Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grunge

    addikt

    válasz kengyel #3 üzenetére

    Irányítás..rendes nem gagyi joystick kell ide mint akármelyik szimulátorhoz. PL a régi Sturmovik 46-hoz is és társai. Ez a Rise of Flight motorját fogja használni, az is zseniális kis szimulátorrá nőtte ki magát. Szóval a joy-on áll vagy bukik a dolog igazából. Nekem volt Logitech Force 3D-m, na az eszméletlen sz*r volt játszhatatlan volt vele minden. Vettem itt ph-n egy használt force feedackes Microsoft FFB 2-t használtam kb ugyanannyiért mint a logi, na azzal megyníltak a fellegek. :)
    Ez van, szimulátorhoz elengedhetetlen a jó minőségő (nem feltétlen drága) joystick.

    159 SW 1.9 jtdm <3

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kengyel #3 üzenetére

    Ez pusztán abból a tényből adódik, hogy ez egy szimulátor. Nem egy lövöldözős kacsavadászat. A szimulátorokhoz rendszerint megfelelő perifériák megléte szükséges a megfelelő játékélményhez.

    Ebben az esetben minimumként tekinthető egy szimpla, pár ezer forintos joystick, beépített vagy különálló tolóerő-szabályozó karral ("gázkar") és néhány programozható funkció gombbal. Ezek között ha komolyabbat akarsz, akkor valami ilyesmi a belépő szint:

    De igazság szerint már egy 10.000 Ft alatt megvehető ócskaság is ezerszer több élvezetet nyújt, mint bármilyen egér-billentyűzet marhaság. Aztán ha rákapsz az ízére, akkor úgyis hamar lecseréled, ha meg nem jön be ez a "komolyság", akkor meg nem buksz sokat.

    A következő fokozat a néhány tízezer forintos szett, amiben már pedálok is vannak (függőleges vezérsík) és több különálló "gázkar" is (ebben az IL-2 epizódban is lesznek több motoros repülőgépek). Ezek sok esetben bármikor bővíthetők újabb eszközökkel (kapcsolótáblák, repülési műszerek). Itt könnyen el lehet szaladni a több tízezertől a több százezres tételig is.

    Aztán ha végképp unatkozol és vannak millióid, akkor otthonra is lehet ilyet építeni:

    Ez a fenti teljes cockpit valóban egy otthon megépített szimulátor. Több ezer (vagy akár tízezer) dollár értékű felszerelés. Csak igazi fanatikusoknak való, akik egy valódi szakszolgálati engedély árának a többszörösét képesek beleborítani ebbe a hobbiba.

    Remélem így már érezhető, hogy az IL-2 Sturmovik sorozat nem éppen egy billentyűzettel és egérrel hadonászós hülye lövölde. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák