Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kai_Rong

    senior tag

    Sziasztok! :)

    Nagyon gondolkodom egy One vásárlásán, amikor megláttam róla az első képeket és a specifikációkat, szerelem volt első látásra. Jelenleg még mindig az első okostelefonomat gyűröm, egy ZTE Blade-et, de már kezdi így két és fél év után az utolsókat rúgni, a 4.2-es custom rom már rendesen szaggat, heti szinten háromszor-négyszer lefagy, tényleg megérett már a cserére... Szeptembertől kezdődik a karrierépítés, gyakran kell majd a Távol-Keletre járnom, szóval most már egy megbízható jó telefonra van szükségem.
    Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek kártyafüggetlen készülék esetén mikor várható nagyobb áresés? Ezt a 200k-t sokallom, ma néztem a speedshop honlapját, "lejjebb" ment 195-re, de ez még mindig nem az igazi.. Kevésbé megbízható GSM-esnél láttam már 155-ért is, de az unibody miatt félek, hogy a normális garancia hiányában szívás lesz a vége. Eddig szerencsésnek érzem magam, egy telefonomat sem kellett még szervizbe vinni, de az ördög sosem alszik. Szóval, mit tippeltek, mikor lesz olyan 160/170k-s ár körül?
    Kicsit bosszantó, hogy bontatlan ájfón5-öt már láttam 155-ért, samsung garis új, bontatlan S4-et pedig 150-ért. A HTC viszont továbbra is nagyon tartja az árát :( Igazából az előbbi két opció is játszik, de az iOS-szel az a probléma, hogy a drágán megvett appek androidos licenszét nem tudom átvinni oda, szóval az jó 50k bukó így alaphangon, a samu meg nagyon nem tetszik kinézetre, support ide vagy oda. Viszont ha szeptemberig marad a 200k-s ár, akkor viszont beadom a derekamat a samura, bármennyire is ez a HTC a nagy szerelem.

    Kínában fogdostam a One-t a China Unicomnál, ott a megjelenéskori ára 4800 yuan volt (176k), jóval olcsóbb, mint itthon, ráadásul az ottani változat dual-simes is meg alapból kártyafüggetlen. De az androidja miatt nem mertem megvenni...

    Láttam most a T-mobile-os akciót, de félek attól, hogy nem lehet normálisan kártyafüggetleníteni, és akkor külföldön nem tudom használni normálisan a telefont :(

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz vasii #8880 üzenetére

    Köszönöm a választ, Neked is, Dreamie-nek is és Lobodának is, szerintem a héten berendelem, hátha kapok egy hibátlan példányt :)

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Megrendeltem a T-től, kedden délelőtt elvileg kézhez is kapom. Valamikor meg majd kifüggetlenítem. Nagyon remélem, hogy nem egy illesztési hibás/pixelhibás/egyéb problémás készülékkel örvendeztetnek meg :U Mondjuk akkor max visszaküldöm...

    Olvastam korábban, hogy többen vettetek már tokot, illetve kijelzővédő fóliát. Melyiket ajánljátok, melyik vált be a leginkább? Nem vagyok annyira telefonleejtős, inkább az asztalra pakolós-karcolós esetektől tartok :D

    Még egy kérdés: a SIM-kártyát hol lehet kitöretni microSIM alakúra? Kínában bármelyik random mobilboltba vagy szolgáltatóhoz bementünk, átalakították microSIM-mé, itthon ez hogy megy? :)

    Köszi a tippeket!

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Most csengetett a futár... Ezüst HTC One. Ez az első high-end mobilom. Ráadásul ZTE Blade-ről erre átállni, hát... érdekes lesz :)

    Serial alapján Shanghaiban született a kicsike, májusban, remélem, idén ősszel visszaviszem szülővárosába, látogatóba. Szerencsére illesztési hiba nincs, pixelhibából is csak egy pici van, ami a kék színnél látszik a jobb alsó saroknál, egyáltalán nem zavaró, a harmadik tesztfuttatásnál vettem csak észre... A közelségérzékelő tökéletesen működik. Remélhetőleg más hiba sem fog előjönni.

    Tokból a Nillkinnel meg volt elégedve, aki vett? Fóliából milyet érdemes vásárolni? A ZTE-n Brando volt, az elég jól bírta a strapát.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Nekem nagyon jó üzemidőt fut a telefon :) Tegnap este feltöltöttem, már a 4.2-es update-tel, valóban gyorsabban felcammogott 100%-ra, az első töltés még 4.1-gyel majdnem egy jó másfél órával tovább tartott. Éjszaka levettem a töltőről, reggelig 2%-ot merült, de valszeg lesz ez még jobb is, mert még csak két töltési cikluson van túl az akksi.

    Amik nálam sokat szívnak az akkuról, azok a különféle kínai IM-programok, a QQ és a WeChat, de ha ezeket használom, akkor nyilván folyamatosan világít a képernyő, meg valszeg leterheli az érintőképernyőt az is, hogy kézzel írom be az írásjegyeket, nem pedig pötyögök. (Megjegyzem, ezt az iPhone sem igazán tűri jól, Kínában tízből hét iPhone-os kezében láttam a hordozható külső akksit, mert a belső az kevésnek bizonyul, rengetegen panaszkodnak erre).
    Reggel egy másfél óra alatt a WeChatelés 78%-ig merítette a telefont, ez szerintem nagyon jó. Utána még Temple Runoztam meg BlinkFeeden olvastam híreket, 70%-kal indultam el délben otthonról, útközben e-mailt írtam, kínai szótárt böngésztem, FB appot csekkoltam, WeChateltem, folyamatosan ment a 3G, de 5 órakor úgy jöttem haza, hogy 58%-on állok, ami a ZTE után nekem meghökkentően jó. A Blade-del 2G-s folyamatos nethasználat és WeChatelés mellett 2 és fél óra alatt nullára merül az akksi, na ez tényleg gáz, de ez teljesen rendben van... Ezt a GSAm-ot leszedem majd, kíváncsi vagyok a részletesebben bontott statisztikára :)

    Tényleg: a BlinkFeednél nálatok sem lehet kiválasztani mainland Kínát a locationnél? Hong Kongot, Taiwant, Japánt és Dél-Koreát látom, de Kínát nem... Szeretnék ottani hírportálokat olvasni, de csak appeket találtam rájuk, a BlinkFeedbe nem tudtam berakni őket :(

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Nightfall75 #9635 üzenetére

    Jaja, az fentről lefelé Dél-Korea International, Taiwan, Japán és Hong Kong, ebben a sorrendben... Hmmm, furcsa, lehet, hogy a HTC-sek ott Taiwanon ezzel kívánták kinyílvánítani a két Kína-elvet? :D

    Mindenesetre nem gond, az appekből is tudok híreket olvasni, de azért a BlinkFeed tényleg megkönnyíti az ember életét.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Sziasztok! Erre raneznetek legyszi? Sztem rendben van ez az akkuido, de a zte-hez szoktam, szoval nem vagyok biztos benne hogy ez mennyire normalis fogyasztas..

    http://db.tt/mXlzD54x

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz zack #9804 üzenetére

    Köszi a válaszokat! :)
    A végén 15%-nál automatikusan berakta magát Power Save-ba, én akkor szoktam berakni, amikor WeChat-et használom, ahhoz nem kell egy erőmű négy maggal :) A fényerő le van véve, minimum fölé eggyel, az automatikus profil szerintem iszonyatosan pazarol... Meg itthon 2G-ről megy a telefon, mivel gyenge a 3G, a sok váltogatás pedig megint pazarlás. Remélem, még egy pár feltöltés-lemerítés után lesz még jobb is ez az akkuidő, bár már erre is azt mondom a ZTE után, hogy egy álom :DDD

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    MKV lejátszáshoz mit tudtok ajánlani? Holnap vonatoznom kell egy pár órát, és ha már így esett, akkor néznék egy pár anime-részt. A probléma az, hogy ezek mkv-ban vannak, beépített .ASS kiterjesztésű felirattal, a PC is sokszor bajosan kezeli, nem tudom, hogy androidnál mi a bevált lejátszó. Vagy csak úgy működik, ha átkonvertálom mp4-be? :F

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Ma végre megjött a Nilkkin tök plusz fólia. Utóbbi bubi nélkül felment, remélem strapabíró darab lesz. A tok is szép, nem hivalkodó, inkább elegánsnak mondanám. Nem tudom már, hogy ki ajánlotta a márkát, de ezúton is köszönet érte! :-)

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Nuada herceg #12262 üzenetére

    "Szerintem az a baj, hogy ha nem a gép előtt ülök, akkor
    állandóan nyomkodom a telefont. Ha nem is játszok vele, mármint játékokkal,
    valamiért mindig buzerálom."

    Ezt úgy hívják, hogy függőség :DD

    Nekem továbbra is hozza ezt az 5 és fél óra körüli képernyőidőt, 2G-vel, energiatakarékos módban, készenlétben pedig két estét is kibír töltés nélkül, igaz, akkor délelőtt már 10% alatt vagyok.
    Mondjuk szeptembertől kíváncsi leszek, hogy milyen változás lesz, a munkába történő összesen kb. másfél óra ingázás, az utazás alatti WeChat + 3G + zene/podcast mennyire fogja leszívni. Eddig tényleg nem panaszkodhatom rá, sokszor mondtam már, de a ZTE Blade után ilyen kijelzőidő nekem megváltás, az a vége felé már másfél órát alig bírt, ha ment a 3G, a WeChat meg a kínai szótár, akkor a kaja utáni két órás szünetben már töltőre kellett raknom, ha a délutáni órán is akartam használni.

    Más: a GSAM Battery-ben ti is kaptatok már olyat, hogy Figyelmeztetés: Túl meleg akkumulátor (26 C fok). Talán az utolsó előtti update óta kapom ezt a nonszensz üzenetet... Meg múltkor rajtakaptam, hogy ez az üzenet tesz úgy, mintha sms vagy e-mail lenne, és aktiválja a notification hangot. Ezt mintha más is írta volna korábban, hogy nem kapott se sms-t, se e-mailt, mégis zenél a telefon. Kicsit idegesítő, két-háromnaponta egyszer bejátssza.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Laca1212 #12279 üzenetére

    Tudod, annak ellenére, hogy megy itthon a szolgáltatóknál a parasztvakítás LTE-ről meg új generációs, gyors hálózatról, sok helyen még a 3G sem működik normálisan... Én pl. egy megyeszékhely kertvárosában lakom, még bőven a várostáblán belül, de itt már nincs normális 3G, nagyon kicsi a térerő, és gyakran dobálja a hálózatot, visszaváltva 2G-re. 3G-vel a telefonbeszélgetés is problémás, mert szakaszosan hallom, mit mond a másik. Így szerintem nincs értelme 3G-n járatni, főleg hogy az automatikus beállítások miatt váltogatna a kettő között, szívná feleslegesen az akksit. Ja, meg itthon van wifi, szóval a net az gyors :)

    Az energiatakarékos mód pedig nekem a normál használat mellett bőven elég. Rengeteget használom az érintőképernyőt, mert a kínai írásjegyeket jobban szeretem kézzel beírni, mint pötyögni az angol átírást. WeChatelés meg szótárhasználat közben nincs értelme pörgetni mind a négy magot, energiatakarékos módban is röccenésmentesen megy minden, amire szükségem van, nyilván filmnézés, játék, YouTube meg hasonló tartalom mellett normál módban megy.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Sziasztok,

    Valaki tapasztalt már olyan jellegű problémát a One-nál, hogy egy idő után mindenféle hangjelzés megszűnik a készüléken? A restart megoldja a problémát, de elég idegesítő hiba, hogy ha hívnak akkor nem hallom. Az meg a pláne a dologban, hogy ilyenkor az ébresztő sem működik, a múltkor majdnem elkéstem a munkahelyemről, mert reggelre néma lett a telefon... Eddig sosem kellett napi szinten újraindítani a telefont, de most már elővigyázatosságból minden nap reggel és este is nyomok rá egy restartot. Vírusaim, malware-jeim nincsenek, azt már ellenőriztem.
    Elképzelhető, hogy valamelyik app okozza ezt, de ötletem sincs, hogy hogy tudnék rájönni, hogy melyik a ludas... Gyári (T-Mobile-os) 4.4.2 van a masinán, kb. a 4.4-es update óta kezdett jelentkezni ez a probléma.

    Köszi a segítséget :) :R

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz Steve1207 #26387 üzenetére

    Ébresztőből a gyárit használom, meg vagyok vele elégedve, mert praktikus. Az energiatakarékos módot kezdettől fogva használom, de a beépített HTC-s energy savert, nem külső app vezérli.
    VoIP appek... valszeg itt kavarhat be valami. A munkám miatt muszáj vagyok több ázsiai chatprogramot is használni a kapcsolattartás miatt, telepítve van a QQ, WeChat, Line, KakaoTalk és a Sina Weibo app is. Ezek mellett a Facebook Messengert használom, bár ezt nem olyan régóta. Akkor megpróbálok ezekből törölni. Folyamatosan update-elem ezeket, de lehet, hogy pont valamelyik update kavart be és azóta is ez a baja a hangnak.

    Köszi szépen a segítséget :)

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Sziasztok,

    Valami nem teljesen klappol a telefonommal. Az utóbbi 6 napban minden este töltés közben magától újraindult, előfordult, hogy öt percen belül kétszer is. Valaki találkozott már ezzel a hibával? Napközben normál használat közben sosem jön elő, amint rádugom a telefont a töltőre, egy 20 percen belül jelentkezik ez az újraindulás. Emiatt nem gyanakszom egyik appomra sem, különösen, hogy nem is telepítettem semmit az elmúlt 2 hétben. Gyári 4.4.3-as Android van rajta, a telefon T-Mobile-os, megkapta a CID számlegújabb frissítést. Az akksimmal vagy a töltőmmel lehet gond? A HTC Tech support ajánlott egy ilyen procedúrát battery gondokra, ez működhet vajon?
    "Turn off Fast Boot in settings. Power off phone.
    Plug phone into HTC charger and charge for two minutes or more
    While charging, hold down volume up+volume down+power button and continue holding
    Phone will turn on and off repeatedly every 15 seconds or so while continuing to hold all three buttons
    Keep this going for 2 minutes, then release buttons when phone is ON
    Now, let phone charge fully normally (with phone either on or off--doesn't matter) and battery level reporting, charging and battery life should be normalized."

    Köszi a segítséget előre is!

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Sziasztok,

    Tanácsot szeretnék kérni. Mostanában a One m7-em furcsán viselkedik töltés közben, van, hogy hiába dugom be a töltőt, nem tölt. Most észrevettem, hogy mi lehet a hiba: a csatlakozóalj valamilyen oknál fogva egy pár milliméterrel beljebb csúszott, emiatt gondolom, nem mindig érintkezik jól... Fogalmam sincs, hogy mi történhetett vele, mindig nagyon vigyáztam arra, hogy finoman rakjam fel a töltőre. Az elmúlt másfél évben vagy kétszer esett le töltés közben, sajnos annyira rövid a kábel, hogy magasabb pontokra a lakásban nem tudom elhelyezni a telefont, ha éppen tölt.
    Ha jól tudom, a telefonra 3 év garancia van, 1 évet vállal ugye a HTC, a maradék kettőt pedig a T-Mobile. Az 1 év sajnos már letelt, tehát marad a T által vállalt garancia. Ezt a problémát vajon tudják orvosolni garancia keretében? Ha nem, akkor van ötletetek arra, hogy kb. mennyibe kerülhet? A szervizelésnél hogy megy a dolog, bemegyek a T-be, és ők onnan eljuttatják a hivatalos HTC szervizbe?

    Bocsi a sok kérdésért :)

    A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz kirkri #33277 üzenetére

    Köszi szépen, akkor előkeresem a papírokat, és bízom benne, hogy gyorsan helyrehozzák a problémát :)

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Ajjaj, nálam most frissül a telefon Lollipopra. Ez az ébresztős hiba nagyon gyakori, ha jól látom, nekem viszont holnap 10kor el kell érnem a repülőt. Valami tipp, hogy biztosan működjön az ébresztés? Töltsek le valami plusz appot?

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Én nagyon tartok tőle, hogy már nem sokáig húzza az M7-em, egyre furább dolgokat művel.
    1. Nagyon lassú lett, pedig nincs agyonrakva appokkal... A régi gyorsaságától fényévekre van a jelenlegi működési sebesség. Lehet ezzel valamit kezdeni? Anno mikor egy régi Huawei-em volt, azon nagyon sokat segített a root és a CFW, nem tudom, hogy itt érdemes lenne-e ezt megkockáztatni...

    2. Múltkor egy teljes reboot loopba került a telefon. Bekapcsolt, benyomtam a screen lockot, újraindult. Ezt kb. fél órán keresztül folyamatosan csinálta a telefon, és iszonyatosan felforrósodott a hátlap.

    3. Két héttel ezelőtt mikor annyira veszettül hideg volt, 42%-os töltöttségi mutató mellett egész egyszerűen csontra merült, és kikapcsolt állapotban történő töltést követően lehetett csak bekapcsolni.

    4. Recseg az alsó hangszóróm :( Fülessel nincs gond, de kihangosítva, vagy füles nélkül videót nézve elég tré.

    Tudom, hogy nem kell meglepődni ezen, jövő tavasszal már négy éve, hogy nálam lesz a telefon, de valahogy ódzkodom a váltástól, hozzámnőtt az M7, és szerintem a HTC azóta sem gyártott ennyire letisztult és szép telefont.

    Mire érdemes innen váltani? Az M9/One 10 mennyire más élmény? Vagy inkább valami Samsung legyen? :) Aki váltott, annak mi a tapasztalata?

    Köszi!

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz benfolds #37744 üzenetére

    Átérzem a dilemmádat :) Nekem annyira a 10 nem tetszik, legalábbis az árcédula ismeretében semmiképpen.
    A múltkor a Samsungokat is végigtapogattam az MM-ben, de valahogy nem volt az a hűűű ez kell érzés, amit akkor éreztem, mikor először tapogattam végig az m7-et. Igazából most megint egy olyan telefont szeretnék találni, amit jó érzés használni, és bírja a strapát olyan 3-4 évig. Lehet, hogy iphone lesz belőle, bár annak is eléggé szájhúzós az árcédulája :\

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz pjen #37762 üzenetére

    Nálam szintén zenész, gari lejárata után másfél hónappal lilult be.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz lofagi #37794 üzenetére

    Nekem hasonló problémám volt, de kb. egy másfél-két hétre oldotta meg a problémát. Nem tudom, mi koszolja ennyire tele a cache memory-t. Valszeg a kínai WhatsApp a bűnös, azt kb. 5 perc, mire értelmezhetően megnyitja.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    Nálam egy újabb hiba ütötte fel a fejét: rendszeresen kapom a hibaüzenetet mobil adatforgalomról WiFire váltás után, hogy No Sim card found... Ilyenkor csak a restart hozza vissza a mobilhálózatot... A factory reset se segített. Alkoholos vattával áttörölgettem a sim kártya aranyozott részét, de szerintem nem kontakt hiba okozza a problémát, hanem valami összeakad a rendszerben a hálózat váltásakor. Egyéb tipp, hogy mit lehet még vele kezdeni? (azon kívül, hogy veszek egy új telefont, ezt pedig alkatrésznek olcsóért meghirdetem :D)

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz shifty! #37821 üzenetére

    Mezei stock ROM, 5.0.2-es Android, ezt a telefonomat kivételesen nem buherálgattam. Ezt a hibát egy bő hete produkálja, bár lekopogom, ma még nem csinálta egyszer sem :D

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Új hozzászólás Aktív témák