Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz smallmer #5236 üzenetére

    Szia!

    Megnéztem a dolgot. Szerintem mondj le róla... Ez egy játék, ami rendesen eszi a CPU-t a JS miatt pl, a NAS nehezen bírná. Nomeg az irányítás is kérdéses, hiszen egy headless rendszerről beszélünk. A GreaseMonkey meg csak Firefoxon megy (a tampermonkey, meg csak Chrome-n, ami eleve zárt kódútú, szóval eleve felejtős), szóval mindenképp fel kéne hegeszteni a NASra. Tudok Neked gyártani headless FF-et, de akkor be kell vállalnod a parancssoros irányítást... Meg azt nem tudom elképzelni, hogy hogy fogod a szkript GUI-ját irányítani. Szóval ez egy kétséges megoldásnak tűnik nekem elsőre.

    A második megoldás, hogy egy X szervert futtatsz a NASon, pl ilyen az Xvfb. Azért ezt ajánlom, mert nem a képkimenetre küldi ki a GUI-t, hiszen ugye a NASnak nincsen ilyen, hanem a memóriába. Érdemes átnézni a wiki oldalt, hogy pontosan hogyan működik.

    Ha pedig van X szervered, rendesen belőtted, plusz az env változók be lettek állítva (pl DISPLAY stb), akkor el tudod indítani a teljes Firefoxot. Ezt meg a kevesek által ismert SSH funkcióval, tudod vezérelni egy GUI-s linux gépről (akár virtualboxból) és ha beállítod egyszer a géppel, utána békésen fut a nason magában a háttérben.

    De ez a rengeteg JS szkript, a Firefox, meg akár egy komplett X szerver rendesen leterheli az erejét egy ilyen SOHOnak szánt NASocskának, max nagyon erőlködve tudná ellátni ezt a feladatot. Szerintem nem ér meg ennyit az egész egy játékért, max hétvégi tákolásnak tudnám elképzelni. De azt, hogy 7/24-be farmoljon Neked nem tartom jó 5letnek. Ezt még talán egy RPi is nehezen bírná...

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák