Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz <Adamsky> #12245 üzenetére

    Mivel céges telefon, így nagyon nem erőltetném az ügyeskedést a P10 esetében :D szerencsére a rendszer sem indokolja, hogy szoftveres hibák miatt váltson az ember.
    A P8 Lite pedig elment szervizbe, szerencsére két sarokra van egy Huawei szervizpont, így nem erőltettem az unofficial megoldásokat - az unlock kód áráért megcsinálják. Elvileg holnapra kész lesz :)
    Csak a nosztalgia miatt szomorított el egy kicsit, még az előző Xiaomi telefonomon is kipróbáltam ezt-azt (Redmi 3 Pro), amikor valami miatt úgyis újra kellett telepítenem a rendszert, akkor megesett, hogy váltottam romot is :)

    Itt viszont felmerül a kérdés - van még olyan gyártó, ami engedi a BL nyitást? Mert a Xiaominál is rémlik valami hasonló.. ott is igényelni lehetett kódot, de nem tudom az változott-e.. Samsungom 5-6 éve nem volt, LG soha - a mainstream márkák hogy állnak a kérdéshez?

    /Tudom, Googlezzam ki, de hátha van valakinek személyes élménye, véleménye.. amúgy is már elég késő van :D /

    Egyrészt megértem a termékek "védelme" miatt, a gyártó a sw-rel garantálja a készülék működését, és semmi haszna nincs számukra a mögöttes közösségnek, ROM-oknak - de egy időben a geek-ebbek körében egy jól moddolható telefonra nagyobb volt az érdeklődés, és híre volt azoknak a telefonoknak, amik mögött volt közösség, és "főzött romok" (micsoda kifejezés :DDD)

    Az első androidos telefonomra a gyári 667Mhz-es órajelű CPU-hoz készült olyan kernel, ami stabil 1200Mhz-et tudott, de emlékeim szerint létezett 1400-as is, de azt már nem mertem feltenni :D Az is igaz, hogy ekkor még komoly gondok voltak szoftveresen, emiatt volt érdemes moddolni, proci órajelet rángatni.

    Szóval régi szép idők.. /OFF

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák