Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wesiz

    tag

    válasz smc #1 üzenetére

    az hogy az apple nem emelt árat csak a forint gyengülése miatt drágább nálunk az iphone-ok esetében még megállta a helyét de az ipad-eknél nem.
    a belépő ipad régebb 329 dollár volt, most 449, azért ez egy bő 30%os áremelés még dollárban is.

    nagyon kár érte mert az alap ipadek ezzel a 329 dollárral brutál jó vételek voltak mindig is. engem aztán nem lehet apple iránti rajongással vádolni de a belépő ipadek annyira jól eltalált ár/értékűek voltak hogy akinek csak egy egyszerű tablet kellett semmi extrával annak konkrétan nem tudtam semmi mást ajánlani - ehhez persze hozzájárult az is hogy az android tablet fronton siralmas, a felső kategóriában még ott vannak a samsung s modellek (méregdrágán) viszont megfizethető de évekig jól használható tabletet nem gyártottak, ebben a szegmensben egyszerűen ellenfele se volt a 329 dolláros alap ipadnek.

    ha már 449re emeltek legalább lett volna valami nagy újítás benne de nem, így pedig egy tökéletes ár/értékű cuccból csináltak egy olyat ami csak arra jó hogy a drágább tabletek felé tereljék az embereket - és valószínüleg épp ez volt a céljuk.

  • Wesiz

    tag

    válasz bollokcs80 #9 üzenetére

    újabb az SOC valóban, az A13-at váltotta a 14 de szerintem ember nincs aki észreveszi a különbséget a kettő közt. ez ráadásul épp egy olyan fejlődés amit áremelés nélkül "elvár" az ember egy újabb generáció kiadásakor, ahogy az új iphone-ok is áremelés nélkül (idei évig) mindig megkapták a legújabb soc-t.
    nem itt kellett volna belenyúlni, akár hagyhatták is volna a régit hanem pl a toll támogatásnál: az ipadnél végre elengedték a lightningot (helyes) viszont tollból továbbra is csak az első generációs támogatja ami viszont lightninggal tölt, azaz a tableted és a hozzá használható toll külön toltővel működik. nonszensz
    javult az előlapi kamera is de mégis ki fotóz tablettal? a szelfi kamera maradt ugyanaz.
    a design váltás üdvözülendő de szerintem bőven belefért volna egy kötelező ráncfelvarrásba az egész, bő 30 (sőt közel 40) %os emelést pofátlannak érzek és továbbra is úgy vélem ennek a tabletnek a célja már csak az hogy a drágább modellek felé terelje az embereket.

    jó hogy említetted a xiaomi pad 5-t, szerintem is az az egyetlen "megérős" tablet android piacon. már épp készültem magam rászánni hogy megvegyem aztán olvastam hogy a google is készül egy tablettel, azt még megvárom de félek ők is a felső (közép) kategóriába lőnek majd a megfizethető de évekig használható helyett.

Új hozzászólás Aktív témák