Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rage47

    veterán

    válasz tesz-vesz123 #4012 üzenetére

    fuh nem teljesen értem a hang-dolgot, de lehet azért, mert watchom van és a telóm néma teljesen
    imessage-t testre lehet szabni egész jól a beállításokban, ki lehet venni hangokat, cserélni is.
    messenger meg azért szar, mert a fb-ot nem érdekli
    érdekes, a Telegram teljesen testreszabható, mert ott foglalkoznak ilyenekkel, tehát nem ios korlátozás, hogy a messenger szar

  • Navaren

    aktív tag

    válasz tesz-vesz123 #4012 üzenetére

    Ezek a 'megszokható' furcsaságok, amik részei az iOS normális működésnek - előny, ha nem androidról jössz, ami a testreszabhatóság - különösen hangok kapcsán - nagyon az iOS előtt van.
    Ez valakinek bejön, valakinek nem.
    És ez szerintem teljesen jól van így - más kérdés, hogy szerintem belátható időn belül nagyon sok extra testreszabhatóság fog most az iOS-re vándorolni így a widget-ek és egyes default app-ok választhatósága után.

    De én nem ezekre gondoltam, hanem a 'rendetlenkedésekre'.
    Amikor csakazértsem tudsz megosztani/tovább küldeni egy frissen lőtt felvételt, mert valamiért leakad a szoftver; vagy amikor a Google Drive-ról streamelsz galériát/képeket vetítőre prezentációhoz és negyed óra alatt háromszor lehal az app, mert 'csak'; amikor órákig nem vagy elérhető másoknak, holott a telefon max térerőt jelez - csak a nem fogadott hívásos értesítéseket kapod meg utólag; amikor egyes gyári autós kihangosítók minden egyes hívás közben valamiért szétkapcsolnak BT-n a telefonnal; amikor nem tudsz fizetni parkolásnál Barion-nal, mert az app az istennek sem hajlandó 'internetet' találni, pedig full 4G-s térerőt jelez a telefon és minden más működik, stb.
    Volt olyan is pár éve, hogy a telefont töltőre dugva nem indult el a töltés - és itt most nem a csatiba szorult kosz esete van, ez egy ismert szoftveres malőr volt -, és ha peched volt, csak reggel vetted észre, hogy egy egyetlen extra százalékot sem kapott az akku egész éjjel töltés után (telefonon és iPad-en is), stb - hogy csak párat mondjak, ami eszembe jut és amit vagy én, vagy a környezetemben valaki más megélt.

    Persze sok mindent javítanak a szoftverfrissítések szerencsére, support tekintetében iOS-en tényleg elég jó a helyzet, de azért fogsz Te is még őszülni néha iOS miatt :).
    Nagyon klassz, hogy bejön a rendszer és szereted, én sem váltanék vissza droidra a saját kütyüimen, ameddig megtehetem, de azért amikor az olyan posztok születnek, hogy 'na most iOS-en végre kisimultak a ráncok és minden üde és lenge és szép', akkor azért elmosolyodik az ember egy évtized tapasztalatainak árnyékában.
    Hozzáteszem ugyanez igaz fordított irányba is.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák