Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ram34

    tag

    válasz Shokkolo #5771 üzenetére

    Lehet, hogy bennem is van hiba, mondjuk ezeket hirtelen felindulásból írtam, de azért:
    - Mivel nem látta a rendszer a NAS-t, csak a hard reset maradt, utána a teli winyót meg nem látta a NAS, csak initializálás után, hopp 6 TB.
    - Sokan segítettek itt a fórumon, végigvezetve mit, hová kellene kattintani a távoli eléréshez, plusz néztem pár youtube videót is, végigvittem, csak amikor másnál és a videón is az kellett hogy kijöjjön ami, ott nálam már nem engedett tovább, hibát írt ki stb..
    - Az UPnP port mappingnél meg azt írja, hogy minden port foglalt, illetve amikor nem és alkalmazt nyomok akkor visszarakja inaktívba a gombot és megint nem csinál semmit, erre értettem, hogy nem működik ez a része. A régi routeren működött legalábbis a telnet része (zöld volt a gomb), de az 100 m-bites router volt és azért vettem az újat, hogy gigabites legyen.
    - Android APP: párosítás megtörtént, látok is pár dolgot az oldalon stb...ennek ellenére a ZyxelDrive app csak a megosztott mappákat látja, rányomva a lista már nem jön ki helyette kapcsolódási hibát ír, viszont asszony telefonjáról (android 6) működik ez az app teljesen. Nekem android 4.4.2 van, de régen ez működött nálam is a régi routerrel.
    - OwnCloud. Kaptam olyan infót is, hogy tegyem föl azt, feltettem, indítás...404, not found hibaüzenet.

    Ezek miatt írtam azokat, de igaz lehet kicsit túltoltam a dolgot.

  • Upo

    addikt

    válasz Shokkolo #5771 üzenetére

    Azon a 6TB adaton én is meglepődtem, mi köze ehhez a factory resetnek? Azt csak úgy lehet elveszteni, hogy szándékosan leformázza a tárolókat. A factory reset meg a jelszót és a beállításokat teszi vissza alapra.
    Vannak ilyen reménytelen emberkék, de ha többszörös áron vesz synology-t vagy qnap-ot, akkor is ugyanúgy kell a portforwardot beállítani (a routeren kell, nem a nason), és a putty is ugyanúgy használható bármelyiken. Sőt ha leformázza a hdd-ket akkor azon is elveszik az adat... :N

    Van egyébként ssh sftp alapú szinkronizálás is androidra: [link]

    Szerk: Közben látom hogy írt, az adatokkal teli hdd-t egyik nas sem eszi meg, mindegyik saját formátumra formáz és utána lehet rámásolni az adatokat (gondolom erről van szó).
    Ha ilyen igény volt, akkor inkább egy alacsony fogyasztású itx-es vagy hasonló gépet kellett volna építeni.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák