Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz #06658560 #37 üzenetére

    A HBM technikai paraméterek tekintetében hatalmas előnyben van, ezt nyilván te is tudod. Ott ahol bevetették, és ez nem a játékos kártyák kategóriája, ott kihasználható. Az ára miatt nem terjedt el, ha ár nem lenne probléma, akkor most mindenki, és minden tehát nV is HBM-el menne. Érdekes, hogy pont ezt hoztad fel, mert nem írtam de azon forogtak a fogaskerekeim, ha a bigNavi és Ampere olyan árban lesz ahogy sejtem, én gyártók helyében nem tökölnék és mindkettőre ráraknék 16-32-64GB HBM2-t, mert árban nem oszt nem szoroz.
    A CUDA is érdekes példa. Én arra emlékszem, mikor a Vulkan-ról írtak cikket, és abban írták, hogy az OpenCL felejtős hosszú távon, a CUDA-ra nem emlékszem, lehet hogy arra is ugyanezt a sorsot várta. De a telefonok Vulkan támogatás bevezetésének a fényében nem hiszem, hogy nagyot tévedett. CUDA-val ugyanaz a helyzet, mint a GSync-el: nV nagyon magánál akarja tartani a gyeplőt, ezért idővel olyan hátrányba kerül a technológia, ahol nV fel fogja adni. Ez nV számára üzletileg jó, vásárlók számára nem feltétlenül. De az is igaz, hogy ez vagy érdekli a delikvenst vagy nem, illetve a vásárlókat ért hátrány a többség számára nem releváns.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák