Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz .volkovy. #46 üzenetére

    Van igazság abban, amit mondasz, de egy kicsit az érem másik oldalának is igaza van: a kilencvenes évek eleje-közepe a PC-s játékgyártás fénykora volt (bár a nyolcvanas években is születtek legendás játékok /leginkább valamilyen más platformra/, de akkoriban a technikai korlátok még túlságosan szűkre szabták a lehetőségeket), igazi tehetséges arcok neve vált legendává (Peter Molyneux, John Carmack, Tim Shafer, Eric Chahi, Jordan Mechner - a teljesség igénye nélkül), s igazán kreatív elmék szültek évtizedekre visszamenően is zseniális játékokat.

    Viszont ma mi a helyzet: tudsz egy hasonló nevet mondani, hacsak nem közülük? Tudsz legalább tíz olyan játékot mondani, melyek az ezredforduló után születtek, s melyek nem az aktuális hardverdivat lehetőségeit lovagolják meg, hanem szívvel-lélekkel és nem utolsó sorban sok kreativitással megalkotott játékok?

    Párat még biztos én is tudnék, de tízzel már bajban lennék. Mit tagadjuk, a fanyalgóknak azért némileg igazuk van: a játékkészítés gyártássá vált, legendás cégek futószalaggá alakították agytrösztjeik helyeit vagy tűntek el a semmibe. On-Line játékok csinálnak minimális kreativitással óriási üzleteket, epizódikus játékrendszerek ölik ki a játékok utolsó szikráját, vagy technológiai demókat adnak el játék gyanánt, s teszik azzá a mai játékgyártást, ami: iparrá. És ez még csak a kezdet.

    [Szerkesztve]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz .volkovy. #56 üzenetére

    Bizony. Aki teheti, próbálja ki - szerintem lelkiismeretfurdalás nélkül lehúzható torrentről, ugyanis megjelenése óta hiánycikk. Jordan Mechner egyetlen félrelépése a Prince of Persia 3D volt, de aki ilyen páratlan játékokat tesz le az asztalra, mint ez, annak minden megbocsájtható. (Ennél előbb, lélegzőbb játékot még nem láttam - stílusa páratlannak számít a mai napig, megvalósítása pedig igazi unikum.)

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz .volkovy. #58 üzenetére

    Ez a játék a lehető legérdemtelenebbül bukott el, ezt a kritikusok és rajongók is jól tudják, de hát az üzlet az ilyen. Úgyhogy én csak örülök, ha sikerül neki még híveket szerezni. Az ne rettentsen el, hogy néhol piszkosul megdolgoztatja az agytekervényeidet (ahhoz, hogy elérd a célod, minden kirakódarabnak a helyén kell lenni - olyan, mintha egy okos krimit néznél, csak itt a főszereplő te vagy), s ezt tetézi az, hogy a játéknak több alternatív befejezése is van (ezeket tekinthetjük elbukásnak is, bár ez nem teljesen helytálló), de ezek közül csak egy a ''helyes'', amivel minden a helyére kerül.

    Ui: privátban küldtem egy forrást, remélhetőleg működik.

Új hozzászólás Aktív témák