Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Hát ki lehet számolni a magasságából az aktuális sebességét, ebből a belépésit kb, majd megnézni, mi az ami utolérheti, és hogy azt a valamit honnan indíthatják, milyen távolról... És csak annyi marad hátra, hogy az a valami hova nem ér el... Meg is van ki van igazán veszélyben...

    De a zuhantatás szerintem elég... bár itt csak zuhanás lesz...

    Muhahha szópoén pedig nem is akartam....

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Mindenek előtt annyira nem masszívak ezek az űrállomás-modulok, hogy nagyobb darabok elérhessék a földfelszínt.

    Ne felejtsük el, hogy ezeken nincs hővédő pajzs, így a légkör sűrűbb régióiba érve szépen elég a nagy részük. Néhány komolyabb részegység, például üzemanyag-tartályok vagy hasonló maradványai a maximum, ami elérheti a felszínt, illetve a kisebb, könnyebb, az erőhatásoktól leváló alkatrészek, amelyeknek nagyon kicsi a tömegük és nagy a felületük, mivel a nagy légellenállásuk miatt hamar lefékeződnek annyira, hogy ne égjenek el - ám ezek végképpen nem a veszélyes kategóriába tartoznak.

    Ha adott esetben lelőni akarnák, akkor szinte mindegyik nagyhatalomnak vannak anti-ballisztikus rakétái, amelyek a ballisztikus rakéták, illetve azok harci fejeinek megrongálására/megsemmisítésére szolgálnak. Ilyen az amerikai THAAD, az amerikai-japán SM-3 (hadrendben még Dél-Koreában, illetve szárazföldi telepítéssel Lengyelországban és Romániában), az orosz ABM-3, illetve az Sz-300V, Sz-300PMU-2, Sz-400 légvédelmi rendszerek, Kínában több különféle rendszer (HQ-19, HQ-29, talán a HQ-9/HHQ-9 rendszer is képes rá), az Európai (Francia, Angol és Olasz) Aster-30, illetve az Izraeli Arrow-2.

    Viszont...

    Nem sok értelme lenne az űrállomást tűz alá venni. Először is azért, mert az elfogó rakéták egy része (pl. THAAD, SM-3, Arrow-2) eleve csak viszonylag kis méretű fejének kinetikai ütközésével semmisítené meg a célt, ezeknél a feladatuk az, hogy a harci fejet tönkretegyék - a nagyobb, de "lazább" felépítésű űrállomást eltalálva feltehetően keresztülrepülnének rajta, mint egy lövedék a balsafán.

    A többi rendszer repeszhatással dolgozik, ott megint az a probléma, hogy csinálnának egy csomó lyukat, a kiálló elemeket (napelemek, antennák, stb.) ledarálnák, de hát a légkörbe érve azok amúgy is hamar letörnének.

    Egyszóval az elég valószínűtlen, hogy egy találat esetén az űrállomás sokkal kevésbé lenne veszélyes, mint amúgy - de hát ahogy a hsz. elején írtam, amúgy sem túlzottan veszélyes...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák