Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freel

    tag

    Én megrendeltem, engem meggyőzött. Remélem péntekre meghozzák. Szombat, vasárnap magasságában már tudok majd pár szót írni róla. :C

  • Freel

    tag

    válasz spookei #47 üzenetére

    Holnap megjön az enyém is tesó! Addig tartsd a frontot és osszad nyugodtan az ájfón és esnyóc huszárokat, utánna mellédállok és lataroljuk a netes királyokat... :DDD

  • Freel

    tag

    válasz spookei #56 üzenetére

    Csak vicceltem... :B
    Egyébként nincs még a telónak topicja itt a ha.-n?
    Nem tudom, hogy tényleg ez a kékes árnyalat amúgy milyen lehet, de ha van benne olyan beállítás, hogy kékes legyen, akkor én tuti beállítom, mert szeretem a kéket... :D

  • Freel

    tag

    Nah... Megjött tegnap az enyém is. Írnék is róla pár szót, de előtte még meg kell tudnom valamit ugyanis nagy a baj... :(((
    A helyzet a következő: tehát a készüléknek van ugye 16 giga belső memóriája. Betettem mellé még egy 64 gigás Samsung EVO+ valami hiper szuper kártyát. A telefon fel is ismeri szépen, ki is írja, hogy Samsung kártya észlelve! Viszont kérdezi, hogy hogyan szeretném használni a kártyát? 2 x 2 féle lehetőség van és mind más! Tehát vagy belső vagy külső tárolóként tudom megformázni az SD-t, illetve azokon belül is lehet választani, hogy mi legyen az alapértelmezett telepítési útvonal. És innentől kezdve megállt a tudományom. Ugyanis ha belső tárolóként formázom, akkor hozzácsapja a 64 gigát a 16-hoz és azt állítja, hogy van kb. 70 giga belső tárhelyem. Ebben az esetben ha a belső tárhelyet választom alapértelmezett telepítési helynek, akkor a Windows csak 16 gigás tárhelyet lát. Ha a Samsung SD-t választom alapértelmezett telepítési helynek akkor a Windows csak a 64 gigás tárhelyet látja. Tehát egyszerre a kettőt nem...
    Ebben az esetben egyébként a memória kártyát semelyik másik androidos eszköz nem ismeri fel. Ilyenkor olyan, mintha az SD valóban 'szerves része' lenne a telefonnak. Vagyis a tárhely a telefonon belül a Total Commanderben a /storage/emulated/0 -ba kerül...

    A másik két eset ugye az, hogy külső tárhelyként formázom az SD-t és az alapértelmezett telepítési útvonal ebben az esetben is választható. Ilyenkor a rendszer úgy csatolja föl az SD-t, mintha egy OTG-s USB pendrive lenne. Tehát az elérési útvonal teljesen más, külön USB-s eszköznek látja. Ekkor 'normál' módon működik minden, vagyis az SD-t látja más Androidos eszköz is és a Windows-ban is megjelenik a 16 gigás belső tárhely is és a 64 gigás külső SD kártya tárhely is...

    Azért problémázom rajta, mert ha az SD-t külső kártyaként formázom és a belső tárhelyet teszem alapértelmezetté, akkor nagyon kevés hely marad a programoknak és nem tudom őket áttenni az SD-re. Ha az SD-t adom meg alapértelmezetté, akkor pedig ha kiveszem a kártyát a programok nem fognak működni. Ha pedig belső tárhelynek adom meg az SD-t, akkor ha mondjuk tönkremegy a teló, vagy valami történik, akkor nem tudom másik eszközről leszedni a képeimet vagy fájljaimat...

    Illetve úgy gondolom, hogy talán gyorsabb, vagy jobb lehet a rendszer ha az SD-t belső tárolóként adom meg...

    Nem tudom, jó lenne ha valaki szaki tudna segíteni, hogy mi legyen, mert amíg nem döntöm el, addig nem is tudom belakni a telefont, vagyis nem tudom használni... :(

  • Freel

    tag

    válasz Freel #72 üzenetére

    A kérdés el van döntve (sajnos)... Ugyanis ha külső tárolóként formázom a kártyát (tehát az eddig megismert és megszokott módon) akkor a fájlrendszer típusa miatt (ami fogalmam sincs, hogy milyen) nem enged 4 GB-nál nagyobb fájlokat másolni az SD-re... :( :(( :((( :o :O
    Így marad a 'belső tároló és SD alapértelmezett útvonal' változat, ugyanis a windows csak így látja a 64 gigát. Így viszont engedi fölmásolni a nagy fájlt... :F

  • Freel

    tag

    válasz Graphics #74 üzenetére

    Nem emlékszem, hogy így lett volna eddig androidnál. Ez a 64 GB-os Samu kártya volt egy 4.4.2-es majd 5.1.1-es LG G-PAD 7.0-ban most pedig egy 6.0 Honor 7-ből lett kiszedve. Leformáztam a kártyát (mindenféle kérdés nélkül) és mentek rá a nagy fájlok...

    "4GB-nal mi az ami nagyobb ekkora kijelzőn?"

    Nem teljesen értem a kérdést. De ha arra gondolsz, hogy milyen fájllal kínlódok, akkor az a válaszom, hogy például egy 1 óra 32 perc hosszú 1280x534-es felbontású filmmel, ami kicsivel több, mint 8500kb-es bitrátával készült... :D

    Update: a film tökéletesen, röccenésmentesen fut és elég jól néz ki. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    Nah, itt vagyok. Akkor írnék pár szót a telefonról. (Had jegyezzem meg, hogy én egy Honor 7-ről váltottam most... :)) )
    Tehát szerdán rendeltem meg az eustock-tól, a GLS pénteken hozta a készüléket. A sötétkéket rendeltem meg. Nekem tetszik a készülék. Valóban nagy, kényelmetlen vele közlekedni, tárolni és kétkezes a használata. Viszont a nagy kijelző használat közben kárpótol mindenért. Brutálisan jó ilyen nagy kijelzőn matatni.
    Pozitív csalódás volt, hogy a készüléken gyárilag van kijelzővédő üvegfólia. És bár a jobb fölső sarokban picit levegős, nem indult meg a leválás. Kaptam továbbá a csomagban egy vékony, átlátszó szilikon tokot is és plusz egy üvegfóliát. :C
    A szilikon toknak nem kényelmes a használata, ugyanis a telefon két szélén állandóan 'kiakad'. Ez nagyon rossz, előfordulhat például, hogy egykezes használat közben kifordul a tokból és már esik is le a telefon. Viszont óriási pozitívum, hogy hátul a szilikon tok kb. egy tized, vagy öt század milliméterrel jobban kiemelkedik, mint a készülék kamerája! Így ha háttal leteszem a telefont, nem a kamerán fekszik föl, hanem a tokon. És így nem is karcolódik.
    A boot idő nekem gyorsabb, mint a Honor 7-en, tetszik. Nagyon tetszik továbbá, hogy bekapcsoláskor nem a google marhaságai traktáltak egyből, hanem már jön is be egy végtelenül letisztult, tök egyszerű, szinte csak az alap programokat tartalmazó android. A wi-fi izzítása után elkezdtem a play-ről telepítgetni a programokat: google play, hangouts, chrome, vlc, total commander, stb... A wi-fi elég erősnek tűnik és gyors is, azzal nem volt gond. A programok telepítése érezhetően lassabban történik, mint a Honor 7-en.
    Közben míg telepítgetett, beállítgattam nagyjából a telefont. Az ujjlenyomat olvasó pontos, bár picit lassúcska. A bluetooth tökéletesen működik és gyors. A kijelző (nálunk a sötétebb szobákban) nekem túl erősen világított, kevesebb, mint a felére vissza kellett vennem a fényerőt. Automatikus fényerőszabályozásnál viszont olyan sötétre veszi, hogy használhatatlan. Valóban van egy kékes árnyalata az androidnak. Ugye böngészés alatt és játékok alatt természetesen nincs árnyalat.
    Maga az oprendszer véleményem szerint rendkívül jól optimalizált. Volt a legendásan jól optimalizált 4.4.2-es LG G-PAD 7.0-ám. Na, annak a gyorsaságát azóta sem éreztem sehol. Sem egy iPhone-nál sem egy Galaxy S7-nél, sehol. Ahhoz képest a Honor 7 nem rossz, de lényegesen lassabb. És a HomTom kb. olyan 10%-kal lehet lassabb a Honor 7-hez képest. Érezni, hogy néha gondolkodik egy nagyon picit, de abszolúte nem vészes, teljesen vállalható kategória és nem bosszantóan lassú, ha mondjuk kapkodni kell... Rosszul mondom: nem gondolkodik semmit, inkább csak lassabban tölti be a programokat
    Tehát az optimalizálással elégedett vagyok. Nem mindenhol magyar, olyan 85-90 %-os lehet a magyarítás.
    Ugye az SD kártya kérdését kiveséztem. Kicsit körülményes volt, de végül is megoldódott. Nem tökéletes a megoldás, de teljesen jól működik.
    Windows alatt (eredeti Win 10 pro) összekötve az én általam formázott konstrukcióban az anyag másolása win-ről az SD-re valami félelmetesen gyors volt. Kb. kétszer olyan gyorsan tette át a filmeket, mint a Honor 7-ben. Ezt nem értem miért van így, de nagyon örülök neki.
    A kameraát piszkáltam picit. Érdekes, hogy be lehet kapcsolni rajta képstabilizátort, meg van jópár matatási lehetőség. Én visszavettem 8 MP-re és feljebb vettem a minőséget közepesről. Magán a készüléken és kis felbontású monitoron nem tűnik vészesnek a végeredmény. Azonban rázoomolva tényleg gyalázat... :K
    Mindegy ennyi pénzért átlagos felhasználásra vállalható kompromisszum számomra.
    Mi van még?
    Óriási pozitívum számomra, hogy a rendszerben kismillió hasznos apróság van, amit nem gondoltam volna, hogy beletesznek. Olyan az egész, mintha mondjuk van a Telekomos hulladék ROM a telefonon minimális beállítási lehetőségeivel és utánna rácsodálkozol, mikor felteszel mondjuk egy Cyanogen ROM-ot és a lehetőségek megnégyszereződnek. Elképesztő a fejlesztői mód beállításai, a lehúzható gyorsmenüben a sok praktikus megoldás. Pl. a wi-fi és bluetooth összetett menürendszere egy kattintással elérhető, vagy a profilok egy kattintással előbukkannak... A Honor 7 ehhez képest gyárilag fapad.
    Az akksi idő nem rossz szerintem, bár túl sokat még nem tudok nyilatkozni. Tegnap kb olyan 2,5 - 3 órát nyomkodtam az SD miatt. Majd játszottam egy 2D-s prüntyögőssel olyan 20 percet. Majd állítgattam a telót és telepítgettem olyan 1 órát, Ekkor olyan 66%-on lehett az akksi. És este még megnéztem 3 db 720p-s mkv-t. Olyan 5000-6000 - 8500 kb/s -es bitrátás förmedvények voltak. A harmadik film végére volt a készülék 1 %-os töltöttségen hajnali 01:45 körül. Reggel 5-kor még nem merült le. Tehát akkor tettem föl tölteni. Szerintem ez nem rossz üzemidő. A töltési idő hosszú...
    A filmeket gyönyörűen vitte, még csak nem is langyosodott közben a teló.
    Egyszer volt olyan, mint amikor a PC-ben haldoklik a VGA és elkezd csíkozni és többszörözi a képernyőt... Ekkor meg is fagyott a készülék. Biztosan kiderült, hogy nem hardveres hiba volt, ugyanis a készülék nem volt meleg (még langyos sem) és utánna mindenféle telógyilkos programokkal (játékokkal) elkezdtem terhelni de a hiba nem jött elő többet. Tehát olyan volt, mintha hirtelen a GPU a felbontás állítását elbazilikázta vola.
    Egyenlőre ennyi jut eszembe.
    Eddig csak egy nagyon rövid hívást folytattam a készülékkel, tehát a hangminőséggel kapcsolatban még nem tudok érdemben nyilatkozni. A térerő mintha egy csöppenettel gyengébb lenne, mint más itthoni telóval...

    Összességében én hihetetlenül elégedett vagyok és nagyon kellemeset csalódtam ebben a készülékben. Ennyi pénzért én sokkal többet kaptam, mint amennyit vártam.

    Had jegyezzem meg, hogy tavaly amikor megvettem a Telekomtól a Honor 7-et 125 ezer kemény forintért, a sírógörcs kerülgetett, hogy 4 hónapra rá már nem tudtam volna eladni csak kb. 65 ezerért. Ráadásul most már tudom, hogy egy tök feleslegesen erős telefont vettem akkor. Alap dolgokra: netezni, telefonálni, filmet nézni, játszani kisebb (főleg 2D-s) játékokkal, pár fényképet lőni vele, e-könyvet olvasni stb. nekem tökéletesen elég! Inkább veszek évente valami ilyesmi készüléket 25-35 ezer között, mint hogy évekig kínlódjak egy több százezres premium telóval amit féltek, meg kinézik a kezemből, meg megunom... Így megmarad a változatosság és mondjuk pénzügyileg sem terhel meg annyira.

    spookei: nálam a jack -el semmi gond nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    Fontosnak tartom leírni a hozzáállásomat az egész készülékhez és a vásárláshoz, hátha valakinek segít:
    37 évesen világ életemben westel-es, T-Mobile-os, Telekom-os voltam. Most vettem először kártyafüggetlen készüléket.
    És azt gondolom, hogy nem is igazán a készülékkel kapcsolatos a végtelen lelkesedésem (bár az is benne van természetesen lévén, hogy nagyon elégedett vagyok).
    Azért vagyok lelkes, mert most először végre nem érzem a nyakamon a Telekom gyalázatos rabigaláncát +
    - hogy nem kellett újból két éves hűséget aláírnom egy sz@ros készülék miatt
    - hogy nem kell akár évekig fizetnem a törlesztő részletet a készülékért
    - hogy nem okoz rossz érzést az, hogy a mocskos Telekom az utóbbi pár évben már eleve drágábban adja a készüléket rabigás hűséggel, mint amennyibe kártyafüggetlenül kerül
    - hogy nem kell havonta több száz forintot kifizetnem a készülék kijelző biztosítása miatt
    - hogy nem kell féltenem a készüléket
    - hogy nem kell aggódnom az akksi töltése és állapota miatt, mert 1 év múlva lecserélem és nem érdekel az akksi állapota, addig úgyse megy tönkre
    - hogy nem aggódom ha eltörik vagy ellopják a készüléket, nem kell eret vágnom, mert 20 ezres tétel
    - hogy nem kell aggódnom meg feszülnöm a frissítések miatt, hogy jön-e a 7-es android vagy a 8-as, mert 1 év múlva veszek újat ami a frissebb rendszerrel lesz
    - hogy nem okoz rossz érzést hogy piszkosul gyorsan elértéktelenedik a készülék, mert eleve 'nincs' értéke
    stb. stb. stb... Sorolhatnám még.

    Valószínű, hogy tőlem sokkal okosabbak már rég rájöttek, hogy ezért érdemes gyárilag kártyafüggetlen készüléket vásárolni + olcsó kínai sz@rt. De nálam ez most azért óriási pozitív élmény, mert a felismerés párosult egy olcsó, de számomra tökéletesen jól használható készülékkel jelen esetben... :K

  • Freel

    tag

    Sziasztok!

    Sajnos idő hiányában nem tudtam írni ide... Nos, gyülekeznek szépen továbbra is a tapasztalataim... Sajnos mostanában egyre több a negatív fajtájú. :U
    Az én telóm állandóan elfelejti a csengőhang fajtáját és hangerejét. Mindig újra kell állítanom mindent. És van, hogy akkor sem azt adja amit beállítottam hanem az alapot...
    A nagyobb probléma a következő: az én telefonom kikapcsolja a bejövő hang mikrofonját!!! :Y :F
    Ez azt jelenti, hogy ha hívnak, akkor nem hallom amit beszélnek hozzám. Ilyenkor csak úgy tudok beszélni, hogy kihangosítom az illetőt. És 100%, hogy nem hardveres a hiba, mert a telefon még egyszer sem volt leejtve, nem párásodott be vagy ilyesmi... És van amikor működik, tehát visszakapcsol a mikrofon tök random módon... :F
    Ebből adódóan megpróbáltam fülessel működtetni a készüléket... Nem kellett volna, ugyanis szintén negatív tapasztalatok érkeztek. Van egy minőségi mikrofonos fülesem. Márkás, fullos telókban hibátlanul működik. Ebben a telefonban a film nézése közben nincs probléma. Viszont az FM rádió szinte hallhatatlanul halk, és a hívások alatt is allig hallom a hívó felet. Nagyon halk. De csak ebben a telefonban. Két érdekes dolgot hallottam. Egy GSM boltba azt mondta egy hozzáértő tapasztalt ember, hogy ezeknél a 'noname' kínai telóknál nagyon gyakori a füles probléma. Tehát a jack csatlakozóval van valami gebasz... (szerintem szoftveres baj van!)
    A másik érdekes, hogy én MINDENT megpróbáltam már a mikrofon problémára. Újraindítom a telót, letiltom-újraaktiválom a SIM-et, állítgattam mindent a hangszabályozásnál, áttettem a SIM kártyát a másik slot-ba, nyomtam párszor gyári visszaállítást és semmi nem segített... És a tökéletesen laikus párom azt mondta ma, hogy azt olvasta valahol valamikor :) hogy állítólag lehet egy program ami használja a mikrofont és én ezért nem tudom használni... Érdekes... :F Lehetséges.
    Még valami: éjszaka lefekvés előtt a telefonon elindítok egy helyi online rádiót wifin keresztül streamelni... Közben a jelet kinyomom bluetoothon keresztül egy JBL hangfalra... És így alszom el, hallgatom a rádiót. Igen ám, de azt vettem észre, hogy a telefon bal fölső sarka, ahol a wifi (és egyéb) modul van rettentően felforrósodik. Majd kb. egy óra múlva mikor felébredtem minden le volt kapcsolva! :(
    Valószínű, hogy túlmelegedett a teló, megszüntette a wifi stream-et, lekapcsolta a rádió jelet, a JBL meg lekapcsolt az energatakarékos mód miatt mivel nem kapott jelet.
    Szóval az a véleményem, hogy a teló hardveresen nem rossz. De gyakorlatilag egy optimalizált gyári (vagy főzött) ROM nélkül a szoftveres problémák elég sok bosszúságot tudnak okozni...
    Nálam ezek a problémák jelentkeztek. Gyakorlatilag nem igazán tudom használni a telefont... :F
    Sokmindenre jó, de nem mindenre. Még nem adom fel a reményt. Várok pár hetet hátha kijön valami frissítés ROM ügyileg. Ha nem akkor kénytelen vagyok elkönyvelni, hogy sajnos Xiaomi alatt nincs okos telós élet...

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    Elpostáztam a készüléket a 1097 Budapest, Gubacsi út 6.-ra. Majd írok, hogy mik a fejlemények és szerviztapasztalatok. :R

  • Freel

    tag

    válasz lattila29 #162 üzenetére

    Szerintem a töltővel van gond! Először is kapcsold ki a készüléket. Töltsd föl lehetőleg egy olyan (más gyártmányú) töltővel amiben nincs ez a quick charge marhaság. Nézd meg úgy mit mutat. Ezt javaslom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák