Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Rony949 #57 üzenetére

    Azért azt zárójelben tegyük hozzá, hogy az első Doom-ra leginkább azért emlékeznek az emberek, mert az egyik első fps volt ami valaha készült, és shareware üzleti modellel terjesztették, így sok mindenkihez eljuthatott.
    Azt pedig még nem láttuk, hogy hogyan reagálna ma a piac egy a Doom 3-féle vonalat tovább örökítő új Doom játékra.
    A Doom 3 óta 14 év telt el, ami ha a különféle játéktrendek rapid fel/eltűnéséből indulunk ki )pl. 2 éveki gondolta volna, hogy a battle royale ekkora dolog lesz, aztán a PUGB mégis early access-ben lett minden idők egyik legsikeresebb játéka), nagyjából 3.5 örökkévalóságnak felel meg a játékvilágban.
    Simán lehet hogy egy hasonló megközelítéssel készült játék ugyanolyan sikeres lenne ma, mint a 2016-os reboot.

    [ Szerkesztve ]

  • wolfman

    veterán

    válasz Rony949 #57 üzenetére

    A Doom 1-2-t az vitte el a hátán, hogy előtte olyan még nem volt. Ha sz@arral kellett volna dobálni űrbohócokat, akkor is sikeres lett volna, mert forradalmi volt (persze nyilván erősen túloztam a tartalommal). A 3 megint csak forradalmi volt, a maga idejében imádták is, csak a baj ott volt, hogy egyszerre jött ki a HL2-vel, ami sok szempontból nagyobbat ütött, sztem főleg a szerény gépigény miatt, ami jelentősen megnövelte a vevőkört a Doom3 irdatlan gépigényéhez képest. Utána valamiért sikk lett a harmadik részt fikázni, pedig mondom, egyedül sztem csak a repetitív játékmenet szól ellene.
    Ez az új Doom tényleg kicsit közelebb áll az régi részekhez, de volt pár elem a 3. részből is. Bár tény, élvezetes a játék, de szerintem most inkább a nagyon fasza optimalizáltság az amiért szerethető, meg hogy a története konvergál a nullához, viszont pörög a játékmenete, ami manapság sikk fiatalok és elnyugatiasodó játékos társadalom körében. Én is eljátszottam vele, de egy kicsit összetettebb történet vagy cselekményszál jobban tetszett volna, így nagyon sivár.

    És itt jegyezném meg, hogy az hogy egy játékot megvesznek millióan mert a korszellemnek megfelelően eladható, az egy dolog, de maradandó csak is jó történettel, zenével és úgy cakumpakk jól kitalálva és összetéve lesz.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák