Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz Penguin95 #11 üzenetére

    Szintén. PGA-val még nem volt problémám, míg LGA-t már sikerült elhajlítani, pedig óvatosan csináltam mindent. :W
    Mondjuk annyi szerencsém volt, hogy sikerült őket visszahajlítani, így foglalat csere nem kellett.

  • bunfi

    őstag

    válasz Penguin95 #11 üzenetére

    Egy bizonyos lábszám felett elkerülhetetlen az LGA, de sokkal nehezebben javítható is. Ha elhajlik egy-két láb a foglalatban, akkor az egész fogalat cseréje sokkal melósabb, mint egy két elhajolt láb egy processzoron. Meg ahogy előttem írták a szomorú eseteket (amelyekhez sajnos én is csak csatlakozni tudok a foglalatvédő műanyag nem megfelelő felhelyezésével előidézett helyzetemmel) nem is ritka. Még a legjobbak is elkövetik.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Penguin95 #35 üzenetére

    Vihetnék, de nem viszik. PGA-t viszont tucatjával. Nem elméletről beszélek, ez a tapasztalat. Viszont sérült LGA-ból kábé 2-3 esetet láttam (behozva), és összeraktam már párszáz gépet, meg javítottam még többet is...az utóbbi egy évben pedig 5 különböző forrásból származó ősöreg, LGA775-ös alaplapot is vettem, amik végigzötyögtek Kínától kezdve Európán át Amerikáig, 3 közülük elég idióta módon volt becsomagolva, kupak nélkül vagy dobozból kilógva, szarul kipárnázva...és érdekes módon nem volt sérült ennek ellenére sem a foglalat egyik esetben sem. A retró lapokat azért hoztam fel, mert azoknak már szinte soha nincs meg az eredeti doboza, tehát, ha az LGA a nem megfelelő csomagolást és szállítást is túléli, akkor különös hülyeség kell ahhoz az eladó részéről, hogy egy újabb, értékesebb deszkát a saját csomagolásában úgy kapj meg, hogy sérült a tüskesor. Ezt egy PGA processzorról messzemenően nem lehet elmondani, mert amikor egy panda seggében csempészik át az üzbég vasútvonalon a kínai bácsik a 0,3-as polipropilén tokjában, egy vékonyka szivaccsal a pin-eken és egy befőttesgumival átkötve (és ez még az igényesebb csomagolás), akkor ott finoman szólva is nagyobb az esély a sérülésre. Ne tudd meg, hányat láttam már szíjjelküldve. :(
    Amúgy játszhatnék én is fordítós játékot és mondhatnám, hogy "Egyébként ha valaki képes ráejteni a processzort a foglalatra, annak szerelnie nem szabad. Eleve nem fogjuk meg úgy a dolgokat hogy bajuk eshet, de ha már úgy fogjuk, akkor baromira odafigyelünk rá."
    Két felé ágazik a történet. Az egyik, hogy még mindig arról beszélünk, hogy a DIY piacon nem avatott szakértők és rutinos, vén rókák raknak össze gépeket, hanem Pistike, aki izgalmában igenis rátenyerel a procira szerelés közben...tőle nem elvárható az az odafigyelés és rutinosság, ami egy szervizestől igen (ezért is kell minél hülyebiztosabbra tervezni a sérülékeny részeket)...és akkor elérkeztünk a másik ághoz, hogy még ott sem, ezek szerint. Félreértés ne essék, az elmúlt 26 éveben csináltam már én is balfasz dolgokat, kinyírtam például egy deszkát azzal, hogy ittunk párat a biznisz örömére aztán hazaérve persze, hogy elkezdtem beszerelni és csak lecsúszott az a fránya csavarhúzó a procihűtő leszorítójáról és végig vágta a fél deszkát ( :D) vagy sikerült már fordítva beleerőszakolnom RAM-ot a foglalatba hullafáradtan (nem könnyű :D ), aztán még be is kapcsoltam...szóval senki sem bűntelen, minden ember hibázik néha...itt az arányszámokról van szó, megfejelve azzal a plusz faktorral, hogy eleve nem gyakorlott népek fognak bajlódni az összerakással. A PGA ilyen szempontból mindig is jóval nagyobb sérülékenységgel bírt...és az nem érv, hogy "de akkó könnyebb javítani is"...mert eleve nem kell olyanra csinálni, hogy könnyen elb*szható legyen. Én 17 év alatt egyszer se voltam még csak a közelében sem, hogy kárt tegyek egy LGA foglalatban (PGA proci ellenben már maradt a kezemben nekem is, hűtőstől), de semelyik másik kollégám sem, pedig volt belőlük jó pár az évek során, ezért is tartom ultimate balfaszságnak, akinek mégis sikerül összehozni egy ilyet, de mint mondtam, emberek vagyunk, néha hibázunk...szerencsére ekkorát nagyon ritkán, a statisztika is ezt mutatja...és EZ A LÉNYEG. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák