Keresés

Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz attilav2 #51 üzenetére

    Akkor használd egészséggel!

    Amúgy a szabály jó és működik, én teszteltem az ASUS-on amikor csináltam az rtorrent-es fw-t, vélhetően a rutorrent pluginban nem működik valami megint. Pont azért is teszteltem, külső portcheck oldal használatával, mert a Xiaomi-n mindvégig volt forwardolt port az ASUS felé, viszont nekem is azt mutatta, hogy blokkolt a forgalom. Nézd meg nyugodtan a CanYouSeeMe.org oldalon, szerintem nálad is jónak kel lennie. Viszont a Xiaomi-n fent lévő verzióban jól működik ez a plugin, mert azt tudom, hogy zöldet mutat, alkalom adttán majd megnézem az melyik verzió pontosan.

    "Lényeg hogy a háttértár az /opt alá legyen felcsatolva, tehát az automatikus /media/Kötetnév csatolásra nyomni kell egy umount-ot aztán újracsatolni az /opt alá, ja meg persze ext4-re formázottnak kell lennie a tárnak."
    Jó az ext3 is ha éppen az készen megformázva, esetleg adatokkal amit nem tudsz hova tenni. És még csak nem is kell a teljes partíció, bind-el megoldható egy mappával is akár. Simán létrehozol a /media/kotetnev helyen egy opt mappát, aztán az init scriptbe beírod az alábbi sort:

    mount -O bind /media/kotetnev/opt /opt

    Így a /media/kotetnev/opt mappa tartalma az /opt mappa alatt lesz látható. Sőt, ha nem szeretnéd, hogy ez a mappa megosztásra kerüljön automatikusan a samba által, akkor rejtsd el, hogy a neve egy ponttal kezdődjön, tehát...

    /media/kotetnev/.opt

    Így az SMB számára láthatatlan lesz.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák