Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz nyisziati #6 üzenetére

    Mondjuk számomra az OIS a feature-ök és a hardware nagy részénél fontosabb lenne, szóval adhatnának ki olyan középkategóriát is, ahol lenne, és inkább máshol reszelnének rajta egy kicsit (és itt mondjuk akkor nem 4/128 lenne a RAM/háttértár, hanem csak 3/64).
    Például hardware-ben már a mostani Galaxy A8-am is bőven többet tud, mint amit kihasználok (illetve ez a P30 Lite is), de az viszont nagyon idegesítő, hogy rengeteg elmosott képet csinálok vele (általában mozgó témát próbálok fotózni).

  • adalbert1

    veterán

    válasz nyisziati #17 üzenetére

    Ok, de ezek között egy rakás olyan van, ami már kifutott, illetve egzotikusabb modellek, amihez valószínűleg nulla support van itthon, külföldre meg nem küldözgetném gariztatni - ennek ellenére még fogok játszani a szűrőkkel, hátha találok valami olyat, ami megfelel.

    Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem csak az OIS a fontos, hanem a normális, Magyarországon is érvényesíthető garancia, IP védelem (legjobb az IP68), az értesítési led-et is kedvelem (habár a legtöbb új szériából kimarad), illetve mióta volt S7-em, azóta az amoled panelt is nagyon megszerettem.
    Szóval minden paramétert figyelembe véve az S9 tetszik a legjobban, csak sajnálok ennyi pénzt telefonra kiadni (illetve itt is van, ami nem tetszik, pl. kicsit hajlított kijelző, stb) - szóval ha fele olyan jó hardware-rel lenne mondjuk egy S9 Lite, ami tudná a fotós képességeket (OIS-t is), amoled panelje lenne, IP68-al és értesítési leddel, 2 év itthoni garanciával, olyan 100k körül, akkor már lehet, hogy indulnék megvenni :)

    elfelejtette: az kemény, hogy ennyi páralecsapódást nem élt túl - ehhez képest nekem a Nokia E72 anno kibírta azt is, hogy koncerten, szakadó esőben kameráztam vele - akkor úgy tűnt, hogy behalt, száradt 1-2 napot, és ment tovább gond nélkül :). Igen, amúgy egyetértek, ez is egy fontos tulajdonság, nekem nagy megkönnyebbülés, hogy nem kell ezen is aggódni.

    Bossyy: és mennyi ideig/hány darab P20 volt olyan áron? Mert mire az egyik topicban láttam, hogy van, addigra már 0 db volt készleten - szóval ez nem igazán egy széles rétegnek elérhető ajánlat, pár szerencsésnek talán jutott belőle (Mate 10 Pro is 80k-ért volt állítólag, az is nagyon megérte volna ennyiért), de ezt az árat kár szerintem felhozni abból a célból, hogy összehasonlítsd egy normál árral.

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    veterán

    válasz nyisziati #26 üzenetére

    Családon belül még megvan, most barátnőm használja, és ő többet is fényképez vele, így úgy voltam, hogy inkább nála maradjon. :)

    Igazából a Galaxy A8-cal is elégedett vagyok teljesen a fotós dolgokat kivéve, szóval lehet, hogy egyelőre még nem cserélek, de erősen az S9 felé hajlok (az S10e is tetszene még, de normális helyen véve így megjelenés után nem sokkal még elég drága).

    elfelejtette: hmm, azt hittem, hogy ez már valami újabb telefon volt (a leírásod alapján), azt gondoltam volna, hogy azok a régi Siemens-ek jobban össze voltak rakva (anno apámnak volt Siemens M35-je, az egy elég korrekt strapatelefon volt :) ).

    Bossyy: hát nem tudom, aki ilyen céllal vesz telefont, annak még van hova fejlődni - alapvetően szerintem a saját igényeinek megfelelően kellene az embernek telefont választania, és nem azért, hogy ezzel tűnjön ki a környezetéből :)

Új hozzászólás Aktív témák