Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Jhonny06 #37 üzenetére

    Na haladunk már haladunk.

    Ki és milyen elvek alapján állapítja meg, hogy ha én az utcán füttyentek, akkor az egy csajnak szól, egy haveromnak, vagy csak jó a kedvem? Csak azért kérdezem, mert van ismerős akiknél ez a hívó jel, és mindhárom gyerek tudja, hogy ilyenkor apu adott utasítást hogy állj, mert nem lehet az utcán ordibálni állandóan hogy Robi Kriszta Ákos megállni... Csak hogy szóljak már neki, mielőtt valamelyik hiperérzékeny pofán csapja egy betonvassal mert szexuális ragadozó. De az elmúlt években én is fütyültem hangosan utcán, egyszer se csaj miatt, megyek is önként feladom magam a jardon.

    Továbbra sem értem hogy ha ég a házad szerinted, akkor ha felhívod rá a figyelmet a médiában mennyivel vagy közelebb az oltáshoz. Nem tiszta a cél, és az oda vezető út. Csak hőbörgés van, hogy ha a kőműves füttyent egyet, akkor az pont az a kategória mintha egy producer a cerkáját kínálná fel egy szerepért. Megoldás? #metoo? Két hét se kell hozzá és eltűnik a twitter mélyére.

    Hogy hol a cél azt én is látom. Egy civilizált, normálisan (ki szerint) viselkedő társadalom. Hogy jutsz oda? Na ezt senki nem tudja. Oktatással? A pedofilnak nem lett elmondva hogy nem szabad? Büntetéssel? Fütyülésért? Usa mintára szereljük fel a városokat mikrofonokkal, és ha valaki nem lő hanem füttyent akkor mehet is ki a birodalmi ítélet végrehajtás hogy bedózerolja a szexuális ragadozót a főtéren a hullakupacba. Ha egy srác tudja hogy a csaj akihez oda fog menni tuti elutasítja mert sokkal jobb bőr, de mégis odamegy és megszólítja akkor simán lövessük tartón, vagy előbb azért húzzuk félig karóba?

    Úgy úgy. Csak keményen. Nehogy véletlenül megtanulja valaki is, hogy a konfrontáció az életünk része, sok formában és színben van jelen, és ezt kezelni kell tudni. Ugyanis csak akkor működik ha a társadalom 100%-a ezt be is tartja. A határra kis piktogrammokat teszünk le hogy mit szabad és mit nem hogy a román meg az ukrán vendégmunkás is tudja? Ma alkotmányos jog hogy nem fordulhatnak utánad a férfiak, holnap már ha a főnök 2dB-el hangosabban beszél Hágában találkoztok, de igazából le is lőhetnéd mert a hangos beszédtől stresszes lettél, a stressz rövidíti az életed, tehát megtámadtak, nőként gyenge vagy, tehát önvédelemre bármit használhatsz. Hogyne. Minden olyan dolgot, ami bárkit is bánthat el kéne törölni. Végleg. Kezdhetem a listát én? Legyen kis országunk PCLand ahol minden és mindenki teljesen politikailag korrekt, senki nem bánt soha senkit, minden steril, minden tökéletes. Tiszta southpark...Csak így irl kevésbé humoros, mert még valaki meg is csinálja előbb utóbb. Vagy ami még nagyobb baj megpróbálja...

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #37 üzenetére

    A határ szerintem az, ami már félelmet vált ki a hölgyből. Az egész dologgal egyetértek, de a catcalling bűnösségével nem. Az is egy (igaz, suttyó) módja a bókolásnak. A "de megb..nálak" már talán egy fokkal súlyosabb, de szerintem az se vált ki félelmet. A követés és a kijelentő mód, jövő idő használata (meg foglak b...ni) már alkalmas félelem keltésére, pont ezért nem írtam a fizikai kontaktust határnak.

    A "miért öltöznek úgy?" féle társaságtól pedig azt kérdezném, hogy ha láttok egy kabriót az utcán, ami még tetszik is, megkísérlitek ellopni? Vagy egy fincsi rántott húst a pultból, amíg nem figyel a kiszolgáló?

    Ja meg eszembe jutott valami. Ha este egy sötét alak rátok szól, hogy de szép a zakód/órád/cipőd, azt minek gondolja egyből az ember? Nyilván ez nem fenyegetés vagy ilyesmi, de az ember feszélyezve érzi magát tőle. Én biztosan, mert ilyen után jött már folytatás nekem...

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Új hozzászólás Aktív témák