Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Egon #36 üzenetére

    "Én is a nagyobb sebességet preferálom, de egy csomó végpont vonatkozásában tök fölösleges a gigabitnél (pontosabban Cat5E-vel elérhető 2.5 GBitnél) nagyobb sebesség (pl. tévék, médialejátszók, kamerák stb.). Ennyi még 8K-ra is elég lesz simán (de lehet hogy 16K-ra is)."

    Merthogy a 4k 100-130mbitje után a 8k gigabit feletti sávszelet igényel majd és dejó, hogy 2.5ön viszont már elmegy tuttira? Szerintem legkevésbé ehez kell a 2.5 (pláne a streaming szolgáltatásokat "elnézve"), pontosabban erre szvsz sok értelme nincs (bár ezt részben te is írod!) - nem is nagyon látom, hogy a 2 gigás neteken kívül hova ELÉG a 2.5, ahova az 5-10G nem kellene még sokkal inkább.

    Az általad írt nehezen kábelezhető helyekre, szükségmegoldásként okés lehet a 2.5, de nemár ez legyen a "standard" ... :( márpedig efelé tartunk.... ennyi "böjt" után ez 0.

    (ill. nem tudom biztosan: a mai "home" 10g vezérlők képesek fallbackelni 5-2.5-1-0.1gbitre, ahogyan a gigás visszaáll 100ra?)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Locutus

    veterán

    válasz Egon #47 üzenetére

    Biztos lakik ott valaki a pártból :DDD

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • sb

    veterán

    válasz Egon #47 üzenetére

    Az egész XVI. kerületben kb. mindenhol van Digi (vagyis olcsó ÉS gyors net), pedig családi házas az egész kerület.

    Ehhez képest Zuglóban 3-4 társasházban/panelben laktam már. Anno 15+ éve Tkom munkásokkal kellett beszélnem, hogy kiderüljön lesz-e egyáltalán ADSL arrafelé, mert senki nem tudott semmit és hivatalosan nem volt szolgáltatás. (paneles rész 20+ tömbbel)
    Aztán a köv. lakóparkban (8-10 nagy újépítésű tömb) volt UPC lightos csomagokkal, Tkom azt mondta IPTV mellé max 10Mbitet tud adni. :D Ennyit még az előző idősávban kerestem volna. :D
    Most szintén költözünk, a Tkom azt írja sajnálja, de nincs semmi az új házban. Digi az út másik felén végig 60-as számig van, itt már nincs.
    Van UPC. 300-500mbit is, 10-12e/hó. Szülőknél, 5000 fős falun kemény 5000Ft ugyanez. :D

Új hozzászólás Aktív témák