Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rica

    senior tag

    válasz fairi #41 üzenetére

    Tavaly írtam egy blogot, ami tetszett pár embernek. Gondoltam, kibővítem egy kicsit, az eredeti szándék szerint a kvantum fizika és a tudatos gondolkodás összetartozását lefordítva könnyen érthető nyelvezetre. Ahogy haladtam vele, és egyre többet olvastam hozzá, rá kellett döbbennem, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nem tudod megkerülni azt a kérdést, hogy miért nem tanítják ezt nekünk az iskolában. Nem lehet megkerülni a világ betegségének kérdését, ami akár tetszik, akár nem, egyéni döntéseinknek az eredménye, és a sora a megkerülhetetlen témáknak csak egyre gyarapodik, minél inkább az a célod, hogy egy átfogó képet fessél. Nincs egyelőre gyakorlatom abban, hogy számtalan különböző témát hogyan lehet sorra venni egy végig jól tapintható gerincvonal mentén, de bízok benne, hogy ez megtanulható. Röviden, jóval nagyobb fába vágtam a fejszémet, mint ahogy az előszörre látszott, illetve amit jelenlegi képességeim lehetővé tesznek.

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • reményhal

    csendes tag

    válasz fairi #45 üzenetére

    A világ minden népének a saját látásmódú történelme inkább legendákra,mondákra emlékeztet ,mint valóságra,de ez így is van rendjén,ezek,és a hősök adják meg a népnek a "jó ide tartozni" érzést.Mit érne Mátyás az álruhás sztorik nélkül.Sokkal jobb ilyenekben hinni,mint a pénzben,erre utaltam a nyugatmajmolással...

  • reményhal

    csendes tag

    válasz fairi #51 üzenetére

    és hm74 .Igen,nagyjából igazatok van,de az sem megoldás ha mindenben a nyugatot próbáljuk meg lesni,az mint bebizonyosodott az elmúlt 20 évben,nem a mi útunk,és ők nem fogadnak minket tárt karokkal,akár jobbra,akár balra tendálunk. A jobb,és mélyebb ismeretünk a múlttal viszont segithet meglátni a komolyabb hibákat,ill. pl hogy sikerül az ezeréves ellenszenv dacára sok száz évig remek kapcsolatokat ápolni mondjuk a németekkel.A jobb oldal Európa szerte erősödik,ez nem baj, csak ciklus,válasz a baloldal túlzott elburjánzására,csak azért félnek az emberek,mert volt akik 70 éve már folyamatosan nyomják belénk,a jobb oldal hitler oldala.Pedig ugye mindent 1000 féle módon meg lehet közeliteni.Am szerintem erkölcsi kárt nem az okoz, hogy Párthusok vagyunk-e, vagy marslakók,hanem ezeknek az amatőr kutatóknak az esztelen letorkolása,és kitiltása mindenhonnan.Ráadásul amíg nincsen bebizonyitva az ellenkezője bármi lehet igaz.Ki tudja?A történészek szemlátomást nem igazán. :D

  • Lenry

    félisten

    válasz fairi #66 üzenetére

    tudtam én, hogy valahol hallottam már erről a filmről, de így már tudom, hogy ezt a cikket olvastam.

    a témaindító írásra pedig inkább nem mondok semmit.
    szíriuszi magyarok, kvantumfizika (őszintén sajnálom azokat, akik tényleg értenek hozzá, és úgy olvasnak ilyenek írásokat), bankok.

    köszönöm, de azt a cikket, amelyben ez a három dolog egy kontextusban szerepel, én nem tudom komolyan venni.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Dany007

    veterán

    válasz fairi #66 üzenetére

    Heheh, én ezt már évekkel ezelőtt megmondtam arról a filmről! :D

    @Rica: Van itt a PH!-n kvantumfizikus. Mesterdiplomával, most fog PHD-zni. Ha gondolod szólhatunk neki, hogy nézzen be ide... Aztán vele beszélgethetsz a dolgokról.
    Én is szívesen közbeszólnék, főleg ha már a korábban említett film tényleg említésre került a cikkben. De én csak "hobbiművész" vagyok, ő az igazi szakértő.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz fairi #164 üzenetére

    ahj hagyjad már szegényt... szétszedtük már darabokra, :DDD most söprik a hamvait a könyvtárból ;]

    [ Szerkesztve ]

  • J.J. András

    őstag

    válasz fairi #164 üzenetére

    szerintem a történelemben nincs ilyen, hogy rosszul tudod !

    Nem az Ungvár eleste miatt hívják a Kárpát-medence mai országát Hungary-nek....

    Ahogy írtad, és én is írtam, ki -kivel kötött szövetséget, kérte egymás segítségét azt nem tudhatod, mert nincs ezekről írásos feljegyzés, mivel még a jó magyar hagyomány szerint ez vérrel és becsülettel ment (ugye ez ismeretlen a nyugatiak számára - már a Középkortól papírra vetették ügyes-bajos dolgaikat, hogy vélelmezett igazukat bizonyítgathassák - csak lásd a cikk íróját, felveti, hogy hamisítják az "igaz történelmet")

    Nos, visszakanyarodva előző gondolatmenetemhez, amit nem volt időm kifejteni, de aki tudja, és olvasta a Kettős honfoglalás-ról szóló László és tanítványai értekezéseket, akkor tudhatna olyanokat, hogy sok néphez hasonlóan (avar, szittya, bulgár, délszláv, vizigót egyes csoportjai) a hunok itt élnek köztünk a mai napig, mivel valószínűleg ők is beolvadtak a 885÷890-es évektől beözönlő magyarok közé....

    És nemcsak itt a Kárpát-medencében, hanem ahol a csodaszarvas legendája szól, a Fekete-tengeri Etelközben (Dnyeper - Dnyeszter köze ... Al-Dunáig) is találkozhattunk a hunokkal.

    Azt hiszed egy akkora lovasnép, mint a Hun, csak egyik-napról a másikra eltűnik..... Ez nem így megy. Megpróbálják őket a "történelem" gyárosai, akik veszteségeket szenvedtek el tőlük, leírni, kiírni, eltűntetni.... Hány ilyen nép van (sumérok, punok, kabarok, gótok), .... sorolhatnánk.

    DE a lényeg, mi magyarok, MÉG MINDIG ITT VAGYUNK ! A tudás népének is hívnak minket, nem véletlen az a rengeteg Nobel-díj, és mennyi találmány van, ami nincs napvilágra hozva :U

    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

  • Rica

    senior tag

    válasz fairi #189 üzenetére

    Ha a téma bővebben érdekel, egy száz oldalas tanulmány első része pontosan ezirányú genetikai vizsgálatokat elemez. A többi része pedig egyszerűen lenyűgöző (legalábbis számomra):
    Cser Ferenc - Darai Lajos: Magyar folytonosság a Kárpát Medencében

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • zippofcy

    senior tag

    válasz fairi #234 üzenetére

    "igaz magyarokra, félmagyarokra, álmagyarokra, nem magyarokra" - ezeket te említed.
    Én három népet említettem. Nem csoportokat vagy klikkeket.

    Egyiptomot meg ne hozd fel ha fogalmad sincs róla mi történik ott.
    Rothschild megbuktatta Mubarakot ... talán nem volt elég engedelmes báb, talán csak halálos beteg volt és félt az utódlástól, ki tudja milyen oka volt rá.
    A szokásos forgatókönyvvel: felpénzeli / tüzeli az ellenzéket, a rendszer kulcsemberei között meg ugye ott vannak atalpnyalói neki kiadja hogy ne tegyenek semmit.
    Rendszer megbukik, jöhet az új. Ahol ugye hála a korlátlan mennyiségű pénzének és befolyásának az ő strómanja fog nyerni.
    Persze a legbiztosabb ha mindkét oldal az ő strómanja lásd USA.
    Igen ám de mi történik? NEM az ő strómanja nyer.
    Ilyenkor megpróbálja megvesztegetni. Ha nem sikerül, megfenyegetni.
    Ha az sem hatásos, jöhet az ami most történik: a régi rendszer kulcsembereit felhasználva csinál egy szép kis puccsot. Közben szít egy kis zavargást a nép között is, ennyi elég is hozzá hogy az ostoba közvéleményt félrevezesse.
    - Ha Egyiptomban győz a régi, DEMOKRATIKUSAN megválasztott rendszer, a puccs meg elbukik: csinál újat pár hónap múlva.
    - Ha új választások lesznek amin nem az ő strómanja győz: lásd előző pont.
    De a legvalószínűbb hogy hagyja a katonaságot (a strómanjai vezetésével) uralkodni.
    Rothschild azért találta ki a demokráciát mert a sok politikusból elég megvehető ahhoz hogy ne tegyenek neki keresztbe.
    Ha egy nép olyan demokráciát talál csinálni aminek nem tudja elég tagját megvenni, az számára nem demokrácia. Hanem mondjuk nemzetiszocializmus, fasizmus, terroruralom, bármi ami nem "jurokomform" "politikailag korrekt" stb.

    Sokkal rosszabb számára az ha az adott ország népe annyira lojális hogy nem hajlandó felkelni. Lásd Líbia és Szíria.
    Olyankor muszáj egyértelmű katonai intervenciót alkalmazni. Vagy a NATO-t bevetni (Líbia) vagy csak zsoldosokat (Szíria).
    Mivel a Föld országai közül az ÖSSZESNEK (három kivételével: Irán, Kuba, Észak-Korea) a "nemzeti" bankjai az ő tulajdonában vannak így a "nemzeti" valutákat ő adja ki plusz rengeteg országot adófizetésre kötelezett az "államadósság törlesztés" révén, plusz közvetve az ő kezében van a "nyugati" vagy "fejlett" világ iparának minimum 90%-a (kezdve Rockefeller olajcégeitől DuPont vegyiparáig bezárólag)
    Ez ma már bizonyított tény ezért a pénze is korlátlan. Amíg él megvehető vagy megtéveszthető ember ezen a Földön addig mindig lesz akiket felhasználhat céljaira.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz fairi #248 üzenetére

    Van aki ostoba és ezért nem látja a valóságot. Van akinek nem érdeke hogy lássa. Van aki el se tudná viselni.

    Aki 2001. szept. óta nem érzi a bűzt "Dániában" azon úgyse lehet segíteni. Nem is kell.
    De felhívnám figyelmüket hogy Jézus mikor azt mondta hogy "Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyeknek országa." nem rájuk gondolt.
    Hanem pl. a cikkben említett Down kórosakra, azokra akik túl ostobák ahhoz hogy a sátán ebben a világban meg tudja rontani a lelküket.
    A legtöbb birka a saját szüleit vagy gyerekét is eladná némi előnyért. Meg is teszi, szülőjét beadja idősek otthonába vagy csak szimplán nem törődik vele, gyerekét elveteti vagy a TV elé ülteti.

    Ha minden lélek "jó" (intelligens, olyan aki meg tudja különböztetni a rosszat a jótól, stb) lenne nem lenne szükség erre a tudatállapotra vagyis erre a világra.

    Van aki úgy születik hogy egymillió prímszámot tud összeadni fejben. Van aki szépen tud rajzolni.
    És van olyan aki tudja hogy melyik következtetés a helyes és melyik a helytelen.
    Az ilyen ember elegendő információ birtokában szükségszerűen rájön az igazságra. Mert ha minden lehetetlent kiszűrünk, ami marad az lesz az igazság. Legyen az bármennyire valószínűtlen is. Vagy bármennyire ellentmondjon is annak amit az iskolában tanítottak nekünk.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz fairi #308 üzenetére

    "Kvantumfizikát meg hagyd, fizikusok már sírva röhögnek." - ezt te cáfolatnak nevezed? Vagy minek?

    Kettőnk közül te vagy az elvakult ... vagy a begyepesedett, attól függ hogyan nevezzük.

    Viszont ha a materializmus szerinted nem vallás hanem világnézet akkor kifejthetnéd bővebben mi különbözteti meg a kettőt egymástól. Mármint a vallást a világnézettől ;]

    Mert számomra nagyon úgy tűnik hogy a materializmus olyan vallás ami a logika segítségével próbálja igazolni önmagát. Amit nem tud logikusan megmagyarázni (honnan jön a tudat a születéskor, mi lesz vele a halál után, kvantumfizikában az a részecske ami a "tér és idő minden pontján egyszerre van jelen" ezért most próbálnak rá építve kommunikációs rendszert kifejleszteni - ami eleve kudarcra van ítélve mert a világ NEM a materializmus elvei szerint épül fel) azokat egyszerűen figyelmen kívül hagyja vagy létüket is tagadja.

    Javasolhatnám számodra Platón barlang hasonlatának tanulmányozását de felesleges: aki olyan mélyen hívő mint amilyen te vagy az meggyőzhetetlen.
    De amint mondtam nem célom bárki meggyőzése.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • maross

    veterán

    válasz fairi #357 üzenetére

    Ezt en se ertettem soha, a keresztenyeket miert nem zavarja, hogy ganeeshez, az ormanyos elefanthoz, meg sheevahoz a 4-8-100karu nohoz 1 milliard ember imadkozik. Ilyen butasagokban hinni, hat nem nevetsegesek mind? :DDD

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • Raucher

    tag

    válasz fairi #357 üzenetére

    Ateista csak annyiba megy tovább elveti az összes istent beleértve a keresztények istenét is.

    A hitbe mennyivel kell több energiát befektetni mint a nem hitbe?
    Hiszem, hogy Isten van, tehát hívő vagyok.
    Hiszem, hogy Isten nincs, tehát ateista vagyok.

    Melyik a nem hit?

    A hit amúgy sem teljesítmény orientált dolog. Nem lehet jobban hiszek versenyeket szervezni. Viszont mindenhez kell hit, hogy meg tudod csinálni.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Dany007

    veterán

    válasz fairi #379 üzenetére

    "Másik a vallásos hit, elfogadok egy olyen dolgot, amit lehetetlen bizonyítani, lényegtelen mennyi idő és pénzt ölök be nem fogok többet tudni róla.Ez a színtiszta,irracionális hit."

    Én ezt azért kiegészíteném úgy, hogy van a hit meg a vallásos hit.
    Szerintem nincs azzal gond, amikor valaki úgy hisz valamiben, hogy közben tudja hogy még(!) lehetetlen bizonyítani. Hinni mindenkinek kell valamiben, ha másnem a tudományban.

    A gond akkor van, amikor ezen hit köré egy komplett vallást építenek. És szépen megmondják a hívőnek, hogy miben higgyen, hogyan higgyen, miben ne higgyen és miként élje az életét... Na ez az a rész ami nekem nem tetszik.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz fairi #379 üzenetére

    Néha elég nehezen érthető amit írtok, mintha szavak maradnának ki.
    Netán valami baj van :F

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák