Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Sakab #6372 üzenetére

    Függőségek elvileg fent vannak, továbbá slacker -aA ffmpeg el feltettem a kiegészítőket. Még is ezt a hibakódot dobja ki.Valakinek valami ötlete?

    Itt nincs hibakód. Itt az van, hogy nincs fenn egy függőség : "can't load library 'libavformat.so.55'"

    Tedd fel: slacker -a libav

    Illetve azóta van e már valami MÜKÖDŐ VPN, vagy SSH erre a szuper készülékre?

    FFP-vel alapból ott az ssh, szóval ezt így most nem értem. VPN-ek is már jó pár éve vannak.

    Gondolom nem lehet azóta se rá hackelni a 326 fw-jét ami talán már alapból tudná ezeket a funkciókat.
    Talán esetleg...valami pervez nem próbálta már meg valahogy rámókolni a Synology rendszerét?

    :Y :DDD

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Sakab #6372 üzenetére

    Szia!

    can't load library 'libavformat.so.55'

    A probléma világos. Az aktuálisan telepített minidlna-d a régi FFmpeg-hez mellett lett lefordítva, így egy régebbi verziójú DSO lett hozzá linkelve. A frissítéssel viszont ez a DSO törlődött értelemszerűen, így a minidlna nem tudja betölteni.

    Ha a legfrissebb barmalej2 féle uClibc-t használod, akkor tudod használni az ldd /ffp/bin/minidlna parancsot a függőségek listázásához, illetve ha a binutils csomagot felteszed, abban a readelf bináris is megfelelő (readelf -a /ffp/bin/minidlna | grep NEEDED), csak az nem mutatja meg az alfüggőségeket, illetve, hogy fent vannak-e a NAS-on.

    Egyébként ez a library pont az FFmpeg részét képezi. Ha nem vagy biztos benne, hogy melyik csomag tartalmazza, akkor szedd le az általában majdnem minden repositoryban fellelhető MANIFEST fájlt (gyakran be van tömörítve, pl. MANIFEST.bz2 a neve), s ebben benne van az összes fájl, listája, amit a csomagok tartalmaznak. Például esetünkben leszedtem ezt, rákerestem a libavformat kifejezésre, s máris világos lett, hogy ez az FFmpeg része:

    ++========================================
    ||
    || Package: ./ffmpeg3/ffmpeg-3.3.1_git6ee4b20-arm-1.txz
    ||
    ++========================================
    [...]
    lrwxrwxrwx root/root 0 2017-05-24 21:05 ./ffp/lib/libavformat.so -> libavformat.so.57.71.100
    lrwxrwxrwx root/root 0 2017-05-24 21:05 ./ffp/lib/libavformat.so.57 -> libavformat.so.57.71.100
    [...]
    -rwxr-xr-x root/root 2216189 2017-05-24 21:39 ./ffp/lib/libavformat.so.57.71.100

    Mivel itt már nem 55, hanem 57 van, ezért a minidlna-nak szüksége van egy frissítésre. Csinálhatod slackerrel is (slacker -UuiA br2:minidlna), de sokkal kényelmesebb a slapt-get segítségével frissíteni. :)

    Illetve azóta van e már valami MÜKÖDŐ VPN, vagy SSH erre a szuper készülékre?

    Ezt a kérdésedet nem teljesen értem... Ahogy @Tonyk kolléga is említette, SSH van a NAS-ra, az FFp-vel, illetve az Entware-ng-vel lehet működésre bírni (az FFp alapból tartalmaz openSSH szervert). Faék egyszerű a mutatvány! :)

    VPN szerverből pedig valami userspace verzión érdemes gondolkozni, mivel ZyXEL gyártónk készségesen letiltott minden kernelösszetevőt, ami szükséges hozzájuk. Két userspace VPN szerverről hallottam, az egyik az openVPN, a másik a softethervpn. Előbbi a tun modullal szépen működésre bírható, viszont szintén egy gyártói korlátozás miatt magát a szervert (ebben az esetben a NAS-t) nem lehet elérni, csak manuális kliensoldali ARP cache módosítással. Barmalej2 talált egy trükkös workaroundot, amiről írt is egy leírást itt.

    Az SEVpn pedig egy nagyon kényelmes alternatíva lehetne, hiszen GUI-n keresztül, pár kattintással konfigurálható. Viszont itt is megjelenik a gyártói korlátozás, hogy nem lehet elérni pont a NAS-t róla. Itt kezdődik a diskurzus róla. Korábban írtam róla egy leírást, csupán azzal nem számoltam, hogy barmalej2 buildje nem tartalmaz módosítást. Akkor pedig még messze voltam attól a szinttől, hogy a saját verzióm megosszam. De pont a napokban vettem elő újra a projektet, és hoztam majdnem teljesen megosztható állapotba. Ha érdekel valakit, felteszem majd a repómba! Az a nagy erőssége, hogy használható L2TP-n és openVPN klienssel is például.

    Gondolom nem lehet azóta se rá hackelni a 326 fw-jét ami talán már alapból tudná ezeket a funkciókat.

    Érdekes felvetés, ami talán lehetséges is lenne a gyakorlatban. Viszont a forrás licencelt, így jogot sértene vele a portoló...

    Talán esetleg...valami pervez nem próbálta már meg valahogy rámókolni a Synology rendszerét?

    Kikérem magamnak a perverz kifejezést! :DDD A vicc az, hogy pont múlt héten kezdtem bele a portolásba, de itt is jogi problémákba ütköznénk, még ha nagy nehezen a gyakorlatban föl is lehetne hekkelni. Akinek nem tetszik a gyári rendszer, bármikor tud telepíteni Debian-t a vasra, amire van például OMV...

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák