Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    Az en velemenyem:
    a Magyar Tudomanyos Akademiaval ket gond van:
    se nem magyar, se nem tudomanyos egyebkent minden ok.

    Atszervezes:
    Van ami bejott eddig es van ami nem. Az MNB bevonasa a gazdasagpolitikaba egy siker tortenet volt pedig az elejen ott is mennyien karogtak. A KLIKK oriasi bukas.
    Lassuk meg hogy ebbol mi lesz. Azert Gyorgy Laszloek nem hulyek es ha hazahozzak a szingapuri modellt az nem kis teljesitmeny lenne.
    Azzal pedig egyet ertek hogy ha minden entezet es kormanyzati szerv ossze vissza evez abbol nem lesz elorehaladas. Erre megint a legjobb pelda az MNB.

    Iteljunk ket ev mulva.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz emvy #10 üzenetére

    Egy személyes példát és egy statisztikát is hoznék.

    Személyes: Az MTA a kommunizmus alatt politikai nyomásra és diplomáciai érdekből felállította a finnugor eredet elméletet. Ezzel önmagában még nem is lenne gond mert az egész politikai nyomásra történt a gond az, hogy még a 2010-es évek elején is lesöpörtek minden olyan kutatási tervet ami nem ezt az álláspontot igyekszik erősíteni. Külsősként közöm volt egy ilyen kutatócsoporthoz és gyakorlatilag pénzt semmit nem kaptak és a publikációs lehetőségektől is gyakorlatilag megfosztották őket. A legfájóbb az, hogy most már gyakorlatilag minden józan embernek világos, hogy ez a finnugor elmélet egy politikai érdekeket szolgáló fikció azonban az MTA-nak továbbra is ez a hivatalos álláspontja. (legalább is pár évvel ezelőtt ez volt) Innentől számomra nem magyar és a tudományossága is megkérdőjeleződik.

    Hogy mennyire működik jól? Megkérdezném, hogy az elmúlt 20-30-40 évben hány Nobel díjas magyar kutatót sikerült a világnak adni aki itthoni kutatással érdemelte ki a díjat? A szám elég beszédes.
    És persze ezt nem lehet csak az MTA nyakába varrni de, hogy ott is nagy gondok vannak és rendszer szinten kell hozzányúlni az egészen biztos.

    Ringman: Index, Origo, 444, 24.hu aztán megbízható források. Sokat adok a szavukra "pártatlan", "független" "elemzéseikre".

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz emvy #26 üzenetére

    Szerintem ez egy olyan indikátor mint a GDP nem jó de ezt használjuk mert konstans és mérhető. (Érdekes, hogy amikor mi magunkat magyarokat fényezzük, hogy mekkora szürkeállományunk van akkor mindig jó indikátor a Nobel díj, amikor gond van akkor sosem) :)
    Úgy gondolom ha nem is magyaráz nagyon sok mindent, jelzés értéke van.

    Nem vagyok benne a tudományos életben (bár a közgazdaságiban anno benne voltam) de tudom hogy ma már általában nem személyek hanem párok, csoportok kapják és, hogy a díjak nemzeteken átívelő kutatások eredményei. Ugyanakkor magyar név itt sem sok hangzik el.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz emvy #33 üzenetére

    Igen anno olvastam talán a Wigner-esek járultak hozzá de már nem emlékszem.

    Én nem azt mondtam, hogy a magyar tudományos élet jelenleg úgy rossz ahogy van. De sok helyen lenne mit fejlődni. A kormány azt szeretné ha a pénzeket egy központ osztaná szét célirányosan. Igen ebben benne van, hogy sógor koma haver kapja de az is, hogy az irányított pénzek nagyobb hatékonysággal fognak teremteni. Meglátjuk.

    Alapvetően mindenki utálja a változást így értem a kutatókat is, hogy kárognak. Én is azt tenném a helyükben meg tettem is az üzleti életben amikor változás volt. Aztán volt olyan is amikor egy fél év múlva már örültem mert sokkal jobb lett a helyzet mint előtte

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Alg #49 üzenetére

    A komány azt szeretné ha a pénzeket a kormány osztaná szét

    Elnézést. Magyarországon jelenleg képviseleti demokrácia van. Én lemondok a döntési jogomról és felhatalmazom a kormányt, hogy döntsön bizonyos ügyekben és a közpénzt az én pénzemet arra használja fel amire jónak látja. Ha ők így látják jónak akkor így csinálják. Meg van a felhatalmazásuk. Ezzel persze lehet nem egyet érteni, hőbörögni, verni a klaviatúrát de ez van. Az más kérdés, hogy jó-e ez így...

    érintetteket mindenből tejesen kihagyva és minden szakmai megfontolást lesöpörve az asztalról.

    Ez így nem igaz. Ez a te elfogult véleményed. Nem egy egyeztetésről tudok rektorokkal, professzorokkal.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Alg #57 üzenetére

    Azt hiszem elfogytak az észérveid. Mással pedig nem tudok vitatkozni.

    szóval akkor topic zárható mert kétharmad szóval onnantól kezdve azt csinálnak amit akarnak és ez így van jól. Te magad mondtad ;)

    Kívánom, hogy külföldön megtaláld a vágyaid megélését, a boldogságod. :R

    Cifu: Az MNB sztori elnézve a gazdasági mutatóinkat igen jól sült el. Ez történik amikor a fiskális és a monetáris politika egy irányba húz. Talán abban is egyet érthetünk, hogy Varga Mihály a legkompetensebb miniszter az összes közül és ez látszik is az eredményeken de ez már nagyon off.

    Egyet értek, hogy a szociális főleg az oktatási rendszer totál kudarc volt. Ugyanakkor a közmunka program megint igen nagy siker lett és az is központosítva volt. A nagy részüket már felszívta a versenyipar.

    Úgyhogy azért a jelenlegi kormány működése sem teljesen fehér vagy fekete. Mint egyiké sem. Ez mondjuk nem neked címezve.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Cifu #62 üzenetére

    Ehhez kellettek olyan dolgok, mint a MANYUP lenyúlás, például
    Egyet értek ez elég vitatandó. Viszont három opció volt. IMF, MANYUP, államcsőd. Az utolsó opció nyilván kiesik marad a másik kettő. A görög példa elég beszédes. Tény, hogy ha MANYUP-os lennék nem tapsikolnék mert azon pénzek, hogy hogyan kerülnek törlesztésre az még egy jó kérdés.

    Kevesen tudják de 2010-ben akkora volt a gáz konkrétan 2 órán múlott az államcsőd és ha a Magyar Posta nem segíti ki az államot (ugye ők rendelkeznek Mo-n a legnagyobb likvid kp állománnyal) akkor bedőltünk volna. Úgyhogy valami radikálisat kellett lépni.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz MongolZ #84 üzenetére

    Nem haragaszom. Kivanom hogy nagyobb csalodas soha ne erjen az eletben! ;)

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák