Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Black_Raven #673 üzenetére

    én is beleuntam a romolgatásba és az újra belakásokba... olyan kínai cégtől nem kell félni, ami nagyon sok mérföld követ a tett le telekommunikáció útján.. főleg nem olyantól ami számtalan országban működtet mobiltelekommunikációs hálózatokat...ha igaz lenne amit az usa állít, akkor a huawei már évek óta csődbe ment volna, meg ha tényleg kiberfenyegést jelentenének a huawei által gyártott telefonok, arra már jó pár kiberbiztonsági cég felfigyelt volna...

    előbb jelent fenyegést egy Xiaomi vagy Doogee és hasonló "noname" mobilmárkák, az előbbinek nem egyszer volt már incidense, hogy kémkedett a felhasználói után, ha jól emlékszem 2014-ben és 2016-ban volt 1-1 nagyobb ilyen incidens amit nagyon felkapott a sajtó... de azóta is téma a neten...
    az utóbbinál meg gyárilag kártevővel fertőzött rendszerrel árusítja a gyártó, ez is téma a doogee közösségi fórumán
    ,hogy mikor takarítja ki a gyártó a szoftvereit a kéretlen kártevőktől és reklámokat feldobáló appoktól...
    eddig 2szer futottam bele ilyen készülékbe, ezekre kimondottan jó egy custom rendszer amit frissítenek is...
    mert nem elég csak kitakarítani a rendszert,hanem naprakészen is kell(ene) tartani... ha belenyúlnak a /system-be, onnantól az OTA már nem fog települni a legtöbb esetben

    lehet akár router vagy netszolgáltató gond is... én már felkészültem az ftth-s diginetre, vettem gigabites routert, most még fttb-s 100/100as, nekem pikk-pakk feltölti a mobileos chrome...

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák