Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Suineg #5967 üzenetére

    És az nem jó, hogy a routert eléred wifin, amihez kábellel van hozzákötve a NAS?

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Suineg #5967 üzenetére

    Szia!

    Amennyiben 325v2-d van (vagy 320/310), úgy emlékeim szerint támogatja az alap kernel a wifit. Ha viszont nem, akkor a ZyXELtől elkérve a GPL forrást, tudsz egyedi kernelt csinálni, melyet soros porton (USB-TTL kábellel pl.) nagyon könnyen rá tudsz hekkelni a NASra.

    Ha a kerneltámogatás adott, akkor már csak azt kell megnézni, hogy van-e a wifi stickedhez ARM linux kompatibilis modul, vagy forrás. Ha van, akkor azt szintén a kernel forrással le kell forgatni, be kell tölteni a modult, s fel kell rakni egy, a wifi hálózatod titkosításának megfelelő binárist. Ez fogja intézni a csatlakozást.

    Elsőre (feltéve, ha még nem volt dolgod linux-szal), kicsit talán pilótavizsgás mutatványnak tűnhet a dolog, de én már végigjártam ezt az utat (jelenleg is wifiről csatlakozik a NAS). Így szívesen segítek végigmenni az "ösvényen", amennyiben tényleg érdekel a dolog.

    Viszont a NAS-ok nem kifejezetten Wi-Fi-s felhasználásra vannak tervezve. Így arra számítanod kell majd, hogy a kapcsolatok sebességénél a Wi-Fi egy korlátozó tényező lesz. Így pl. hosszú, nagy full-HD filmek streamelésére nem alkalmas (vagy csak speciális kliensoldali környezetben).

    Szerk.: Sorry, elnéztem! Azt hittem Wi-Fi kapcsolódást szeretnél.... Nos, a tether kábeles kapcsolat mellett nem fog párhuzamosan úgy működni, ahogy (feltételezem) Te szeretnéd. Ugyan tudsz a NAS-ról spec. stick-kel Wi-Fi-t szórni, de a dolog hátulütője az az, hogy egy szolgáltatás csak egy interface-n tud kommunikálni egyszerre. Így nehézkes duplázni a hálózati eléréseket. De csatlakozom az előttem szólóhoz... Miért nem megfelelő, hogy a routerre kötöd a NAS-t, ami oszt Wi-Fi-t is? :F

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák