Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz D1Rect #32 üzenetére

    "Okként feltüntetni az okozatot [...]"
    A bonyolult, valós problémákat leegyszerűsített féligazságokkal elkendőzni, nos, erre is van szó... ;)

    A warez és az idegesítő illetve tisztességtelen másolásvédelem mindkét irányban ok-okozati viszonyban van, ahogyan persze mindkettőnek vannak egyéb okai is. Gyakran előfordul, hogy valaki azért nem vesz meg hivatalos csatornákon valamilyen tartalmat, mert az egyszerűen nagyon kényelmetlen vagy felháborító feltételekhez kötött. Ma már ez kevésbé aktuális, mert a zenei kiadók, többek között pont a warez hatására (!), jórészt elálltak a másolásvédelemtől, de nem egy barátom mondta évekkel ezelőtt, hogy megdöbbentette, amikor kiderült, milyen feltételekhez volt (akkor) kötve az online zenevásárlás, és hogy pl. nem másolhatta volna a megvett zenéit kedve szerint bármilyen hordozható eszközre, ezért úgy döntött, inkább letölti fizetés nélkül.

    Én sem vettem meg azt a játékot, amelynek egy illegális másolatával annak idején sokat játszottam, és azóta sem kapható idegesítő másolásvédelem nélkül, egy másikat pedig, amelyet kiadtak végül csupán egy sorozatszámmal védve, megvettem. Manapság ugyanez a helyzet a nagyfelbontású videókkal, Blu-ray-t lejátszani számomra kényelmesen használható eszközökön akkora macera, hogy nem elsősorban az ára tart vissza a vásárlástól, hanem az, hogy még szívatnám is magam vele. Majd, ha lazítanak a Blu-ray másolásvédelmén, vagy az azt kikerülő megoldások még kényelmesebbek lesznek, átgondolom a dolgot megint, addig pedig elesnek sok hasonló cipőben járó ember pénzétől.

    Minden jogod megvan azt mondani, hogy a te személyes véleményed szerint én vagy a barátaim erkölcstelen dolgot csinálunk (szerintem meg pont nem), de a dolog megítélésétől függetlenül ezek valós példák arra, amikor a warez pont a másolásvédelem okozata.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák