Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz szupermacs #17 üzenetére

    Csak azért mert valamit nem bírsz megérteni, nem kellene "ökrözni" másokat.

    Azzal, hogy a Te személyes igényeidet nem tudja kielégíteni valami nincs is semmi baj. Viszont meg kellene érteni, hogy a Te igényeid/lehetőségeid nem általános érvényűek ;)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz szupermacs #22 üzenetére

    Saját szemszögödből természetes, hogy a te szempontjaid az elsődlegesek, de azok alapján nem kell másokat leökrözni, akik nem a Te szempontjaidat tekintik "örökérvényűnek". Jelen esetben ugyanez mehetne fordítva is azok részéről, akik bizonyos körülmények miatt éppen szólóznak ;)

    Nem kell ezt a Diablo-ra kihegyezni - egy szóval nem említettem a diót -, mivel ez általános jellegű szemlélet. Ennyi erővel egyik barátom is ökör a Te részedről, mivel lövöldékkel csak egyjátékos kampányt szokott játszani, multiba nem teszi be a lábát a - saját szemszögéből nézve - "sok csíter ökör" miatt :DDD

    Én inkább arra szerettelek volna rávezetni, hogy sajnos a fórumokon olyan flegmán "belegázolnak" másokba, csak azért mert más szempontok szerint hoznak döntéseket. Át sem gondolják, hogy mit vetnek oda hirtelen és itt nem kell mélyen szofisztikált dolgokra gondolni. Elegendő mindössze megemlíteni, hogy pl. a win beépített képnézője szar, semmire nem jó, ezért más programot használsz. Erre persze ugranak a több éve win képnézőt használók, hogy márpedig az nem használhatatlan. Itt érkeztünk el oda, hogy saját szempontok alapján hozott döntést/véleményt általános érvényűként írunk le, holott marhára nem az, de bele sem gondolunk "csak írjuk a magunkét" :B

    -------
    Minap is olvasgatom a w10 topikot, ahol valaki leírja tanácsként, hogy ki kell kapcsolni a routerben lévő tűzfalat, mert tök felesleges.
    - Rákérdeztem priviben, hogy ezt a személyes véleményét mi alapján sikerült eszközölnie, mivel a "komolyabb" routerek szoftvermókolásánál éppen ajánlgatják a megfelelő tűzfal szabályrendszer kialakítását.
    - egymondatos válaszban visszakérdezett, hogy milyen "komolyabb" routerekről is lenne szó.
    - felsoroltam az utóbbi időben testközelbe került routereimet (wl-500w, n16, ac68u), de jeleztem, hogy nem konkrét típusokról érdeklődöm, mivel nagyon sok hasonló képességű eszköz van a piacon. Linkeltem számára két oldalt, ahol elsődleges védelmi vonalként pont a routerek tűzfalát említik, illetőleg linkeltem, hogy pl. az ac68u legújabb szoftverében már kártevővédelmet is megvalósító aiprotection elnevezésű technológiát is beépítettek.
    - erre válaszként jön szintén egy egymondatos fals dumával, miszerint olyan érzése van, hogy valaki szórakozik vele
    - na itt szépen elköszöntem tőle, mert kiderült, hogy halvány lila fingja nincs mit is kérdeztem tőle, tehát értelmes válaszra nem is számíthattam ezután, de elköszönésül finoman jeleztem, hogy szakmai indoklás hiányában talán nem kellene nyilvánosan hangoztatni a nem is tudom honnan kieszközölt véleményét. Na ezt viszont nem kellett volna, mivel válaszként szépen el lettem küldve melegebb éghajlatra

    Az ilyen "megmondóemberek" tudják és sajnos hirdetik is a tutit, bár sokszor maguk sem tudják megmondani miért is az a tuti. Ugye bizonyos körülmények között érvényes is lehet az állítás, de ezt általános "köntösben" előadva kicsit más jelentőséggel bír, amit inkább hanyagolni kellene, de leginkább a pongyola fogalmazások miatt kimaradnak a fontos "körülmények". A gondolatolvasás pedig sokaknál problémás terület - nálam legalábbis biztosan :B

    Húúúú bakker ez kicsit hosszú lett, elnézést érte mindenkitől :R

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák