Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrrs

    tag

    válasz Tsebacsi #17027 üzenetére

    Detto!

    Nekem sem sok bajom van a M10P-val, de a Media-ban azért is mindig összefogdosom az X-et és a 9+-t.
    Sokáig nem is értettem, hogy mi lehet az oka annak, hogy valahogy "jobbnak" érzem őket, aztán valójában meg szerintem nagyon egyszerű. A dolog ott romlik el, amikor az első tokot felhúzzuk a telefonra. Elveszti önmagát a készülék. Egyre többet agyalok azon, hogy szupi ez a Mofi meg véd meg minden, de így már nincs M10P érzésem. Hülye dolog tudom, mert a külső nem minden, de akkor is. A gyári szilikon tokban még megvolt ez az érzés nagyjából, de most nincs.

    Továbbá én egyre jobban azt érzem, hogy ez az Android, mint rendszer egy "vakvágány". Valahogy nem az igazi. Szép így az új NOVA-val, pörög is, de a play áruházban azt látom, hogy sok a kacat. Felrakok egy x programot és valahogy olyan tákolmány érzetem van. Szerencsére a Band 2 Pro ill. az ÚJ Health felülete bitang jó lett! Az Apple-nél azért ez jóval összeszedettebb.

    Aztán elgondolkodtam azon is, hogy mennyibe kerülne egy viszlát Windows PC/laptop és Android telefon és hello full Apple platform mindenből. Valahogy mindig is irigyeltem azokat, akik egy macbook és iphone kombóval elvannak és nincs hiányérzetük. Videót vágnak, zenét készítenek, Photoshop, stb. Tök jó. Ez a minimalizmus régóta vonz engem, csakhát a platform váltás nem olcsó.

    És tényleg nem kötekedésből, de vannak ennek a telefonnak gyengeségei és légyszi tekintsünk el attól, hogy "nekem meg jó, te vagy a keszeg" blabla...., lássunk tisztán: vannak bajok a videóval és vannak bajok a fotózási képességekkel is. Nem egetverő nagy bajok (16:9 hiánya, alacsony videó bitráta, amit a YT tovább butít...,stb.), de léteznek, főleg ha megnézzük az árcédulát. Én nem 10-ból 3 jó képet akarok lőni autó módban, hanem 10-et és nem akarok mindent RAW-ozni, hanem azt akarom érezni, hogy amit kifizettem az MINDIG egy standard szinten működik (szürkület/borongós idő vs AI, hát borzalmas a végeredmény).

    A másik dolog tényleg ez a frissítés. 128-ról indultam, minden update valami megváltásként várt valami volt, de csak addig, amíg jött az új, aztán már sz@r a 145 is, csak mert van újabb. Ez tényleg gáz. 8.1 sehol, közben meg már van 9, de abból is lesz 9.1...

    Tudom, tudom, az Apple-nél sem túl rózsás mindig a helyzet és az X pl. 2x annyiba fáj, mint ez, de amikor látok egy X-el készült képet vagy videót elfog a sárga irígység. Hát WOW, itt ez miért nem megy?
    Szóval fogadjátok el azokat is, akik kicsit magasabbra teszik a lécet és talán picit csalódnak erről vagy arról az oldalról a készülékben. Nem fogja mindenki eladogatni, meg földhöz csapkodni, egyszerűen csak azt érzik amit pl. én is, hogy basszus, előfizetésben havi 9ezret fizetek érte még 15 hónapig és sajnos nem érte meg, mert nem az igazi, mert nem hibátlan. És nem jobbat akarok, hanem jó lenne ha kevesebbe került volna, mert pl. az előző Lenovo 8 magos MTK kínai "vackom" azért annyival nem volt rosszabb, hogy a 30-at alig kaptam meg érte makulátlan használt állapotban.

    Ettől függetlenül örülök a gépnek és büszkén hordozom, mert tényleg szuper, nem hagy cserben, azonnal pörög, sokáig bírja az akksi, csak ma már tudom, hogy ezzel sajnos nem fogok média oldalról rombolni. Ahogy egyszer hallottam valami nagyképű majomtól, hogy hiányzik belőle az a plusz, amitől azt érzem, hogy ez egy nekem való, tökéletes készülék. :)

Új hozzászólás Aktív témák