fel MSO-t? Hát mert az pénzbe kerül! Az fizetős progi! A LO meg free.

    Mi a gond? Nem kompatibilis a kettő, mert az MSO nem nyílt szabvány.

    Mi lenne a megoldás? Hát hogy a magyartanár ne zárt formátumú fájlban kérje a beadandót.

    Ja, csak egy jól szituált ötvenes magyartanárnak - látatlanban is elnézést kérek a törpe minoritástól, biztos van pár üdítő kivétel - aki még a rendszerváltás előtt végzett a híres egri Eszterházy Károly, korábbi nevén Ho Si Minh, korábbi nevén Eszterházy Károly tanárképzőn, halvány lila fingja sincs erről! Őt beetette a MS az ingyenes tanár-diák licenszel, mint egy jobb drogkereskedő. Ha csak ezt ismerik, csak erre lesz igényük. Soha nem is lesz igényük a nyílt platformokra.

    QNX is cool!

  • Lenry

    félisten

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    a GIMP / PS annyiban tényleg nem jó párhuzam, hogy kvára nem egy szint, a GIMP egy psd layerrel nem tud mit kezdeni (legalábbis nem tudott, amikor utoljára néztem), szóval igen, a PS nehezen megkerülhető.
    cserébe sok nagyságrenddel több a fölöslegesen Windowst használók száma, mint a kényszerből / munka miatt Linuxozni nem tudóké.

    a userek 99%-a böngészik meg filmet néz. a Chrome meg a VLC ugyanolyan Linuxon is

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    Nyilván ezek a programok arra vonatkoznak, ha nem steam-ről próbálsz natív linux játékot feltenni, hanem letöltöd, és telepíted. Azon segít. Hegesztgetésnek nem tudom, mennyire lehet nevezni, mikor nem buherálsz kézzel semmit, csak kiválasztod mondjuk PlayOnLinux-ban, hogy mit akarsz feltenni, az beállítja maga a szükseges WINE prefixeket, aztán meg rátelepíted úgy a játékot, mint ahogy windows-on is tennéd. De egyébként nem tagadom, vannak olyan játékok, amiket nem lehet életre kelteni Linux alatt, csak nagyon ritka. Akik pont azokkal akarnak játszani, azoknak nem alternatíva. A jó hír viszont az, hogy régi játékok sokkal jobban támogatottabbak, sok olyan elfut linuxon, ami már egy win10-en még buherálva sem, meg az újabb játékok kb. 2-3 évben már szinte mind megjelenik natív Linux változatban is, szóval mindenképp érdemes figyelemmel kísérni, hogy halad a fejlődés. Arról nem is beszélve, hogy Linus tesztjei alapján sok játék linux alatt gyorsabban fut.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #108 üzenetére

    Ezért mondtam, hogy a játékosok között még van olyan réteg, akiknek nem feltétlenül jó dolog, de a lényeg, hogy látszik az előrelépés. Pl. ami engem érdekel most éppen (csak nekem meg per pill. a vas lenne gyenge alá), az a Tomb Raider két új része, és azok pl. kint vannak natív Linux verzióban. Meg az utóbbi 2-3 évben tényleg nagyon sokminden kijön natívban. Miközben előtte pár évvel meg még WINE alatt is sok játékkal gondok voltak. Szóval van bőven előrelépés évről évre, érdemes figyelemmel kísérni a dolgokat.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #115 üzenetére

    Ha annyira fontos az online kollaboráció, akkor meg már inkább Google Docs. Az meg mivel online, teljesen platformfüggetlen. Amihez nem kell ilyen, oda meg elég az LO is. Egy nagyon nagyon szűk réteg van a kettő között csak.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #115 üzenetére

    Hát, az előző munkahelyemen IBM Notes volt :D
    Az a baj, hogy ez mind MS. Akármit csinálsz, MS kell.
    Mondj egy piacot, aminek jót tett egy cég monopóliuma.

    @Precorus : Abevjava-t pont úgy rakok rá, ahogyan Linuxra ABevjava-t kell telepíteni. Simán megy. És Windowson is lehet vele jókat szívni.

    BTW nem is annyira arról van szó, hogy Linux vagy Windows, hanem hogy van 1 azaz 1db desktop OS az egész világon, ami eléggé korlátozza a lehetőségeket, mert borzalmas tákolmány (céges gépen folyamatos vele a macera pl.). És 1 cég, aminek a cuccait nem tudod kikerülni.

    Meg az még egy dolog, hogy a konzumer OS kódja gázos, és minden frissítés tud bajt okozni, de ugyanez a színvonala az enterprise cuccnak is. És kitesztelik a melóhelyen, jó, kimegy élesbe, és sorban jönnek a userek kék halállal, mindenféle franccal, meg hogy nincs 3 órája build updatelni.

    Én meg ha feljön az update a Kubuntu 18.04-en, rányomok, feltelepül, nem kell újraindítani (és nem is indul újra magától), nem áll meg tőle a gép, észre se veszed, hogy csinál valamit.
    De ez szar, mert nem a microsoft csinálta. Hát komolyan :W

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    "Pont arra nem jó, hogy MSO fájlokat megnyiss vele rendesen"
    Nálam gyakorlatilag folyamatosan előforduló eset, hogy a fizetős MSO variánsokban készített doksik 2003, 2007, 365, stb. nem kompatibilisak egymással, és kezelhetetlenségig szétdobálja a tartalmakat. Hivatalos konverterekkel detto. Ekkor kezdtem el, hogy beteszem Libre Office-ba, átkonvertálom vele a cél formátumba, és láss csodát egyben marad a doksi mikor megnyitom MSO-val.
    A Libre Office jobban kezeli a különböző MSO formátumokat, mint az MS fizetős gagyik.
    Na ennyit arról, hogy mi mennyire kompatibilis.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #108 üzenetére

    "Erre még egy lapáttal rátesz a Game Pass"
    Aminek a követelménye miatt a jövőben várhatóan egy rakás játékot nem fogok megvenni. Emese elintézte. :C
    És ahogy az már a múltban számtalan esetben megtörtént, a kapzsiság ismét hatalmas lökést fog adni a wareznak, amely az utóbbi időben eléggé gyengélkedni kezdett.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #147 üzenetére

    Ízlés kérdése, hogy kinek mi könnyebb. Félévente keresni valamit, amit elpakoltak valahova, vagy 5 év múlva rászánni egy rövid időt, hogy minden változást átnyálazz. Meg ugye nem csak a változás a probléma, hanem azok a bizonyos hibák. Az sem mindegy, hogy fél évente behal valami (mert valami minidg behal), vagy 3-5 év múlva felteszel egy olyan verziót, amit már 2,5-4,5 éve tesztelnek a többiek. :)

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #132 üzenetére

    Én a piac szegmentálódásáról beszélek. Mindenki bevezeti a saját kis rendszerét, mert szeletet akar a tortából. De a userek nem akarnak hat különböző klienst használni, ezt a játékpiac már bebizonyította.
    A warez azért szorult vissza, mert ahogy te is írod, egyszerűbb előfizetni mint warezolni. Ha az MS pont ellenkező irányba megy, és a piac szegmentálásával bonyolítja a dolgokat, akkor szerintem nem lesz sikeres, de legalábbis a várt áttörés elmarad. Itt kb. arra gondolok, hogy ha valamilyen szinten nem integrálják magukat a Steam-be, ahogy a többi nagy kiadó is pl. Uplay, akkor hosszú kínlódás vár rájuk. Ez az irányvonal viszont idegen a jelenlegi stratégiától.
    Maga a GP és hasonló előfizetési konstrukciók mint lehetőség, szerintem igen jó dolgok. De ha az exkluzivitzást fegyverként akarják használni, akkor elveszítenek olyan fizetőképes embereket a várható bevételből, mint pl. én.

    " Gondolom LO-ból is hasonló korút használsz "
    Figyuzz. Ha a hülyét játszod, én készséggel elhiszem neked, hogy az vagy. Megpróbálom egyszerűbben megfogalmazni.
    Léteznek húsz évvel ezelőtt az akkori MSO-ban készült dokumentumok. Ezeket csak korlátozottan sikeresen lehet megnyitni újabb MSO verziókban szerkesztésre. Úgy általában a nagyobb MSO változatokban rögzített dokumentumoknál kompatibilitási problémák vannak más MSO verzióknál. Ezeket a problémákat tapasztalatom szerint LO-val lehet a legegyszerűbben áthidalni.
    Lehetnek más tapasztalataid, mondhatsz mást, lehet más a véleményed mint nekem. De azzal nem adod vissza nekem azt a három számjegyű munkaórát amit az MS igénytelensége miatt szívtam/szívok.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #149 üzenetére

    Neked nem halt be semmi. Csak ez azokat nem vígasztalja, akiknek meg igen. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #157 üzenetére

    Ott legalább van LTS. Meg ha a kernelfrissítés elkúr valamit, akkor GRUB-ból egyszerűen indítható az előző. Egy újraindítás az egész. Ha egy nagy update miatt nem indul a Windows, az azért sz...pás tud lenni. Pláne, ha valaki nem használ rendszervisszaállítási pontot. De van, hogy még azzal sem megy. Abba már bele sem megyek, hogy miért kell Windows-on minden f...stos frissítés utan újraindítani, meg utána a következő indításnál még konfigurálgatni. Vannak ott bajok a frissítésekkel, meg az egész mechanizmussal is. Pedig nem hiszem, hogy megoldhatatlan le ne egy normálisabb működés.

    Egyébként igen, nekem volt is olyan nemrég, hogy az egyik kernelfrissítés szétcseszte az ALSA drivert, és megszűnt a hang. A linux sem tökéletes. De újraindítottam a gépet az eggyel korábbi kernellel, és megy. Nem mindegy. Aztán meg nem erősködik, hogy márpedig tegyem fel az újabbat. Ha bemegyek a frissítéskezelőbe, akkor látszik, hogy van frissebb kernel, de nem bombáz állandóan felugró ablakokkal, hogy frissítsek, meg pláne nem frissít be tudtomon kívül, ha én nem akarom.

  • ricsi99

    addikt

    válasz #16820480 #160 üzenetére

    Zubuntut ne hasonlítsátok se a win hez se a linuxhoz... mind2 van némi köze (külcsíny/belcsíny) ,de az én privát véleményem szerint egy agyoncsicsázot ipari hulladék... mindenre "IS" jó.. naja

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #160 üzenetére

    Igen, amúgy illene kiírni, hogy azért na, a sima az nem túl jó (de most dolgozzanak maguk ellen?), de az esetek nagy részében azért a sima is szokott működni. (Azért egy winnél jobban.) Meg azért nézzük már meg a két cég méretét... A MS méreténél már elvárnád, hogy legyen rendes tesztelés.

    Win10 LTSC-t viszont otthonra nincs esélyed megvenni.

    "Amúgy Ubuntunál engem pont az idegesített, hogy fél éves release cycle volt, és ha egy konkrét release-en voltál, akkor szoftverekből sem kaptad meg az újabbat "
    Azt' akkor felvetted annak az izének a tárolóját, amiből kell a friss, és paramm.

    "Amúgy régen használtam Ubuntut, de pont ott mintha ők is átálltak volna az automatikus frissítés telepítésre egy időben."
    Nem.
    Feldobja, hogy frissíts, és ha akarod, frissítesz.
    Fedorán kaptam herótot az unattended-upgrades-től, ami pont azt csinálja, hogy leállítás közben updatel. :W

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #163 üzenetére

    "De amúgy érdekelne, hogyan kellene tesztelniük mégis? Vegyenek meg minden létező hardvert 15-20 évre visszamenőleg,"
    Ahogyan a tesztelős csapat leépítése előtt történt. A MS ugyanis pár éve leépítette a tesztkapacitást (erősebben épít a bétatesztelő önkéntesekre), azóta kezdett látványosan romlani a kód minősége.
    Amúgy igen, ilyen nagyobb helyeken kb. így zajlik a tesztelés (a MS-nél is így ment, és valamilyen szinten még megy is), rengetegféle hardver rendelkezésre áll, és az egyes hibákat keresik. Nyilván nem lehet minden variációra tesztelni, de nagyon sokra megvan így is.
    Az meg azért elég durva, hogy kék halált okozzon, na. Annak ki kéne buknia a bétateszteken is.
    Volt melóhelyen, és a mostanin is, itthon csinálják a cég globál OS image-ét (jó, előzőn csak a tesztelés volt itt). Minden, a cégben használt (standard) hardverből (mondjuk Lenovo T410-től kezdve, de W-s, P-s, desktop gépek, minden) volt nekik, és az új imageket oda-vissza végigdarálták minden, ha meg valahonnan problémát jeleztek egy-egy új szoftverrel, azt is addig nyúzták az adott konfigon, amíg ki nem derült, mi baja. Ezt egy globális multinál 5-10 ember ellátja. Egy MS-nél nyilván több, de ők OS-t fejlesztenek, ez fontos lenne.

    GPO nincs otthonra, ugyanúgy. Kisebb cégeknél sincs.
    És az LTSC azért nem csak annyi.

    "Ja, felveheted a tárolóját, ha van neki. Nem minden csomagnak van,"
    Komplett szoftvereknek szokott lenni. És ha teljesítetlen függőségek vannak, akkor nem frissül le, meg létezik verziózárolás is. Nekem szépen fel van véve a Gimp meg a Rawtherapee tárolója, frissül is, ahogyan kell.
    Átlagusernek azért nem szokott lenni olyan igénye, hogy valamiből nem lehet frissebb valaminél... De ha mégis, megteheti. Windowson lehetőség sincs ilyesmikre (meg miről beszélünk, egy nyamvadt always on top sincs).

    BTW anyámnál lescripteltem a frissítést, észre se lehet venni, hogy mindig up to date a gép (notificationt azért feldob, hogy mikor kezdte, és mikor fejezte be, meg sikerült-e).

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Lenry

    félisten

    válasz #16820480 #165 üzenetére

    GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak

    a Pro változat nem otthoni felhasználóknak van szánva, az a sima Win10, abban meg nincs GPO

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #165 üzenetére

    "Azért ha megnézed pár éve azt is bevezették, hogy nem kérnek el minden OS verzióért újra és újra több tízezer forintot, hanem ingyenes rolling release van."
    Akkor már legtitim az adatszipkázás?

    "Plusz oké, hogy cégen belül az összes hardverre teszteltek valamit, de az néhány fajta hw kombinációt jelent összesen. "
    Ja, csak ez a cég nem OS-t gyárt. Egy OS gyártónak azért illene sokfélén tesztelni. (Amúgy nem is kell olyan sokra, mint elsőre gondolod, mivel sok esetben van ugyanaz a chip több gyártó termékén, stb.)

    "Nyilván nem véletlen váltottak amúgy erre az új modellre, gondolom kicsit drága volt fenntartani azt a tesztelői gárdát,"
    Akkor meg örüljetek neki, hogy a Világ Legjobb Szoftvercégének annyit nem érnek a felhasználói, hogy normális minőségű kódot toljon alájuk. Míg ingyen kevésbé csillivilli módon, de megkapod. Ez azért már a világ vicce, hogy egy ingyenes, sokkal kisebb fejlesztői bázisú cucc megbízhatóbban megy a támogatott hardverein, és szélesebb spektrumot is fed le (régebbi és egzotikusabb cuccokat is).

    "GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak"
    Otthonra Home szokás, vagy hackelt Enterprise (jó, abban is benne vam, csak a usereknek fogalma sincs, hogy mi az :D ) ...

    "Ja, a verzió mindegy egy otthoni usernek, de ha mondjuk X funkció csak az újban elérhető, akkor meg bosszankodik, hogy miért nincs és írja a gép, hogy a legfrissebben van, amikor nem is. "
    Ha nem LTS, akkor nem szokott nem a legfrissebb lenni.

    " Ez a repó lista amúgy jól működik olyanoknak, akik hajlandók extra erőbefektetésre, de otthoni usereknél pont nem igazán felhasználóbarát."
    Olyan dolog a világon nincs, amihez ne kéne megmozdulni, sajnos. Akinek annyi a hozzáállása, hogy "jaj nekem ez túl bonyolult", az így járt, vagy fizessen valakinek, aki megoldja.
    Erre szoktam mondani, hogy aki nem hajlandó érteni az OS-hez, annak mindegy, mit raksz elé.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #163 üzenetére

    "Azért amennyivel nagyobb az MS, annyival nagyobb a felhasználói bázisa és annyival több fajta hw-en akarják használni, ez azért megnehezíti a tesztelést eléggé. "
    Ez azért nem jó érv, mert a rendszeres update, meg driver gondok nem csak a Linuxokhoz képest nagyon magasak, hanem a win7-hez képest is. Mi változott, hogy akkor jobban működött, most meg sokkal rosszabbul?

    Az sem igazán érv, hogy egy régebbi hardver win7-en még ment, win10-en meg már nem, és ennek valami technikai oka van. Oké, hogy a driverek nem tartalmaznak minden hardverhez információt a legújabbtól a 20 évvel ezelőttiig, de pl. linuxon a PnP driverek az esetek 99%-ában teljesen jól működnek, és elmegy rajtuk bármilyen hardver, akár új, akár 20 évvel ezelőtti. Pedig nem hiszem, hogy annyi mindent leteszteltek.

    "LTSC-t nem vehetsz, de kb ugyanazt el lehet elvileg érni group policy-vel is."
    Ezzel meg az a gond, hogy a group policy nagyon nem az a dolog, amit az átlag user piszkálgat.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    "de próbáltál már szkennert beüzemelni? Vagy 3-in-1 gépet?"
    Azt olvastam már mástól is, hogy x éve nem tudott rendesen szkennelni. Meg írtak nekem pl. olyat fórumon, hogy sok szerencsét az ujjlenyomat olvasó beüzemeléséhez, mert nem fog menni sehogy sem. Csak érdemes lenne a friss állapotokhoz ragaszkodni az összehasonlításkor, mert nekem konkrétan érintőképernyős, ujjlenyomatolvasós gép van, és mindkét funkció megy PnP. Az ujjlenyomatolvasóhoz hivatalos repóbol tettem fel szoftvert, amivel be tudom állítani az ujjlenyomatot, és bármiféle buhera nélkül megy bejelentkezésnél, és jogosultság emelésnél is. Szkenner is van itthon, meg mellette két régi multifunkciós nyomtató, minden megy a szkennelés a beépített PnP szoftverrel buhera nélkül. Én elhiszem, hogy voltak gondok, mert a Windows régebb óta kiforrott átlag felhasználásra, mint a Linuxok, de elég gyors ütemű fejlődés van. Ha 1 évnél régebbi hiányosságokat említesz, azokban már egyáltalán nem lehetsz biztos, hogy még mindig fennállnak. A Windows meg inkább maradt volna a 7-nél, max a rendszermagot lecserélik, hogy megfeleljenek az újabb adatbiztonsági elvárásoknak, de minden mást hagyni kellett volna úgy, ahogy volt. Távolról sem lenne vele ennyi szívás. Ha meg a pénzt sajnálják a tesztelőkre, akkor maradjon fizetős. A cégek, meg akiknek megéri, azok úgyis megveszik, a többieknek meg teljesen mindegy, milyen a konstrukció, úgyis lewarezoljak.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    És EU-n kívül? Meg el is hiszem, hogy nem is lesz?

    "Az egy dolog, hogy ugyanazt a chipet használja két hardver, de nem hw-re tesztelik a rendszert, hanem driverekre, az meg " a chiphez íródik, az INF driver meg csak azt mondja meg, hogy melyik chiphez mit.

    "Ha nem LTS, hanem csak kijött már a következő félévi release, akkor a régi repódat nem frissítik."
    Azért nem LTS. Mondjuk érdemes tudni, hogy mit tettél fel.

    "Szóval pontosan ennyit akarok csak mondani, hogy ha értesz hozzá, akkor a W10 is jól használható"
    Én valamennyire értek hozzá, de szerintem használhatatlan.
    Valamennyire meg amúgy érteni kell minden dologhoz, amit használsz, nem csak informatikában. Sajnos magától működő dolgok csak a marketingesek képzeletében léteznek.

    " akkor nem tudok mit hozzátenni részemről már."
    Nem is kell, tkp. nekem teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, az én véleményem nem változik. Mondjuk a fociultrás hasonlat ott sántít, hogy alá tudom támasztani a bajaimat szakmai érvekkel.

    "Nem mondja senki, hogy a világlegjobbcége, meg hasonlók"
    Elég sokan igen + gyak. leuralta a (megkérdőjelezhető) módszereivel a világpiacot, így azért elvárható lenne, hogy a termék is jó legyen - mármint nyilván nem lesz, hiszen nincsenek rákényszerítve. Ebből a szívatásból pedig nem kérek, inkább kívülről röhögök rajta.

    "Egzotikus alatt nem tudom mit értesz, de próbáltál már szkennert beüzemelni? "
    Nem azt, amit te. (Bár mondjuk próbáltam, bedugtam az USB kábelt, és ment.)
    Arról volt szó, hogy milyen hardverekre teszteli le a Microsoft az OS-ét, és jaj az mennyi meló - míg a kevesebb erőforrásból fejlesztett Linux meg kb. hibátlan azon hardvereken, amire egyszer meg lett oldva a driver. Nem ám összedől boot közben.
    A routeremen Linux van pl. (Openwrt.) Mondjuk a gyári sw is Linux volt :D Tudok egy TP-Link routerre Windwst? Tudok egy Power szerverre Windowst? Mainframe-re? És akkor ott tartunk, hogy kevesebb eszközre kéne wint tesztelni, hiszen az leginkább x86*-ra létezik.
    Igaz, az orvosi eszközök egzotikusabbak, de azok perifériák, ahol a periféria gyártójának kéne támogatást biztosítania - ezek helyett szokta valaki megcsinálni a drivert.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    Illetve scanner. Itt panaszkodott valaki, vagy egy topiccal odébb, hogy azért kéne új nyomtatót vennie, mert 10-re nincs driver? (Valami 10 év körüli, teljesen jó működő cucc, de már az MS sem teszi bele az x64-be a drivert.)
    De scannerrel is jártunk így nemrég.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #176 üzenetére

    "Mondjuk a családban van egy nyomtató-szkenner. Linux Mint alatt működik, képes szkennelni, de például a gépen levő scan gombra semmi nem történik, m"
    Windowsra feltelepül egyáltalán? (Egyáltalán, ha Linuxba lehet drivereket pakolni úgy, hogy 5-6GB egy kisebb GUI-s rendszer, akkor a MS miért nem képes erre? Kb. végtelen pénzből? :D )
    (Amúgy Windowson a régebbi scannereket ált. viszi a Vuescan, de van user, akinek az se jó. Meg nyomtatni attól még nem fog.)

    "bedugtam az USB kábelt, és ment" - oké, és mit csinálsz ha bedugod és nem megy? Aztán feltúrod a netet, van rá 5 tipp, végig próbálod és egyikkel sem megy? "
    Ugyanazt, amit Windowson hasonló esetben (keresek tovább :D ) , ugyanis ott is előfordul... Csak ott ha nincs driver, esélyed nincs megoldani. Linuxon azért lehet találni megoldásokat.

    Azt nem mondom, hogy cégnél mostanában szórtam le több user gépéről az új MS drivert kamerához, hálókártyához, mert nem ment. Pár éves HW-eken. Gyártótól leszedett driverrel meg működött.

    "Örülök, hogy előjött az aduász "szakmai érvek" érv is."
    Általában hoztam, amire ép ésszel lehetett.

    "Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?"
    Mondjuk 1. De azért egyre inkább kezdenek a gyártók is kiadni Linux drivereket, ahogyan terjed a cucc. TPM meg szerverekben is van...

    "Miért, a parancssorban konfigurálás igen? :)"
    Miért kéne parancssorban konfigolni Linuxon?
    Repot is fel lehet venni GUI-n.

    "Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10?"
    És kinek hiányzott?
    Service Pack szinten meg azért elég normálisan lett kezelve, sokkal kevesebb baj volt vele..
    Ez a féléves feature update meg már a Canonicalnak sem jött be, mint fentebb megbeszéltük.

    "Nekem amúgy sosem ment az ujjlenyomat a Thinpadeimen, sem a Smartcard,"
    Érdekes, mert nekem ment, már amikor olyan gépem (TP) volt, amiben volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #176 üzenetére

    "Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10?"
    Addig sztem ne beszéljünk feature-ről, amíg a vezérlőpult -> gépház átállást olyan szenvedősen csinálják, ahogy. Van, ami az egyikben, van, ami a másikban van, aztán egy jó ideje már menüből a vezérlőpult el sem érhető, csak keresővel, meg a futtatóval, holott sok dolog még benne sincs a gépházban a mai napig. Arról nem is beszélve, hogy a gépház összetétele legalábbis nagyon megosztó. Szerintem egy átláthatatlan hulladék. Szóval kössz, ilyen feature-rökből én nem kérek. De egyébként szerintem nagyon sok ember van, mondhatom, hogy az emberek többsége, aki böngészik, zenét hallgat, filmet néz, játszik, meg office-t használ, és hasonlók, semmilyen feature-re nem vágyik. Menjen az oprendszer, induljon el rajta a program, amit használ, és kész. Miért kell ezt túlmagasztalni, hogy feauture-ök?

    "Oké, hogy megy régebbi hw Linux alatt a PnP driverrel, de teljes a funkcionalitás?"
    Még mindig jobb, mintha egyáltalán nem megy. Vegyünk egy totál tök mindegy milyen, régi nyomtatót, ami nem annyira régi, hogy használhatatlan legyen, de annyira igen, hogy a Microsoft, meg a nyomtató gyártója elengedje a kezét driver ügyben. Az az új Win-ben nem megy egyáltalán, akkor meg hajadra kenheted, hogy ha menne, akkor milyen funkcionalitással menne. Linux-on meg vígan nyomtatsz vele. Miért is kéne mást csinálni vele? Kit izgat, hogy a gyári nyomtatószoftverrel még szövegfelismerés, meg automatikus digitális függőlegesbe igazítás, meg mindenféle funkció van benne, meg tintaszint kijelzés, és hasonlók? Előbbieket simán megoldod utólag is, a tintaszintet meg jelzi a nyomtató is. Nyomtatószoftverből kellékvásárlásra sincs szükség, meg tudom én venni magamtól is, nem kell hülyének nézni az embert. De működik. Nagyon túl vannak értékelve a feature-rök, és ez erősen a Microsoft hibája is, mert értékes dolgok helyett ezt tudják adni, hogy azt tudják mondani, valami változott, valami fejlődött, de közben ezekre semmi szükség nincs.

    Szerk.: Most hirtelen eszembe is jutott egy példa. HP nyomtatók. Nem is kell nagyon réginek lenniük, a pár évesek is még mind flash alapú szoftvert használnak. Anyámnak van is egy. Megszűnt a flash, hoppá, se nyomtatni, se szkennelni nem tud. Felment egy Linux Mint, és a PnP driverekkel, és beépített szoftverrel vígan használja. Csak ennyi a különbség. :)

    "Persze, a GPO nem átlag felhasználónak van. Miért, a parancssorban konfigurálás igen?"
    Egy átlag user az életben nem fog egy mai mondjuk Mint-en parancssorban konfigurálni. Sokminden könnyebben, gyorsabban megoldható benne, és van olyan dolog is, ami csak abban oldható meg, de ez utóbbiakra a legtöbb embernek sosem lesz szüksége. Még mindig ott tartunk, hogy az olyan egyszerű dolgokat, mint hogy a nem létfontosságú, csak feature-röket tartalmazó frissítések ne menjenek fel automatikusan, nem a Linuxon kell csoport házirend bizgerálással letiltani. Ma már egy Linux Mint felhasználóbarátabb, mint a felhasználóbarátnak mondott Windows 10.

    "Wayland hogy áll? Hány évig próbálták reszelni, hogy végre működjön?"
    Ez hány embert érint? Minden oprendszernek vannak hibái, hiányosságai, de ha az összképet nézzük, és hozzá vesszük a felhasználóbázis összetételét és igényeit is, akkor elég szépen látszik az irány.

    "Örülök, hogy mostanra ez nem gond, de mondjuk 10 évig meg az volt. Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?"
    Itt nem az a lényeg, hogy egy HW megjelenése után mennyi idővel lesz használható, hanem hogy összességében a Linuxok mennyi idő elteltével lettek használhatók. Kifejezetten széles körbe szánt, nem csak szerverigényeket kielégítő Linux disztrók a Windows életútjához képest elenyészően rövid ideje léteznek. A Win95 idejében még gondolatban sem voltak, mert teljesen más környezetbe szánták őket. Az utóbbi időben pedig igen tisztességes fejlődésen mentek keresztül. Nem az új HW-ek megjelenésével volt a gond, hanem eleve az egész rendszerrel. Egy ma megjelent HW-re nem fog kelleni éveket várni, hogy működjön. Majdnem minden Up-to Date.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #183 üzenetére

    Induljunk ki inkább abból, hogy elvileg hülyebiztosra akarják csinálni. Tegyük fel, hogy a home user nem tud angolul. Az "asztal ikon" keresésre meg baromira nem ad semmit.
    De egyébként ha a "desctop icon" kulcsszavakat írom be, akkor ugye behozza a "Személyre szabás/Témák" menüt (ki gondolná egyáltalán, hogy az asztali ikonok beállítása ebben a menüben van? :F ). A baloldali sávon a "Személyre szabás" menü többi almenüi vannak, ez teljesen korrekt, de azt hinné az ember, hogy innentől már minden ott van középen nagyban. Ki keresi jobb oldalt apró betűkkel a plusz "Az asztal ikonbeállításai" menüt a "Segítség kérése", meg a "Visszajelzés küldése" mellett? Totál logikátlan. Simán átsiklik rajta a figyelmed.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #188 üzenetére

    Nem is nekem kell, én ha kell, bemászok konzolba, vagy group policy-ba is. Csak ne reklámozzák felhasználóbarátnak, ha nem az. Linuxon meg per pill Cinnamon környezetet használok, abban teljesen átlátható a setting menü.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #188 üzenetére

    Még mindig az a problem, hogy a világon mindenhol használt, egyetlen és oszthatatlan OS elég káoszos, és valakik szerint ez így jó :DDD Én szakemberként kibírom, de amikor usernek kell elmagyarázni, az gáz.
    (És nem érv, hogy meralinuxonmegparancssorvan - az ugyanis mindegyiken ugyanolyan :D - mer' winyózról van szó.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #198 üzenetére

    Ja, előítéletes vagyok, mert rámutatok, hogy amit a MS csinál, az nem jó :D De amúgy előítéletesnek is szabad lenni :P
    Mondjuk amihez a kedves gyártó biztosít drivert, az megy azóta, hogy kiad hozzá drivert a gyártó. Mint Windows-on, csak ugye egy sokkal kisebb user bázisra nem szerettek fejleszteni (ami azóta változott). És itt megint a piaci versenynél tartunk (amire eddig nem kaptam választ, hogy miért jó egy monopolhelyzet).
    Aztán jön az, hogy van egy régebbi kártyád, amihez már Linux drivert sem ad ki az AMD/Nvidia, meg Windows-osat sem - és 10 (főleg x64) alatt vagy megy normálisan a Microsoftossal, vagy nem, Linuxon meg viszi a nyílt forrású driver.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #201 üzenetére

    Nem próbálom erőltetni, sem mással elmondatni. Csak jeleztem, hogy erre a felvetésre még mindig senki nem adott választ.

    "Nem erről volt szó, hanem hogy azért mert nem tetszik valamiért az üzleti hozzáállása a cégnél, rögtön a termékre is szar és használhatatlan kell legyen. "
    Ugye nem érted, mi a baj a monopolhelyzettel?
    MATÁV megvan? Azzal sem volt gond?
    De, a monopolhelyzet szükségszerűen szar terméket eredményez, mert nincs verseny, nincs a cég kényszerítve, hogy fejlesszen, és nincs az a hülye management, ami pénzt fektetne a fejlesztésbe, ha nincs konkurrencia.

    " A valóságban meg nem az, csak úgy látszik nem értesz hozzá kellően :F"
    Természetesen, 26+ éve szórakozok winfossal mindenféle területeken, tehát nem értek hozzá :D Ember, a ****** állásinterjúján rosszabb Unix-os tesztet írtam, mind windózost... :D (Felvettek Linux adminnak :D )

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #203 üzenetére

    Korábban is felvetettem. Igencsak köze van.

    "csak két sorral később pont azt erőlteted tovább :DDD"
    Szoktam válaszolni, ha valamit írnak nekem. Mondjuk olyat sosem mondtam, hogy jó lenne a monopólium, csak véleményekre voltam kíváncsi, hogy miért rajonganak emberek egy monopolcégért, amikor tudják, hogy az nem szokott jól kijönni...
    De érdemi választ még mindig nem kaptam, csak azon pufogsz, hogy miért merem megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák