Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Essentials #143 üzenetére

    " ... inkább techológiai. Meg tudnák csinálni ... "
    Szerintem meg nem. Ezek a mai csúcs droid-os / Snapdragon SoC-ok ku*vára melegszenek. Én spec. pont ezért nem vágynék erre. Egy "kis" telefonba egyébként is overkill. Olyanon senki nem akar játszani (aki akar, az vesz nagyot v. gamer mobil-t). Nekem egyetlen elvárásom van SoC, ill. rendszer szinten: legyen gördülékeny, "pattogós". Ehhez pedig már nagyon régóta nem kell csúcs vas...
    Magas képfrissítés. Még nem volt hozzá szerencsém, de úgy képzelem el, mint egy kapudrogot. Rohadtul lehet nélküle élni, de ha egyszer megláttad, akkor mindig többet, nagyobbat akarsz (ezzel aztán nő a fogyasztás → nagyobb akksi)
    Hatalmas akksi: ha nincs benne "mindent vivő" SoC és xxx Mhz-es kijelző, akkor a kisebb akksi is elég (ja, azért emlékezzünk vissza, hogy a Sony Compact telefonjai azért elég szépen muzsikáltak az üzemidő tekintetében (is)).
    Vízállóság: onnantól kezdve, hogy semmi garancia nincs rá, én marhaságnak / feleslegesnek tartom, de ez szvsz. megint nem egy megugorhatatlan kérdés (csak azért mert valami kicsi).

    " ... komolyabb mérnöki munka ... "
    Én inkább itt látom a dolgot. Ahogy szokták mondani nagy kufferbe testbe könnyű pakolni :D

    A másik gond - ahogy fentebb írtam - hogy kényszeresen mindenki (ugye Te is) csúcs SoC-ba gondolkozik. Kell a francnak. Aki ilyen méretű mobilt keres - én biztos vagyok benne - nem fog játszani (max. ilyen kis pitty-putty game-ekkel). Szóval még 1×: csúcs SoC nem kell. Nem kell csillió kamera se (kettő, nagyon max. három). Ami kell: jó anyagminőség, wifi 6, nfc, bt. 5.2, vezetékmentes töltés, szép (nem feltétlen OLED :U ) kijelző, gyors ujjlenyomat olvasó (vagyis ne a képernyő alatt legyen). Remélem nem hagytam kis semmit.

Új hozzászólás Aktív témák