Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusher4587

    tag

    válasz troviko #9 üzenetére

    De még csak véletlenül sem. Én is ezt hittem anno, hogy egy jó telefonnal kiválthatom majd a sportkamerát, fölösleges vennem, aztán rájöttem, ez az ötlet mekkora hülyeség.
    Videózásban meg sem közelítik egy újabb GoPro képminőségét a telefonok, és itt a gyártók zászlóshajóira, 300k-s (vagy drágább) telefonokra gondolok, szerintem elég összehasonlító videót találsz YT-n.
    Ez pont olyan, mint fényképezésre egy DSLR vagy MILC, amik mellett egy P20 Pro is bohóc, a GoPro, ami videózásra lett kitalálva, az mindig is jobb lesz, mint az a készülék, ami mindent tudni akar egyszerre, de úgy igazán semmiben sem jó.
    Hero 6-osom van, a képstabilizálás pazar, mintha gimbal-on lenne a kamera, a színkezelése szubjektív dolog, van flat color és minimálisan túlszaturál, persze sokkal kevésbé, mint mostanában az AI-val "megáldott" telefonok, nekem ez így sokkal jobban tetszik, de az élesség, képminőség, a hirtelen változó fényviszonyokhoz való alkalmazkodás viszont jobb a telefonokénál, 4K felvételből minden képkocka olyan minőségű, mintha egy teló jobbfajta selfie kamerájával csináltad volna, és egész sok beállítás van, ami a felvételt illeti (ISO, záridő, szín, élesség stb.)...
    Arról nem beszélve, hogy sportkamerához képest a fényképek is egész vállalhatóak, videóban meg a többféle széles látószög baromi jól szokott jönni!
    A menü egyszerű, k*rva gyorsan kezelhető, de a sisakomról le se kell vegyem, van egy csomó parancs hangvezérléshez, az akkuval nem szopok, 5 másodperc kicserélni, és megint két óráig vehetek 4K-ban, egy fél cigis doboz (vagy harmadnyi okostelefon) méretű kacattal, ami tok nélkül is 10 méterig vízálló, és ez nem kamu vízállóság, mint a telefonoknál, nincs garanciavesztés, ha a strandon vagy a szörfdeszkán beázik.
    A biztosítási/garanciális konstrukciók és ügyintézés is olyan, ami telefonok esetében teljesen hiányzik manapság.

    De a felvételekre visszatérve, cserélgethetek rajta lencséket, szűrőket (ND filter, polár szűrő, színszűrők pl. víz alá stb., és ezek fizikailag, nem szoftveresen változtatnak a képen, minőségromlás nélkül, erre egy telefon nem képes) a különböző effektekhez, ilyen ma már a többkamerás mobiloknál nem létezik.

    Ami meg az ütésálló tokokat illetik, gondolom, azzal te is tisztában vagy, hogy ezek maximum a kézből padlóra ejtéstől védik meg a telefonod. Na, hát egy GoPro teljesen más történet, nézz utána, mit bírnak ezek a vackok, milyen baleseteket éltek már túl, vagy milyen az, amikor ágyúból lövik ki, repülőről ejtik le, sziklafalon gurul, emeletről esik, száguldó autó/motor mellett pattog az aszfalton, és végig megy a felvétel, nincs lefagyás, leállás stb. :N

    [ Szerkesztve ]

    Si vis pacem, para bellum!

Új hozzászólás Aktív témák