Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    Ha esetleg van ötleted, azt szívesen veszem :) Ha hiányoznak a " í "-k akkor az a Chrome-bug miatt van ^^

  • Krugszvele

    aktív tag

    Én nagyon várom a folytatást.

    A tényleg komoly menőségi faktoron, az újdonság varázsán és a mindig újat kell tanulni és azt alkalmazni érzésen kívül milyen tényleges előnyei vannak/lesznek a rendszernek a php+sql-hez képest?
    Én tavaly a sajátomat abban írtam és bár ténylegesen egy fapad, csak azok a funkciók vannak benne, amikre nekem igényem van.
    Esetleges sebességben, a megnyitáskor van különbség? Gondolom ez csak a közepes és annál bonyolultabbaknál jön elő, mert egy ilyen alap php oldal betöltési ideje is közel nulla.

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Szia.

    Szerintem ebben a projektben nem lesz érezhető különbség ilyen téren. Mármint, ez is annyira fapad, és kis volumenű, hogy sebességi különbségekről nincs értelme beszélni.

    A node mint kiszolgáló-szerver elméletileg elég gyors tud lenni. A Dart kódból generált JavaScript is nagyon gyors, a V8-as srácok késztik a node2js transpilert, igy a generált kód sebességben megegyezik a kézzel rt JS kódéval. Egyedüli hátránya, hogy a generált js kód az optimalizációnak köszönhetően nagyobb mintha saját magunk iránk. Mondjuk az optimalizációnak hála jobb is :D Minifikálva pedig már elég pici.

    milyen tényleges előnyei vannak/lesznek a rendszernek a php+sql-hez képest?

    Ezen a kis projekten belül 1 ilyen van, Elég hozzá tudni a JavaScriptet. Az adatbázis mongoDB noSQL adatbázis, dokumentumokat tárolsz benne JSON szerű struktúrában. Amit kiolvasol belőle, azt egyből nyomhatod tovább a kliensnek módostatlanul, és ezt a kliens is baromi egyszerűen tudja kezelni.
    Oké, most a kliens pont Dart, ami nem tisztán JavaScript, de ha a kliens mondjuk Angular lenne, akkor meg tudnád osztani a kódot a backend, és a frontend között. És itt most nem arról beszélek, hogy copy+paste-el megosztasz/átmásolsz egy olyan utility function-t amit mindkét oldalon tudsz használni, hanem ennél sokkal direktebb megosztásról, lásd browserify.

    Szerintem egy ilyen megoldásnak enterprise környezetben jönnének ki a nagy előnyei:

    - a backend, és a frontend is ugyanolyan technológiákkal készülhetne, igy a resource managment könnyebbé válik. Gondolok itt arra, hogy egy olyan developer aki érti a JS-t tud dolgozni a frontenden és a backenden is. Hidd el, ennek van létjogosultsága.

    - a projekt jobban átláthatóvá válik

    megj: illetve ez már szubjektiv, de a javascript aranykorát éli napjainkban, meg nem mondanánk, hogy már mennyi? talán 19 éve a piacon van, és jól teljesit. Minden hibája ellenére. És még csak most jön az ES6 ami sok olyan dolgot fog javitani benne, ami eddig nehézkes volt. Számomra az egyik ilyen a modul rendszer. Valami 3rd party library (pl RequireJS) segitsége nélkül borzalmas a modularizáció. A Dart ebben például nagyon jó. Ezért is választottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák