Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Emléxem, csak napok múlva tudtuk meg, hogy katasztrófa történt, próbálták titkolni. Én kollégista voltam győrben 1986-ban. Beszéltek az emberek furcsa, de valószínűleg igaz dolgokat. Például hogy az Izotópdiagnosztikai laborban nem tudtak dolgozni, és a röntgenosztályokon dolgozók nem értették, hogy a köpenyükön viselt dózismérők miért mutatnak ekkora kapott sugárzást.... Emléxem 1986 május elsejére, elmentem motorozni, sütött a nap, aztán hirtelen hatalmas zuhé támadt, elindultam haza motorral egy rövidujjúban, estem akkorát egy kanyarban..emiatt maradt meg az a nap az emlékeimben. Jó pár évvel később hallottam, hogy aki abban a május elsejei hirtelen esőben megázott, az jó kis radioaktív csapadékot kapott, ugyanis Fertőszentmiklós környékére kapta a legnagyobb sugárzást magyarországon, ide hozott a szél valami felhőt. Írták is az újságok, hogy semilyen esőben megázott dolgot ne fogyasszunk, például salátát, na ezután szinte minden nap kaptunk salátát a koleszba, gondolom fillérekért adták. Mintha most lett volna, pár éve, pedig 21 éve történt....

Új hozzászólás Aktív témák