Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Hopkins95 #30 üzenetére

    Ezt értem , de nem is kell egy vagyont fizetned mert nem kell megvenned.
    A kérdés az, hogy ha PC-re munkaeszközként tekintesz (márpedig nekem pl pont az) , akkor lehet mérlegelni, hogy egy megtérülő befektetés lesz e vagy sem. Én pl csak hobby szinten foglalkozok fotózással/videózással , megvannak az eszközeim de nem keresek vele pénzt , így nem fogok 2 millióért color ref eizo monitort venni , mert nem megtérülő befektetés. Ha jön egy 49" 21:9 5k ultrawide és kerül majd 800ezer forintba , akkor én majd tök jól ki tudom számolni , hogy van e benne ennyi vagy nincs. Ha van akkor meg van oldva , ha nincs akkor is , mert akkor nem fogom megvenni. Ebben szerintem semmi nagyon bonyolult nincsen , ebben az egész kérdésben az általad idézett "Magyarország" nem a pénz miatt szűk keresztmetszet hanem a gondolkodás miatt.
    Ha valakinek a munkájához szüksége van egy eszközre , de azt az eszközt a munkája nem tudja kitermelni , akkor hagyja abba amit csinál , mert akkor nem jól csinálja mivel nemhogy profitot nem termel , de még csak a munkához szükséges eszközöket sem tudja megvásárolni. Akinek meg nem munkára kell , hanem hobbyból , mer jól néz ki az asztalon , az meg döntse el hogy ez megér e neki mondjuk 1millió forintot vagy sem. Problem solved. Van akinek 50ezres monitora van és mellette elszív napi 1 doboz cigit. Ha nem dohányozna , lenne évi 500ezer forintja monitorra. Ő döntött , neki a cigi többet ér mint a monitor. Már bocs a megfogalmazásért , de kurvára nem kell ám minden háztartásba 49" ultrawide monitor... Ha nem tudod megvenni , valószínűleg szükséged sincsen rá, maximum vágysz rá. A gyártók feladata pedig nem az, hogy a vágyaidat kielégítsék hanem az hogy pénzt termeljenek. Hidd el , akinek valóban! szüksége van egy olyan monitorra ami 1-2millió forint , az 1-2 millió forintért fog monitort venni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák