Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kengyel #3 üzenetére

    Ez pusztán abból a tényből adódik, hogy ez egy szimulátor. Nem egy lövöldözős kacsavadászat. A szimulátorokhoz rendszerint megfelelő perifériák megléte szükséges a megfelelő játékélményhez.

    Ebben az esetben minimumként tekinthető egy szimpla, pár ezer forintos joystick, beépített vagy különálló tolóerő-szabályozó karral ("gázkar") és néhány programozható funkció gombbal. Ezek között ha komolyabbat akarsz, akkor valami ilyesmi a belépő szint:

    De igazság szerint már egy 10.000 Ft alatt megvehető ócskaság is ezerszer több élvezetet nyújt, mint bármilyen egér-billentyűzet marhaság. Aztán ha rákapsz az ízére, akkor úgyis hamar lecseréled, ha meg nem jön be ez a "komolyság", akkor meg nem buksz sokat.

    A következő fokozat a néhány tízezer forintos szett, amiben már pedálok is vannak (függőleges vezérsík) és több különálló "gázkar" is (ebben az IL-2 epizódban is lesznek több motoros repülőgépek). Ezek sok esetben bármikor bővíthetők újabb eszközökkel (kapcsolótáblák, repülési műszerek). Itt könnyen el lehet szaladni a több tízezertől a több százezres tételig is.

    Aztán ha végképp unatkozol és vannak millióid, akkor otthonra is lehet ilyet építeni:

    Ez a fenti teljes cockpit valóban egy otthon megépített szimulátor. Több ezer (vagy akár tízezer) dollár értékű felszerelés. Csak igazi fanatikusoknak való, akik egy valódi szakszolgálati engedély árának a többszörösét képesek beleborítani ebbe a hobbiba.

    Remélem így már érezhető, hogy az IL-2 Sturmovik sorozat nem éppen egy billentyűzettel és egérrel hadonászós hülye lövölde. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kengyel #11 üzenetére

    "Majd szétnézek, a játék megjelenése még odébb van"

    Addig is ott vannak a korábbi IL-2 Sturmovik játékok (legutóbbi a Cliffs of Dover, ami a Battle of Stalingrad elődje, ugyan azon a grafikus motoron és az angliai csatát dolgozza fel). Ha modernebb éra érdekel, akkor Lock On sorozat ajánlható, tonnányi kiegészítővel és az alapjátékok már néhány euróért megvehetők.

    Polgári repüléshez meg Microsoft Flight Simulator X* vagy a kicsit régebbi, de még most is elég jól szolgáló Flight Simulator 2004. Mindkettőt csak úgy érdemes ha telenyomod add-on csomagokkal. A beépített repülők gagyik, sok műszerük nem is elérhető, repülési modelljük nulla, még tanuláshoz is szarok. Én például sok magyarországi repteret feltelepítettem már (fizetőst és ingyenest egyaránt) és sok add-on repülőm is van (pl: Cessna 172, C-47, Boeing 737NG (Malév festéssel), Airbus A320 (Wizz Air festéssel).

    *FSX: Csak ha bírja a géped... ami nagyjából azt jelenti, hogy 2006-os megjelenése ellenére még a mai napig rekorder gépigényű, ami annak köszönhető, hogy megjelenésekor még alig voltak több magos processzorok és az SP2 javítócsomag után a Microsoft leállította a fejlesztést és szélnek eresztette a csapatot... ezért eléggé optimalizálatlan, főleg AMD rendszeren. Látni itt-ott gameplay videókat 60 fps-el száguldozni a játékot egy csomó add-on mellett is (néha leesik 25-30 fps-re, de ez megszokott) és sokszor ilyen konfigok pörögnek hozzá: Core i7 5Ghz fölé húzva, 8 vagy 16 GB RAM, 2 x GTX580 VGA.

    Ellenben az FS2004 elég szépen felcicomázható kiegészítőkkel, elég szép az is, mégis sokkal jobban fut egy mai közepes vason is.

    Szerk: Csak a teljesség kedvéért megemlítendő polgári repüléshez még az X-Plane sorozat is. Sokan szeretik, de add-on tekintetben még lemaradásban van az FS sorozathoz képest. Más a szimulációs modell, van aki az FS-t szereti jobban, mások meg az X-Plane szimulációját.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kengyel #14 üzenetére

    Nekem egy kicsivel gyengébb konfigom van mint neked és a Cliffs of Dover elfut kb közepes grafikán. A megjelenésekor még úgy sem... Eléggé elcseszték az optimalizációt és mondjuk nagyobb városok vagy ipari körzetek fölé repülve már használhatatlanra lassult. Azóta némileg javult a helyzet, bár már bő egy éve be sem töltöttem.

    Emlékeim szerint Steam-en 9.99 EUR a játék, tehetsz vele egy próbát. A korábbi részekkel ellentétben már elég szájbarágós oktató mód került bele (elmagyarázza a repülőgép irányításának alapjait, hogyan vedd ki dugóhúzóból, melyik kezelőszerv mit szolgál, miért kell figyelned az átesésre, stb és a végén iskolakört kell repülnöd).

    (#15) grunge: A Rise of Flight jópofa, végre egy játék amiben tényleg izmozni kell a géppel, alaposan kell pedálozni is, hogy egy közelharcban tudd tartani a lépést. Kellene nekem is egy pedál szett, mert nekem is a joystick karját kell forgatnom hozzá és az nem olyan jó. Mondjuk én is csak az alapjátékig jutottam, nem vettem hozzá extra gépeket. Majd lehet megint előszedem. :)

    Arról meg lemaradtam, hogy a Cliffs of Dover új motort kapott. Ez van akkor ha már egy éve nem követem az eseményeket körülötte. Pont a bugok és a folyamatosan visszatérő szaggatás miatt hagytam fel vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz NateDogHUN #22 üzenetére

    De ha jól értem, akkor ez hivatalos frissítésként jött ki hozzá és nem valamilyen MOD?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz NateDogHUN #25 üzenetére

    Mondjuk én az IL-2 Sturmovik: Birds of Prey (XBox360, PS3) és a Wings of Prey alcímet viselő PC-s konverzió óta nem tudok a fejlesztőkben megbízni. A fenti hír is emlegeti azt a rémképet, hogy a Battle of Stalingrad megjelenhet konzolra is, de még az hiányzik...

    A konzolos IL-2 egy borzalom volt. Az átlagos arcade lövöldénél csak egy fokkal volt összetettebb, de megfelelő perifériák hiányában az irányítás nudli. Nincs is más dolgod, csak beröffenteni a motort, tolni neki egy kövéret és rögtön 2000-3000 láb magasan vagy (azokban a ritka esetekben mikor nem eleve a levegőben indul a harc). Vicc. Egyébként nagyon élvezetes arcade lövölde, hihetetlen jó hangulattal és zenei aláfestéssel, de kár érte az IL-2 Sturmovik név... adták volna ki valami más néven.

    Nem a konzolok ellen beszélek, én PC-vel és konzollal is játszom, de konzolon a szimulátor mint műfaj nem létezik (pedig sokan hiszik egy Forza Motorsport vagy Gran Turismo mellett, hogy azzal játszanak, de téves).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz grunge #27 üzenetére

    Hát ezt mondom én is. A vásárlók becsapása az egész, mert IL-2 Sturmovik néven kapnak valamit, aminek semmi köze a sorozathoz (szerencsére nem kellett megvennem, egy magazin számára teszteltem). Ráadásul a kampány java része a nyugati szövetségesek küzdelmeiről szólt, simán el lehetett volna adni valami hangzatos pátoszos néven. Mert arcade lövöldének az egyik legjobb, leghangulatosabb darab.

Új hozzászólás Aktív témák