Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    Számomra érdekes hogy pl az Apple köztudottan viccesen alacsony áron hozza ki a teloit összerakva. Ellenben a szervizelésük mégis nekik a legmagasabb.
    Az ilyen pénz lehúzásokon sok embernek durran el az agya, és utasítja el az amúgy jó termékeket gyártóstól.

    A cikkben említett érték megadása pedig semmit se jelent, mivel a gyártó részlehajló és nem fog egy sárga vagy piros kis számot biggyeszteni az új kütyü mellé. Rontaná a vásárlási morált. A zöld az sokkal szebb nyilván.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #35 üzenetére

    bár a kijelzőket más gyártja, de az Apple saját fejlesztései alapján teszik ezt, ezért van néha az, hogy hiába a Samsung a gyártó, a kijelző mégis jobb minőségű lesz, mint ami a gyártó saját készülékeiben megtalálható.
    Erre valami alátámasztás, mert én még sehol se olvastam róla. Sokkal inkább úgy veszi meg az adott kijelzőt hogy kiköti hogy más gyártó készülékébe nem adhatják el. Illetve eleve az android maga sokat elvesz az élményből... az ios sokkal okosabban oldja meg elvileg a dolgokat.
    Nekem nem tűnek egyformának... Iphone XS vs P30 [link] vs [link]
    Persze aláírom hogy egy Samsung edge kijelző durván drága, de az mégis csak edge. Az iPhoneban mi lenne ha edge lenne?
    Az Applenak jóval kevesebb modellt kell összepakolnia mint a többi gyártónak. Arról nem is beszélve hogy vannak olyan alkatrészek amik több szérián keresztül ugyanazok voltak. Nagyobb darabszámban gyártott cuccok pedig mindig is olcsóbbak voltak. (minden melyik gyártóról beszélünk)
    iPhone 12 pro 406 dollár [link]
    Samsung S20 Ultra 528 dollár [link] :)
    És ezeket az árakat az idő előre haladtával a gyártási darabszámtól függően biztos lentebb tudják szorítani. És ugye azt mondani se kell miből adnak el többet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #64 üzenetére

    Az én linkem hazudik. Te meg alátámasztás nélkül is jobban tudsz mindent. :C
    Te nyertél... :R
    Először azt mondtad egy áron van a javítás most váltottál és szar a P30 kijelzője. Mi köze van a kijelző minőségnek az eladási árhoz? Az iPhonek lényegesen nagyobb db számokkal dolgoznak mint mindenki más. Ez miatt olcsóbban is kapják akkor is ha picit jobb. Megjelenés után nem sokkal megjelenik hogy mi mennyibe kerül. Aztán mire szervízbe ér az alkatrész felmegy az ára... És jóval többet dob rá mind az egyéb gyártók. És nyilván mindenki hazudik rajtad kívül.
    Minöség: a lányomnak I11-e van nekem P30. Ha te látod teszt nélkül a két kijelző közt a különbséget akkor gratulálok. Én nem és nem is érdekel. Más kérdés hogy az ios-nak jobb a képe mint a droidnak.... folyékonyabb. De ezt ne keverjük a kijelző minőséggel.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #66 üzenetére

    Amikor kijött az xs 2018 okt, a P30 2019.03. Én balga gondoltam két hasonló korú készüléket hasonlítok. Ellenben nekem nincs itthon Xs csak I11. Sorry ez az én hibám.
    I11 kijelző csere : [link]
    Ez nem 60k hanem pont ugyanannyi mint a drága amoled pedig csak ips. Nem véletlen hogy egy törött iPhonera sokszor mondják azt hogy gazdasági totálkár.. De ez persze sok más gyártóra is igaz.
    Ez a nagy zöld igyekezet azonban a cég javíthatósággal kapcsolatos hozzáállását és gyakorlatát ismerve inkább hat önmaga tragikus paródiájának..... Azt már viszont kicsit nehezebb megmagyarázni, hogy ha ennyire elkötelezett a cég a bolygó erőforrásainak felelős használata mellett, akkor miért nem támogatja, hogy – egyébként még használható – termékeiket minél tovább használják az emberek...... A rohamos értékvesztés, valamint javítási lehetőségek szűkössége – és márkaszervizben a magas árak – pedig azzal járnak, hogy a termék használója, amennyiben elromlik, azt fogja látni, hogy jobban megéri kidobnia a „gazdasági totálkáros” eszközt, és beruházni egy újba.
    Pedig a jelenkor technológiai színvonala lehetővé tenné, hogy mobiltelefontól a hűtőgépig sokkal tartósabb iparcikkeket állítsanak elő a gyártók, ez viszont szembe menne a gazdasági érdekeikkel. [link]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #73 üzenetére

    Szóval akciós.... És gondolod hogy máshol nincs akció csak az isamuraiban. :D

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Parallaxis #74 üzenetére

    Ez csak a magán véleményed. Sehol semmi link. Szóval nem sokat ér. Illetve az is csak találgatás hogy mit csináltak az ellopott készülékekkel.
    De még ha ezt is nyilatkozta volna az Apple akkor se sokat érne mivel ha az asdf által felvázolt verzió az igaz akkor a saját torkukat nyiszálnák a beismeréssel.
    Használt bankjegy = használt iPhone ? Ezek szerint abban is litium akku, meg os meg lehet rajta kijelzőt cserélni? :D :D :D

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák