Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz bazsi83vp #42 üzenetére

    teljes képzavar. A kártyás fizetés egy szolgáltatás. Ha minimum összeget kötnek ki, az a bank és a kártyaelfogadó hely belügye. Legfeljebb a bank szívhatja a fogát, ha a szerződésükbe beleírták, hogy nem lehet ilyet. [link]

    Pár éve ment a nagy hiszti emiatt és akkor is össze-vissza beszéltek az emberek. De akkor sem volt egy jogszabály sem, ami kötelezővé tette volna. A fogyvéd részéről azt mondták, hogy a bejáratnál és a pénztárnál ki kell függesztve legyen, hogy ne legyen meglepetés.

    Azt viszont pont tiltja jogszabály, hogy plusz díjat számítsanak fel a kártyás fizetésért a vevő felé. Szóval nem lehet +50 forintot felszámolni. Ellenben sok kis haszonkulcsú helye alkalmazták azt, hogy a normál árhoz képest kedvezményt adtak, ha valaki készpénzben fizetett. Mert kedvezményt lehet adni. Fából vaskarika, de ugyanez van a csekk vs elektronikus számlafizetéssel is. Hülye jogászok élvezkednek, de a végén mindig a vásárló fizeti a költségeket. Ki más fizetné.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #105 üzenetére

    nem tudom miért ez az akadékoskodás. Pont az azonnali utalás előtt volt több banknál is leállás. Volt, hogy tervezetten nem ment egy ideig valami, máskor meg csak elromlott.
    Az is elég kellemetlen, ha nem lehet elérni a netbankot és műveleteket végezni (pl netes vásárlásra dedikált kártya számláját feltölteni). Részben ezért regisztráltam revolutra is, hogy legyen egy másik cégtől való kártyám is, ne egyszerre rohadjon le mindegyik. És így egyszerűbb és költségmentesebb volt, mint csak ezért nyitni számlát és fizetni díjakat egy második banknak is.

    Valamennyi kp kell legyen az embernél, ha nem akar felsülni, ha éppen bármilyen okból (bank, kártyatársaság, pos vagy egyéb...) nem működik valami.

    Azt meg végképp nem értem, amit a korábbi hozzászólásokban láttam, hogy jaj a kp is elveszti az értékét. Ennek semmi köze a témához és az államcsőd esetén az elektronikus fizetéssel is kitörölhetjük. Sőt, esélyes, hogy legelőször a számlák, elektronikus fizetés, atm-ek állnak le államcsődkor.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #128 üzenetére

    a tárcát vagy a telefont is esetleg ott lehet felejteni :D

    De szerintem abban kiegyezhetünk, hogy jó, ha az embernél van telefon, kártya, többféle kártya. Valamint készpénz és lehetőleg többféle devizában :DDD
    Az igazán paranoiásoknak még testőr sem árt. Meg egy testőr-őr.

    Ha meg egy neutrínó csillag szele megcsapja a Földet, akkor úgyis mind azonnal meghalunk, még mielőtt észrevennénk, hogy nem tudunk fizetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák