Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Fryskitt #155 üzenetére

    Ugyanabban a bekezdésben van leírva, hogy miért frankó, amiből a hiányosságokat idézted.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • esgabor75

    csendes tag

    válasz Fryskitt #163 üzenetére

    Örülünk, hogy te jobb telefonteszteket tudsz írni!
    És annak is, hogy te ekkora teloba sokkal több mindent bele tudnál tervezni! Kérdem miért nem teszed, vagy kritikus a szakmád?

    Infra port miatt nálam kapásból az összes ellenfél kihullott. Nálunk évek óta nincs taviranyitó a házban a gyerekeink miatt.

    Qi töltés kit érdekel, napi 30 perc töltés elég az egész napra.

    Ha igazi fényképeket akarok ott a Sony a6000. Hétköznapi fotokra bőven elég. A 4K kamera stabilizációt meg reméljük később javítani tudják szoftveresen.
    Ennyi pénzért megérdemli az ajánlott plecsnit.

  • esgabor75

    csendes tag

    válasz Fryskitt #165 üzenetére

    Szerintem sokan gondolják ezt rólad itt a fórumba csak nem írják le, mert elegük van a sok degradáló beszolásokból.

    Kapásból belém is kötöttél, kb ehhez értesz, mindenkiben és mindenben csak a hibát látni.

  • torma1981

    veterán

    válasz Fryskitt #163 üzenetére

    Miket felsoroltak hibákat fel sem kellet volna. Csomó drága telóban nincs vezeték nélküli töltés, jack,stb. Már mindegyik lassan így jön ki. Amúgy a gyors töltés miatt felesleges is a vezeték nélküli töltés. Ára meg szerintem kezdő árhoz képes nem rossz. Szerintem sehol sincs az S9 hozzá képest.

  • torma1981

    veterán

    válasz Fryskitt #170 üzenetére

    Most hiába sírunk a jack csati miatt valami miatt ebben az irányba mennek el a gyártók. Gondolom még olcsóbb a gyártás. Az tuti,hogy most oda csaptak a konkurenciának.

  • borand

    aktív tag

    válasz Fryskitt #163 üzenetére

    Én beállok mögéd. Tényleg mintha rá akarnák erőltetni, hogy ez jó, de félre ment nagyon. A M10P után ez szimplán gáz.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Fryskitt #165 üzenetére

    Próbálom úgy megfogalmazni az alábbiakat (és a cikkben is erre törekedtem), hogy egyértelmű legyen, illetve némi hátteret is adnék a dolgoknak.

    Egyrészt a Mate 10 Pro megjelenése óta Mate 10 Prót használtam egészen február végéig, tehát meglehetősen jól ismerem a Huawei rendszerét és mivel irgalmatlan sokat fotózok (bár elsősorban social media felhasználásra) és videózok, ezért pontosan tudom, hogy ott mik a kamera korlátai. Mindezek mellett pedig azt gondolom, hogy a Mate 10 Pro amúgy egy rohadt jó telefon, valami 230 app volt rajta, nem lassult és állati jó az üzemideje. Meg még ki is néz valahogy.

    Aztán S9+ lett helyette. Az is egy baromi jó telefon, noha az üzemidő NAGYON hiányzik (meg érdekes módon pár Huawei extra is, de ez most mindegy), szóval alapból induljatok ki abból, hogy tökre nem a levegőbe beszélek, pont képalkotás kapcsán elég markánsak a tapasztalataim.

    Na. És akkor a lényeg.

    A P20 Pro azért frankó (és izé, azt hol olvastad, hogy frankó = kifogástalan?), mert egyrészt ha a kamerákat kihagyom a képletből, akkor gyors, könnyen kezelhető, benne van egy csomó apró extra (igen, az infra pont tök jó példa) és tényleg széjjelüti például az S9+-t üzemidőben. És igen, fel van sorolva néhány hiányosság, a jack nekem fontos, ezért mindig leírom (de sajnos az a trend, ami), nekem a Qi is fontos és a memóriabővítés is az, bár 128 GB-on elég jól elfértem a Mate 10 Prón is egy röpke fél évig (aztán már nem, de én rendellenesen sokat videózok).

    Szóval mivel a Mate 10 Pro is egy frankó telefon, ez pedig egy jottányit faszább, ezért ez is frankó.

    A kamera kapcsán pedig azt gondolom, hogy a DxOMark masszívan eltúlozta ez az eredményt, ha a pixelbuzgerálás oldaláról nézzük a dolgot. Viszont - és tényleg lépjetek egy fél lépéssel hátrébb - az enduser kap egy olyan eszközt az kezébe, ami 0,3 mp alatt lezárt kijelzőről lő egy tényleg éles képet (ez amúgy rohadt kevés idő, nem tudom, hogy megvan-e), 6 mp-et kézből exponál este és azzal nemigen versenyez senki, 3x zoommal is abszolút normál használat mellett rendben levők a képek, 5x zoommal pedig zömmel. Izé, szerintem ennek így pillanatnyilag nincs párja a piacon.

    És bocs, biztos szentségtörés, de az a lesajnált AI (vagy nevezzük bárminek) témafelismerés tényleg azt adja Átlag József kezébe, hogy a makrózott katicabogártól is elájul a család, meg a nagyi főztjéről is guszta lesz a kép, meg ha kék az ég és süt a nap, akkor rátol egy olyan szaturációt, mintha a Paradicsomban lennénk és Átlag József büszke és elégedett férfi lesz. És lehet, hogy neked (nektek) ennél fontosabb, hogy 40 mpx esetében mennyire éles a kép bal széle, és ebbe nem csak bele lehet, hanem bele is lehet kötni (ahogyan ezt a teszt is megteszi), de pls. Pls, ezt ti is csak addig nézitek, amíg keresitek, hogy mibe lehet belekötni, ha én azt a cicás képet (ami így szörnyű meg úgy szörnyű) átküldöm a cica gazdájának, akkor az a cicás kép az összes mobil eszközön háttérkép lesz, meg még az is lehet, hogy A4-ben ki lesz nyomtatva és keretezve és a világ legjobb fotója lesz. És nem azért, mert olyan jó TECHNIKAILAG a kép, hanem mert a macska éles, a fények és a színek rendben vannak és elkaptunk egy pillanatot, amikor a cica olyan, amilyen a valóságban is. És egy esélyem volt erre a fotóra, mert a következő pillanatban már a kanapé alatt volt.

    Szerintem ennek a telefonnak van egy olyan kamerája, amit lehet, hogy ideális fényviszonyok között leüt egy Apple, egy Samsung, de nem ideális fényviszonyok között éljük le az életünket. Ez viszont akkor is elég magabiztos, amikor a többiek erősen küzdenek, konkrétan nem csináltam szar képet este. Egyet sem. For sure.

    Nyilván nem hibátlan. Videóban például ostoba és az előlapi cucc sem elég nívós. De simán elvinném nyaralni (ahogyan a Mate 10-et és a Galaxy S9+-t is arra használom, hogy a bogutazik Instagram profilt teleszórjam, de még EyeEm-re is telefonos képeket töltök fel), a magam részéről azért maradok csak a Samsung mellett, mert specifikus(abb)ak az igényeim, kell a jack és a microSD, mert sok anyagok készítek és repülőn elég szar, ha nem tudok tölteni és headsetet használni egyszerre. És jobb az előlapi kamera videóban. Ha ezek nem lennének, akkor lehet, hogy a Huawei-t választanám, mert összességében képalkotásban nem rosszabb, sőt. Viszont 2 napot elmegy töltés nélkül.

    A másik észrevételem pedig az, hogy annyira túl volt hypeolva a téma (a bemutatón is, meg DxOMark, meg kutyafüle), hogy lehet, hogy itt most tényleg mindenki azt hitte, hogy a kínaiak átlépik a fizika korlátait és három darab körömhegynyi szenzorral DSLR-minőséget hoznak? Mert az csalódni fog a Tomi mosópor erejében is. Ha viszont azt nézem, hogy a telefonos fotók úgy általában milyenek és mekkora hányaduk megy azonnal a kukába, akkor viszont azért elég jó a végeredmény. És majd lesz összehasonlító kamerás teszt, ahol majd mindenki méregetheti centivel a CA-t, de megcsináltam a párizsi képek zömét S9+-szal is, és tökre biztos vagyok benne, hogy nem jobbak az eredmények, leginkább akkor, ha a fény nem ideális.

    Nem kívánok túlságosan többet ehhez hozzáfűzni (azért ekkora ez a post), meg nem is tudnék, majd jön az összehasonlító és majd mindenki fikázhatja a legjobban utált márkát, meg ajnározhatja a kedvencét, mert még az is benne van a szituban, hogy különböző emberek különböző módon ítélnek meg ugyanolyan fotókat.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • esgabor75

    csendes tag

    válasz Fryskitt #324 üzenetére

    Barátom ha akarom mind a 3 telot ma megveszem. És ha akarom mindhármat távírányítónak használom. Csak kettő belőle arra jó hogy nem az ujjam vége kopik amikor a tvn megnyomom a kezelő gombot. Jah a két projektoromhoz létrára is fel kéne másznom. Na mind1. További jó degradálást.
    Amúgy ma volt a kezembe MMban NEKEM BAROMIRA BEJÖN!
    Te meg használd a nokia 3320ad. ;-)

    Ui: Szerinted iphon s9 melé nem kell egy normális fényképező? Hát az a vicc

    [ Szerkesztve ]

  • Saccco

    nagyúr

    válasz Fryskitt #381 üzenetére

    Amúgy a B lesz a P20 Pro, szerintem.

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • shift+ő

    senior tag

    válasz Fryskitt #467 üzenetére

    Nincs hitel, ez egy hitelkártya azonnal levonják a vételárból a kedvezményt. Amit te akár másnap de, a következő forduló napig bármikor kamatmentesen visszatölthetsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Sodomizer

    csendes tag

    válasz Fryskitt #487 üzenetére

    Azt így hirtelen nem tudom. A tippem az hogy 15.ig tart az előrendelés, és utána kezdik kiszállítani. Legjobb eset 16.a vagy később. Csak azért lepődtem meg hogy a P20 Pro-kat már viszik. Lehet azokra van valami egyéb regula

Új hozzászólás Aktív témák