Új hozzászólás Aktív témák

  • sssent

    senior tag

    Csak úgy általában ehhez a sorozathoz. Az utóbbi időben valamiért velem is egyre gyakrabban előfordult, hogy a kezembe akadt valamilyen egykor kötelező olvasmány. Érdekes, és hasznos ezeket most újra (már amelyiket :U ) elolvasni. Rég elfeledettnek hitt emlékek ugranak be (különösen a telefirkált szöveggyűjtemény segítőkész :D ), és sok olyasmi is megfordul az ember fejében, amire akkor talán egyáltalán nem gondolt. Néhány akkor pokolba kívánt, értelmetlennek tűnő halandzsa (vélt) értelme csak most kezd megvilágosodni. Ez egyrészt azt hiszem, hogy jó, másrészt viszont egyre kritikusabb vagyok az akkori (és tartok tőle, hogy mostani) irodalom oktatással szemben. A tanár célja vélhetőleg az lehetett, hogy a lehető legtöbb gondolatot elültesse bennem. De sok esetben olyan művekkel próbált traktálni, amiknek az értelmét akkor aligha foghattam fel. Félek, hogy sokakban ezzel leginkább azt érték el, hogy elidegenüljön annyira a témától, hogy később, amikor már esélye lenne ezeket a műveket is értékelni, eszébe sem fog jutni ilyesmivel tölteni az idejét. Remélem tévedek, de nekem ez elég általános jelenségnek tűnik. Talán ilyen és hasonló írások kapcsán néhányaknak eszébe jut leporolni egy régi könyvet. Megéri.

    A sorozatod darabjait egyébként jobbára véletlenszerűen választod, vagy valamilyen általunk nem ismert személyes konkrétum adja az aktualitásukat?

  • cousin333

    addikt

    válasz sssent #1 üzenetére

    Sok mindenben egyetértek veled!

    A sorozat első része egy konkrét olvasmányélményen alapul, a többi inkább ''random'', mert gondoltam sorozattá egészítem ki az elsőt. Azért általános a címe, mert a későbbiek során más műfajt (pl. regény) is tervezek ajánlani.

    "We spared no expense"

  • sssent

    senior tag

    válasz cousin333 #2 üzenetére

    Azért általános a címe, mert a későbbiek során más műfajt (pl. regény) is tervezek ajánlani.

    Ezt érdeklődéssel várom. Gyakran szűkös szabadidőmben nem nagyon szoktam terjedelmesebb prózába ''vakon belevágni''. Valaki más véleménye alapján már sokkal könnyebb a választás.

Új hozzászólás Aktív témák