Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz Mr Bond 007 #18 üzenetére

    Kik azok a releváns szereplők? Samsung? Pebble? Motorola? Hogy tarthatják a legjobbnak, ha még képlékeny és nincs is kész? Én az alapján mondom, amit már biztosra tudunk róla: a kijelző egyértelműen nem transzflektív, külön meg lett említve, hogy nem mutatja folyamatosan az időt, csak ha a kezed úgy emeled, mintha meg akarnád nézni. Az 1 napos üzemidőt is az Apple keynote-on mondták ("esténként felrakod tölteni").

    Az UI egy dolog. A 386-osomon a Win3.11 és az MS Word 6.0 is hasít. Képes lennék vele megírni egy szakdolgozatot? Képes, teljesen jó szövegszerkesztésre. Lehet vele internetezni? Nem, 25MHz procival, 6MB RAM-al nem lehet (pedig 1998-ban még lehetett!). Attól még, hogy a gyári felület és a kimondottan erre szánt programok jól futnak, kiengedve a nagyvilágba, ahol mások az elvárások, nem fog működni. Igen, túlzó a példa.

    Az, hogy "ha kell, majd beleteszik a megfelelő hardware-t", az engem, a jelenlegi modell tulajaként nem vigasztalna, akkor ugyanis egy új telefont kéne megvegyek. Sajnos RAM-ot nem lehet letölteni az internetről.

    Való igaz, hogy az Apple egy profitorientált cég (mindegyik az), de ez nekem csak akkor jó, ha Apple részvényes vagyok. Nem vagyok, tehát bár belátom az Apple szemszögéből ez miért jó, nekem nem kötelező ennek örülni, nem is fogok. Te örülnél, ha a sarki pékség gondolna egyet és kétszeres áron kezdené árulni a kenyeret? Persze, hogy a péknek jó, de te átmennél egy másikhoz. Gondolom.

    Lehet, hogy droidos fejjel gondolkozom, de időtálló készülékeket veszek magamnak (vagy ajánlok másoknak). Még ha most elég is 1GB RAM, jövőre már akkor is kevés lesz (az interneten, azaz az UI-n túlról beszélek). Nézd meg, mennyi memória betölteni az indexet! Vagy az ArsTechnikát! Ez nem lesz sokkal kisebb mobilon sem, ez a weboldalaktól függ, amit látogatsz, és minden évben minden redesign után egyre több kell majd. Mit gondolsz, egy 6 éves laptopon miért lassul be a böngészés? Nem azért, mert régen telepítetted újra, nem a Core 2 Duo kevés, hanem az 1-2GB RAM (meg a haldokló merevlemezek, a folyamatos lapozófájltól)! Ezt minden egyes alkalommal el kell magyaráznom embereknek, akik "csak böngészésre használták, ugyanazzal a szoftverrel miért nem olyan gyors, mint újkorában?". De mindegy, miután az iOS-ben nincsen fájlkezelés, tudom, hogy számomra nem megfelelő, soha fel sem merült bennem egy iPhone igénye. Anyámnak egy iPad Minit vettem, mert ő még a számítógépén sem érti, mi az a 'fájl' meg a 'mappa', neki ez az egyszerűbb (bár az iTunestól a falnak megy).

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák