Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #72042496 #51 üzenetére

    Szerintem a beszámolók alapján azért érződik elhanyagolhatónak a különbség a 120Hz-ről a 240Hz-es monitorra váltáskor, mert ezekben az esetekben valahol máshol volt a szűk keresztmetszet, nem a monitornál.
    Nem akarom a teljes kalandomat leírni, csak annyit ami muszály, hogy, amikor én váltottam 60Hz-es! monitorról 240Hz-esre, elsőre az érződött, hogy ez valami fasza dolog akarna lenni, de túlnyomó részt a folytonossági és textúra élességi hibákkal jött szembe a kép, ezek voltak hangsúlyosak. Szóval kifejezetten szar volt, de forduláskor mégis tisztább maradt mint a 60Hz-es monitoron valaha láttam, ezért megtartottam.

    Azután ilyen ütemezéssel történtek, akkor óriásinak tűnő, két év távlatából visszanézve magukban aprócska előrelépések:

    -Az bios beállításainak végigpróbálgatása, cél a legjobb folytonosság.
    -A VGA frimver-jének frissítése.
    -Monitor energiagazdálkodásának kikapcsolása.
    -Biosban a decode above 4GB, és a Force L0 state bekapcsolása.
    -NVMe SSD-re költözés, sata vezérlők teljes letiltása.
    -HPET bekapcsolása OS-ben.
    -OS finomhangolás 1.
    -Bios finomítás 3.
    -MSI After-Burner törlése.
    -OS finomhangolás 2.
    -Hardverek leápolása 1. kör
    -OS finomhangolás 3. kör
    -Hardverek leápolása 2. kör

    Azt állítom, hogy mostanra van teljesen rendben az egész hóbelebanc. A legnagyobb OverDrive-al nincs a képen anomália, zaj vagy után húzás.
    Ugyan olyan kristály tiszta a kép mozgás közben is, és eszméletlen milyen jók lettek a színek, olyan mélyek a feketék hogy szinte fáj bele nézni.
    Ezt egy 6bit+FRC-s TN panelen..

    Szóval nem repül egyből a sült csirke a szájba a 240-es panel-tól, sőt még egyel kettővel gázabb is lehet, mint egy kicsit Blur-oló 120-as panelen keresztül nézni azt, ami a PC-ből jön.

Új hozzászólás Aktív témák