Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    A Pana az LCD tévéihez is az LG-től veszi a panel-t, mégis sokszor jobb képminőséget ér el vele, mint az LG maga a saját TV-inél.
    Még biztos sokat kell fejlődnie a Paná-nak OLED fronton, de előbb-utóbb, ha nem is saját panellal, de versenyképes készülékekkel lehetnek jelen a piacon.

    Aki meg fanyalog, az gondoljon bele, mi a jobb: Pana OLED TV-k nem saját panellel vagy semmilyen OLED TV a Panától, csak LCD... :U

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Viktor81 #30 üzenetére

    Figyi, ha a Renault-nak több tapasztalata van a kis hengerűrtartalmú dízelekkel mint a Mercinek, akkor a Merci hülye lenne euró milliárdokat elkölteni egy saját takarékos dízelmotor kifejlesztésére, miközben simán meg tudják venni. Tudod milyen hibákba bele lehet futni egy R&D tevékenység során? Mennyi plusz költséget jelent az előre nem látható gondok kiküszöbölése? A Merci a Renault motorok vásárlásával pénzt, időt, és erőforrásokat takarít meg.

    Lehet, hogy egy saját fejlesztésű motor a végén jobb lenne (teljesítményben, hatásfokban, minőségben, élettartamban, stb.) mint a Renault motorja, de amikor az autógyártók filléres alkatrészek beszerzési költségén is eurocenteket szeretnek spórolni (tudom, mert autóalkatrész fejlesztő/gyártó cégnél dolgozom), akkor egy saját dízelmotor kifejlesztése, pláne a nem húzóterméknek számító kis- és középkategóriás modellek számára, elég észszerűtlen döntés lenne a Merci részéről!

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Viktor81 #65 üzenetére

    Ezért írtam, hogy én nem írnám le a Pana OLED TV-ket csak azért mert LG panel lesz bennük. Nyilván megvolt a döntésük oka.
    Lehet, sőt szinte biztos, hogy ha nagyon akarnának tudnának jobbat csinálni, de a japán elektronikai cégek szenvednek, egyszerűen már nincs annyi haszon a TV üzletágban, hogy megérje nekik milliókat költeni a fejlesztésekre. Ezért is van az, hogy a jövőbe tekintve inkább már a Smart Home-ra koncentrál a Panasonic.

    A Samsung amúgy tankhajókat is gyárt. Sőt, biztosítási termékeik is vannak. :K

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák